Защо крещят?

  • 7 567
  • 77
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 892
Да, има и тя два филма на кръст като хората и филмова икона вече. А сегашните филми, дето ги играят, трябва да ги правят по-ниски от водата. Тия водевили и простотии.
Много е зле тази жена, толкова да ми е антипатична, имайки предвид това, че аз рядко гледам, наистина. Преди гледах Денсинг старс /всъщност повечето предавания, когато ги пускаха за пръв път/, но Алфредо не мога да го трая, тоя е по-зле и от Илияна Раева. То не е "канш", то не е викове. 

# 46
  • Мнения: 311
Владо Пенев и той се палеше в "Най-хубавите години " , а ми изглеждаше уравновесен човек .
Преиграват и стават смешни .

# 47
  • София
  • Мнения: 1 340
Аз гледам Британс гот талент и там водещите, а и цялото шоу са на светлинни години от нашите.

Абе, тая Ваня Цветкова, набедената талантка, има ли и други дето не могат да я понасят?


И аз, и аз  Hug Hug

"Защо крещят?" Simple Smile Хехе, ама Рачков и в театъра така крещи и се прави на шут : ) И за неговите представления все няма билети. Така, че ми се струва, че просто зрителят иска подобни забавления.

Да, и аз си мислех, че може би е шумно в залата и затова така крещят, но не съм чула някой от X Factor USA при тази публика в залата да се напъва и крещи като луд.

Та, така. Мисля си, че просто зрителят е такъв.

# 48
  • Мнения: 4 892
Като каза Рачков - тези водещи даже не само крещят, а се лигавят. Ужас!

# 49
  • Мнения: 25 891
Хайде, пак зрителят виновен.  ooooh!
Наистина ли мислиш, че ако актьорите в театъра не крещят и не театралничат с гадния, изкуствен тон, присъщ на завършилите НАТФИЗ, зрителят ще напусне възмутено?

# 50
  • Мнения: 5 209
Не знам откъде тръгна цялото това врещене, но има една Мария Игнатова, която е потресаваща. Не стига, че гласът ѝ звучи като че говори във варел, ами има и една вена на врата ѝ, която имам чувството, че всеки момент ще се пръсне. Смятайте какво напъване е. Е, на тая не мога да ѝ търпя напъните, дяволитите физиономии и изкривеното върху 12-сантиметрови токове като скоба тяло. „Господари на ефира“ вече буквално не става ни за гледане, ни за слушане, а в началото предаването беше доста по-обрано.
Така като се замисля, май в Халваджияновите халтури най-много се крещи. Ама той човекът е бил в Италия, знае как се прави шоу. Laughing Явно с крясъци, врясъци и маймунджилъци и си е подбрал най-кресливите маймуни - Рачков, Зуека, Игнатова и всичките останали, които се подвизават в неговите творения.

# 51
  • Мнения: 21 741
 Крещят, щото си мислят че са  на село на мегдана.
 То трябва постановка на гласа, дикция, култура. Тия нямат и... крещят.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 340
Хайде, пак зрителят виновен.  ooooh!
Наистина ли мислиш, че ако актьорите в театъра не крещят и не театралничат с гадния, изкуствен тон, присъщ на завършилите НАТФИЗ, зрителят ще напусне възмутено?
Не вярвам да напусне /макар че и това съм виждала/, но после ще каже колко тъпо е било.
Гледала съм Благородния испанец. Повярвай ми, публиката екзалтира, точно в моментите, в които се появяваше Рачков с типичната си походка и лигавенето.

# 53
  • Мнения: 24 467
Цитат на:  link=topic=778112.msg28016439#msg28016439 date=1398230024
Нямам предвид приповдигнатия изкуствен тон, с който обичайно говорят водещи, жури и т.н., както и типичното театралничене, за което спомена Куркума и което също е мегадразнещо. Говоря конкретно за махленското надвикване, когато всеки говори, никой никого не слуша, не се изчакват, започват да се надвикват с противни, пискливи, истерични нотки... Тотална липса на елементарно възпитание или личностни дефекти?

Аз шоупрограми не гледам още от времето на Невада, която ми докарваше редовно позиви за повръщане, когато бях студентка. Едно лято сервирах в столова на една почивна станция на морето и ми се налагаше да го изтърпявам някак, че имаше едни елементи, които се напиваха в съседния бардак, пардон, почивна станция. Оттогава не съм си го причинявала, понеже не съм бивала задължена да го правя.
Гледах само "Стани богат" в началото, преди да почнат изкуствените предавания с разни известни личности, които, да ме простят, също са пълни с лиготии.
Понякога гледам "Комиците" и "Господари на ефира", но наистина някои водещи във второто, вкл. и упоменати тук, се държат отвратително и непрофесионално. И да те разсмее човек не е нужно да се прави на идиот и да крещи и да се хили като олигофрен. Ма на- прави се. 

Обаче понякога обичам да гледам политически, здравни и други предавания с гости от типа на "Нека говорят", "Здравословно", принципно приятни за мен. Много се дразня на определени хора, които не изчакват другия да изрази позицията си, скачат, викат- точно като примати шимпанзета. Такива и добър журналист водещ не може да ги озапти. Опитвали са, виждам го, но безуспешно.

Не вярвам в тезата, че няма друго какво да се прави. Моята баба до 80 и нещо години си ходеше по двора, шиеше, слушаше радио или четеше, пък ако да е и вестник "Трета възраст" и "Стършел". Гледаше новини и филми, основно.
За по- млади хора да не говоря- има голям избор от други занимания и ТВ не е задължително да се набутва сред тях. Пък и те си имат кабелни телевизии и избор.

Има истина и в това, че вкусът и търсенето определят предлагането.

Лично за мен причината за обсъждания феномен се корени в това, че у нас остана нискокачествен материал и водещите се уреждат в разните му предавания основно с връзки. Звучи обикновено, но е вярно и не виждам причини да търся друг начин да изразя това си мнение. Важи за почти всички професии и поприща у нас. Няма добри професионалисти, а и да има- трудно си пробиват път.
Освен това и масовата публика си остана такава- с ниски очаквания, непретенциозна и не особено културна.

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 15:09 от Judy

# 54
  • София
  • Мнения: 10 825
Нито един от тези Риалити формати не ми е познат. Още преди години развих отвращение към подобни предавания.  Rolling Eyes
Обаче същото крещене, надприказване, прекъсване и недоизслушване говорещия отсреща цари и в сутрешните блокове и в коментарните политически, икономически и всякакви други предавания със събеседник. Което е по-тъжното. Мога някак си да преглътна, че "айде в името на шоуто" се кълчотят и си крещят..... но в сериозните, уж, предавания цари същата простащина Confused

# 55
  • Мнения: 24 467
Забравих да допълня още нещо, което ме дразни много- предаванията със зрителски обаждания, и по ТВ, и по радиото. В повечето случаи звънят някакви хора, които като че са живели в гората и цял живот са търсили поле за по- широка изява- обикновено не могат да говорят по темата, изразяват емоции, без какъвто и да било смисъл /и мисъл/, не мотивират становищата си, плюят и викат.
Та така- каквито зрителите, обикновено такива и предаванията и водещите им.

# 56
  • Мнения: 327
И аз не мога да ги изтърпявам. Мразя викове, крясъци и негативно поведение. По тази причина не понасям шоутата им. Не харесвам измислените им, изпразнени от съдържание надпревари. Едни и същи хора, едни и същи от години, от десетилетия. А комбинацията "шоу" + политика= бизнес, е комбинация достойна за повръщане.

Харесвам Цветанка Ризова, също и сутрешните блокове на бТВ, много ми харесват водещите от "Търси се"- много положително отношение към гостите...

# 57
  • Мнения: 24 467
Точно Цветанка харесвам и аз.
Извинявам се за отклонението, но се зарадвах много да прочета, че и друг споделя тесните ми и непопулярни предпочитания.
Харесвам и една водеща от Bulgaria on Air.

# 58
  • София
  • Мнения: 10 825

Харесвам и една водеща от Bulgaria on Air.


Не ѝ знам името, но много добре се подготвя за предаванията си. Харесва ми да я слушам.

Обаче Цветанката ми е откровено неприятна.

# 59
  • Мнения: 25 891
Обаче същото крещене, надприказване, прекъсване и недоизслушване говорещия отсреща цари и в сутрешните блокове и в коментарните политически, икономически и всякакви други предавания със събеседник.

А, благодаря. Припомни ми защо отдавна отказах сутрешните блокове и повечето от коментарните предавания.
Те не ми липсват изобщо - нито изпитвам нужда някой да ми дава насока на мисленето, нито пък имам доверие на пишман специалистите, които като пеперудки прехвърчат от медия на медия (да им се чуди човек кога им остава време да работят по специалността си).
Но за въпросните шоута ми е жал и то главно за участниците. Защото имаме талантливи хора, които заслужават да бъдат показвани, особено децата. Защото изпитвам нужда да гледам талантливи изпълнения на мои сънародници, а не само чуждите в Ютюб. Защото очаквам, че щом един формат работи в цял свят, може да проработи качествено и у нас, стига да не бъде оср омазан от простотия и некадърност. Защото искам да гледам изпълнения на обикновени, но даровити деца и възрастни, а не изцепките и лигоча на самозабравилия се и самоповярвал си нашенски "елит".
И не, мантрата "Като не ти харесва, не гледай" и "Спри си телевизора" не е решение на проблема. Защото проблем има и то голям. Заравянето на главата в пясъка не го разрешава. Мисля, че имаме право да изискваме по-здравословна медийна среда за нас и за децата ни. Все пак ние сме потребителите и би трябвало нашето мнение също да бъде зачитано.
И не, няма да спра да излизам на улицата, защото навън вилнеят пияни шофьори, и няма да спра да дишам, защото въздухът ми е мръсен, нито да се храня, защото храните са пълни с вредни вещества.
Не е това начинът.

Общи условия

Активация на акаунт