Север-Юг (Кузей- Гюней) по БТВ - тема 11

  • 39 767
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 353
Момичета здравейте. Hug Днешния епизод беше пълен с много силни моменти. Много се разчуствах заради Кузей и Джемрето. Да се събират вече...но до този момент има още много време. Аз пък все се чудя как може Зейнеб да е толкова нагла и все иска да попречи на Кузей и на Джемре да бъдат заедно. Не стига че Гюней им се пречка. Мислех си че поне малко ще и дойде акъла в главата. В епизода когато е сватбата на Кузей и Джемре ми хареса какъв подарък им направи. Ама чак накрая и дойде акъла..

# 691
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Светле, извинявай  Embarassed писали сме едновременно....
Защо се извиняваш, Гости, няма нищо лошо в това да пишем едновременно Joy Joy Joy Joy
 Hug

# 692
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 857
Айра, наистина за национални празници телевизиите правят промени в обичайните си програми...
Жалко, че серията свърши сигурно на най-интересното място
Скрит текст:
От събота в 18 ч. започва повторението на "Любов и наказание" по ДФ.

приятно пътуване на всички, които тръгват утре на път.....
Скрит текст:
Ками, приятно прекарване в Гърция
http://www.youtube.com/watch?v=MW4nHwDunWc&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=gs62mHEgWNo-това е подходящо за любовта Кузей-Джемре
Лека нощ

# 693
  • Мнения: 9 172
Айричка благодаря ти Heart Eyes,така направих и миналият път,ама не стана,дано този път да стане

И аз се оттеглям,весели празници на всички Heart

# 694
  • София
  • Мнения: 2 992
Хайде, почвам я моята любимка!

Нищо ново от Джемрето.Напразно я похвалих онази вечер.Сега вече, съм напълно убедена, че на Джемрето много вяра не трябва да  имам. Едно говори, друго прави и  само лъже. Излъга майка си, излъга Зейнеб.Ама какво толкова- за нея е просто няколко лъжи повече.
Какво стана с разговора и с Зейнеб- „обичай Кузей, дръж му ръката, бъди до него и т.н.
Рзговорът с майка и – „аз нямам право повече да се бъркам в живота им“
Всичко което каза са чисти лъжи и нищо друго.
Рева и бърса сополи, целува компаса... и при първата индикация, хукна към Кузей да си изяснява чувствата. Тя нарече Гюней „егоист“ но и тя е същата егоистка. Само за нея си мисли.И преди съм писала, че за нея важи“аз да направя каквото съм решила, а да става каквото ще“.
Кузей мисли как да изплува от блатото, как да се отърве от всички неприятности и да заживее нормално,мъчи се да направи нещо, a Джемрето рони сълзи срещу него и мяука.Сега ли беше момента да му се обяснява в любов.Много се изкефих като Кузей я отсвири.За нейна зла участ сметките и излязоха грешни.И какъв го нарече-страхливец.Единия страхливец, другият глупак, а тя каква е...
И накрая с цялото си нахалство, се обажда на Гюней. С какво право му иска обяснение? Никой не и е длъжен за нищо.И той като я отряза в началото и започна с клетвите.
Извинявам се, но изобщо не ми е мъчно за нея- толкова е жалка.Не може да получаваш нещо на всяка цена.
И пак започна с любимият и спорт да тича след Кузей, защото не могла  да намери  посоката.

За Венюс, много ми  е странно държанието и. Тя по-скоро се държи майчински с Бурак, отколкото да го сваля. За това се обърках нещо в ситуацията.



Последна редакция: чт, 01 май 2014, 22:46 от kamelia741

# 695
  • София
  • Мнения: 2 992
Гости,  
Скрит текст:
благодаря ти мИлИнка! Дано не замръзна някъде  Joy Joy Joy

# 696
  • Мнения: 18 701
Според мен Венюс не сваля Бурак, тя иска да си отмъсти на Синанер(нали Ебру й даде нещо да подпише newsm78)и какъв по хубав повод от това да се появи още един наследник за богатството им hahaha
Камии и от мен хубаво изкарване Hug
уффф ама какво ти е направило горкото Джемре ooooh! Joy Joy Joy
утре може да помисля да те оборя, пък и Фенчето няма да ти остане длъжна Joy Joy

# 697
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Според мен Венюс не сваля Бурак, тя иска да си отмъсти на Синанер(нали Ебру й даде нещо да подпише newsm78)и какъв по хубав повод от това да се появи още един наследник за богатството им hahaha
Камии и от мен хубаво изкарване Hug

Добре де, ако не сваляш някого, казваш ли му "идвай си по-скоро, защото много свикнах теб напоследък и вече ми липсваш"?

