Домашен пастет от пилешки дробчета

  • 59 335
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 2 153
а дали ще стане със свински дроб?

# 16
  • София
  • Мнения: 38 471
За лесно консервиране предлагам /свеки всичко консервираше така/: още топло се насипва в бурканчета с винтови капачки и се затваря. От топлината капачките хлътват.

# 17
  • Мнения: 13
звучи интересно и вкусно и определено ще пробвам. Синът ми обича пастет надявам се да му хареса   Wink

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
а дали ще стане със свински дроб?
Когато сме си купували цяло прасе, от главата, дроба /а може би  и още карантии/ сме правили пастет-много хубав беше.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз го правя още по-просто (и малко по-здравословно, без пържене). Сварявам дробчетата в подсолена вода с 1 гл. лук, разрязан на 4 и 1 с.л. уиски. Отцеждам ги, добавям сол, черен пипер и 250 гр. размекнато масло (на 1 кг дробчета) и пасирам. Разреждам с водата, в която са врели. Консистенцията трябва да е като средно гъста боза. Наливам в буркани и охлаждам.
И да, става от свински дроб.

# 20
  • София
  • Мнения: 10 845
Момичета, пишете след като го приготвите, как ви се е получил. Ще се радвам, ако качите и снимки. Надявам се да ви хареса! Наистина е много лесен за приготвяне.  Hug

 Ако се прави със свински или телешки дроб, при задушаването ще е необходима повече мазнина (най-добре е с разтопена сланина), за да не се пресуши. След това при пасирането се слага по-малко масло.  Peace

# 21
  • Мнения: 5 121
Днес реших да купя пастет, но сега попадам на тази тема и рецепта. Точно навреме  Peace. Ще пробвам и ще пиша  Hug

# 22
  • Мнения: 653
Много, много вкусно се получи! Благодаря за рецептата!!!  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 653
Vanja77, благодаря за рецептата!
Получи ми се и е много вкусно! Отделих за мен в една купичка и го напоих обилно с портокалов сок. Сега тайно хрупам сухарче с пастет.  Grinning

# 24
  • Plovdiv
  • Мнения: 303
И аз благодаря за рецептата  Hug
Направих го и снощи обрах овациите, но наистина е страхотен. ММ каза, че имал вкус на дроб (беше с телешки) и се чудеше, защо купешкия нямал такъв вкус  Joy

# 25
  • София
  • Мнения: 10 845
Чудесно е, че освен на вас, пастетът е допаднал и на близките ви!

Този пастет, веднъж направен, става любим (на тези които обичат пастет) и се забравя за купешкия. Също като с домашната горчица.  Peace

# 26
  • Мнения: X
Vanja77 благодаря и от мен за рецептата, вкусно  bouquet

# 27
  • Мнения: 769
Получи се чудесен пастет.Благодаря за рецептата!
От мен си добавих соев сос и малко вино.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 411
 Cry А пък моят не се получи много добре - май го пресуших и маслото ми дойде по-малко  Cry Но не се отказвам. Следващият път ще е по-добре, пък и ММ ме окуражава да се науча, защото много обичаме пастет  Grinning

# 29
  • Мнения: 13
Аз опитах пастета дами хубав е и сина ми и мъжа ми го харесаха.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт