схема за прием на Медрол при дете с ларингит

  • 28 843
  • 6
  •   1
Отговори
  • Mонтана
  • Мнения: 413
Здравейте преди време имаме предписана схема за прием на медрол при спешни случай,дали я знаете ,че не мога да раз4ета на рецептата.Детето ми е на 5год и в момента е с ларингитна кашлица и ми се иска да си я запиша ако ми се наложи да включа и медрола.Знам 4е това не е шега работа,затова моля без да ме укорявате.В момента давам ериус,апис мелифика и спонгиа тоста.
детето ми е на 5 год, 20кг.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 132
Дъщеря ми беше съвсем скоро с ларингит. Не мога да помогна със схема, но ще ти напиша, че нашият лекар каза да дам едно хапче медрол след вечеря. Не каза нищо за последващ прием, а аз и този не дадох, защото синекод-а много бързо успокои кашлицата. Дъщеря ми е почти на 5г. 18кг.

# 2
  • Мнения: 2 562
Хомеовокс по 2 хапчета на всеки час пробвали ли сте?И сироп Грин Тус?Това сме ползвали за кашлици и ларингит.

# 3
  • Мнения: 39 296
Медрола съм го пила след процедура по инвитро.
Това което знам за него е, че понижава имунната система, кортикостероид е, и като тръгне да се спира не е изведнъж.

# 4
  • Мнения: 466
На дъщеря ми преди една година, когато беше 16-17 кг, алерголожката й беше предписала 4 хапчета Медрол еднократно при спешен случай. (Мисля, че 1 хапче е за 4 кг тегло).

А ако занесеш рецептата в аптека, дали няма да могат да я разчетат?

Иначе и аз давам сироп синекод или сироп демефан за подтискане на кашлицата. Понякога не е било достатъчно и се е налагало в спешен кабинет - инжекция урбазон.

Стискам палци да овладеете кашлицата!  Praynig

# 5
  • Mонтана
  • Мнения: 413
благодаря за отговорите.Понеже са не работни дни и затова не съм ходила да проверя дали работи някоя аптека.Дано да не се налага да го ползваме знам че не е за предпочитане и ще направя всичко възможно да не стигаме до него.

# 6
  • Мнения: 1
znae li nqkoi prez kakav interval se dava medrol ako e 3 po 2 hap4eta pri dete

Общи условия

Активация на акаунт