# 698
  • София
  • Мнения: 2 992
Според мен Венюс не сваля Бурак, тя иска да си отмъсти на Синанер(нали Ебру й даде нещо да подпише newsm78)и какъв по хубав повод от това да се появи още един наследник за богатството им hahaha
Камии и от мен хубаво изкарване Hug


Airra, благодаря!
Мисля, че и даде чек и Венюс подписа нещо да не раздухва случая(но не си спомням с сигурност) newsm78 newsm78



Цитат на: svetal4o27
Добре де, ако не сваляш някого, казваш ли му "идвай си по-скоро, защото много свикнах теб напоследък и вече ми липсваш"?

 rotfImbo rotfImbo rotfImbo  е не чак толкова  rotfImao rotfImao rotfImao

# 699
  • Мнения: 18 701
Светле, това съм го пропуснала, пък и не знам какво ще стане по нататък newsm78

# 700
  • Мнения: 5 109
Душки отплеснах се малко аз, но пак съм на линия. Определено много силен епизод.... Двата най-силни момента за мен - Джемрето се обяснява на Кузи - сцената се подсилва от текста на песента, която си върви междувременно и разговора между Али  и Кузи - да дава Господ на всеки такъв приятел. И да невероятна игра на всички, особено Киво - очите му казваха много повече от всичко. И много ме трогнаха думите на Али: " Не сме ли братя?" Ай стига толкова размишления, че се разчуствах за 20-ти път.  Joy Blush

# 701
  • Мнения: 18 615
Венюс баш си сваля Бурак  Joy Joy Joy разбира се, че иска да е с един от Синанер. Пък и този наистина е син на Атила, не като Баръш ...
Ками  Heart Eyes и от мен приятно изкарване в Гърция ! Лек път!
Колкото до Джемрето ... не , не лъжеше, когато говореше със Зейнеп и майка си. Но ... нещата се промениха ... Гюней е причината за това. И аз да съм и аз ще искам да знам истината. И да, в нейните очи  Кузей е страхливец, който се бои да каже истината. А глупакът Гюней именно я накара да мисли по този начин, а в същото време върза ръцете на брат си, като го заплаши, че ще види, като се съберат заедно. Аз разбирам, че Кузей не иска да прави нещо зад гърба на брат си, разбирам неговите принципи и не го обвинявам. Но Джемре не. Първия път и аз я обвиних, че намери време кога да му се обяснява и че го нарече страхливец, но сега я разбирам. Много въпроси я раздираха отвътре - и как искаш да мълчи и да чака  newsm78 Е, каза му - не получи отговор, но добре го разбра. Да виждаш да тича след него ? Не са се виждали дни наред след този разговор ... дори и на сватбата беше решила да не ходи.
Скрит текст:

# 702
  • Мнения: 18 615
Някой питаше за линк за днешната серия  newsm78
ЕПИЗОД 75 - БГ Аудио:
1- Част - http://www.dailymotion.com/video/x1sbabg_75-1
2- Част - http://www.dailymotion.com/video/x1sbacl_75-2



Хайде, казвайте къде е най-готин ?  Joy Joy Joy


Лека и синеока и от мен! До утре! Heart Eyes

# 703
  • Мнения: 3 634
Добър вечер! Едва сега успявам да стигна до темата. Но още е празникът на труда и ви пожелавам да ви спори във всичко. Чета не знам от колко време и няма край. Много и интересно. Епизодът беше супер; този е един от най-интересните.
Ето какво виждам в него аз:  
Кузей върви през каменен тунел с решетки – в сериала действието често се развива в такива помещения. Джемре винаги е до него, когато е отчаян и вече не вижда изход.  (Поведението на Кузей на откриването освен друго беше резултат и на умора, изтощение, знак за предстоящия физически и емоционален срив, който виждаме. Отлагане на делото за развода преля чашата.)

Сцената в кафенето. Кузей е уморен, иска красиви неща в живота си. Как добре Джемре изчака Кузей най-напред да си каже болките. Той се опита да отхвърли  говоренето за оная нощ. Джемре призна любовта си. Много важен момент. Тя първа от двамата прави това. Споменът за Гюней: „Мразиш ме, защото обичаш Джемре.” (Спомените винаги въздържат Кузей. Да, Гюней мрази Кузей. Той му го каза веднага след излизането от затвора. В оценката на действията му като добър брат (парите, грижата в болницата, хващането на ръката и др.)  в началото, трябва да имаме предвид тези предхождащи ги искрени думи на омраза. На финала ще разберем докрай, че всичко това е театър. Гюней мрази брат си. Да подчертава братството и да залъгва Кузей, че го обича като брат, за Гюней е средство да държи сърцето на Кузей затворено и далече от Джемре. И той много добре си служи с този инструмент. Това е, доколкото темата за братството и любовта към Джемре като бивша любима на брат му, са свързани. Но Кузей не изпитва същото чувство към Гюней. Кузей обича Гюней. Дори когато му казва, че го мрази и му е враг, той не се отказва от него, не му вреди, а „омразата” му е по съвсем други причини, които сега си припомнихме да му излага.)
Не каза на Али какво са говорили с Джемре, не му каза за делото за развод. Кузей имаше сигнали за това, че и Джемре го обича, но признанието го шокира и изплаши. Кузей не е готов. И на нея казва да прави същото, каквото и самият той: да замълчи.  
„Ти си страхливец!” Не прекият смисъл на тези думи е важен, а въздействието им като предизвикателство от Джемре към Кузей, като двигател по пътя за неговото израстване и намирането на изход за тяхната любов.
 
Прегръдката на Али и Кузей, когато му даде парите. Кузей: „Да даде Господ на всеки приятел като теб!”Али: „...брат като теб”. Това беше добре измислено. Всеки от двамата е приятел и „брат” за другия. Но сега бяха подчертани „чистите” понятия „приятел” и „брат”, т.е. Кузей като добър брат на Гюней, какъвто той наистина е.
Али отново посредник между Кузей и Джемре: ще бъдат заедно някога, да не се натъжават взаимно. Но етапът е: Невъзможно е!

Джемре между Кузей и Гюней в търсене на истината.

Спомен на Гюней от Мерсин: Джемре му казва, че не изпитва вече  нищо към него. Той не означава нищо за нея. За зрителите е важно да си спомнят, че тя вече му е казала, при това доста отдавна, че няма чувства към него.
В апартамента на Гюней и Бану:
Една от най-важните сцени в сериала.
Говори основно Гюней, Джемре не казва почти нищо съществено.
Ще коментирам първо казаното от Гюней.  
„Кузей ми е брат” – началото на разказа е нарочно подбрано от Гюней; издава начина на мислене. Любовната история на двама мъже към една и съща жена. За Гюней е важно, че те са братя, поради кръвната връзка едва ли не някаква телесна общност, които „се разбират” за жената.
Те имат общо минало, общи болки. Джемре е нещо общо за тях.  
Гюней знае, че и Кузей я обича.
Гюней се е отказал от нея, жертвал я заради брат си.
От нейно име той казва, че тя изпитва същото като него; а той: винаги ще я носи в сърцето си. Двамата няма да могат да се разделят. Той винаги ще е между нея и Кузей.
На Джемре, от която се е отказал, която е „дал” на Кузей, която отдавна е казала на Гюней, че не го обича, а преди малко е казала на Кузей, че го обича, Гюней, който непрекъснато казва на Бану, че я обича, а сватбата им е на следващия ден, се предложи на Джемре напълно съзнателно и подкрепи предложението си със съответното  поведение. В говоренето и намеренията на Гюней липсва какъвто и да е респект пред чувствата: неговите собствени, тези на Джемре, на брат му Кузей, на Бану.
(Критика на тезата на Гюней е възможна от гледната точка на това, че Кузей и Гюней са отделни личности. Всеки от тях във времето създава своя връзка с Джемре, без между двете да има нещо общо, нито е възможно „предаването” на жената, защото връзките са на основата на чувства, които свързват само отделната двойка. Джемре е едно и също момиче, но с всеки от двамата тя създава в различно време своя самостоятелна връзка: след като приключи едната, започва другата. Тя не е нещо общо между двамата мъже, нито ще бъде „бившата годеница” на Гюней, когато ще бъде с Кузей, нито Гюней винаги ще стои между тях, защото с изчерпването на връзката с него, той слиза от сцената. Ще видим изграждането на такава връзка.)
Поведението на Джемре: то е в духа на критичното отношение към мисленето на Гюней. Докато продължаваше караницата между двамата, Джемре си тръгна сама. Много важно: тя не си тръгна с Кузей (все едно„предадена” му от Гюней), а си тръгна сама. Тя не се вписва в мисленето на Гюней.

Гюней е много страшен на сватбата си. В погледа му има вече нещо налудничаво. А Кузей е много сладък като ревнивец. И някакво комплексно чувство към Джемре, не смее да я погледне, но пък толкова иска. Голям майтап.

# 704
  • София
  • Мнения: 2 992
Цитат на: queen_fenka
Аз разбирам, че Кузей не иска да прави нещо зад гърба на брат си, разбирам неговите принципи и не го обвинявам. Но Джемре не. Първия път и аз я обвиних, че намери време кога да му се обяснява и че го нарече страхливец, но сега я разбирам. Много въпроси я раздираха отвътре - и как искаш да мълчи и да чака  newsm78 Е, каза му - не получи отговор, но добре го разбра. Да виждаш да тича след него ? Не са се виждали дни наред след този разговор ... дори и на сватбата беше решила да не ходи.


Фенче, нали всичко знае Джемрето. Не знаеше ли принципите на Кузей? Знаеше ги-и пак все около него се върти. Подхвана разговора за Зейнеб- той и каза,че за него тя е диамант в калта, и според мен и го каза много истински. А тя какво направи- реве срещу него и му се заобяснява в любов.Ако беше наистина добра и бяла както казва Димето, щеше да остави Кузей сам да реши какво иска. А не да върти и суче и все нейното да се получава.

Хайде и от мен лека нощ! newsm46

Милинки 4470 4470 4470
Ще съм с вас чак в сряда! newsm49 newsm49 newsm49 1swing 1swing

Последна редакция: чт, 01 май 2014, 23:27 от kamelia741

Общи условия

Активация на акаунт