Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 21 174
  • 209
  •   1
Отговори
# 90
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Шашнах се от тази тема. И от количеството алкохол, което средно пиел всяка вечер мъжът на авторката, и от изказванията съдържащи "доста" и "притеснително". То си е направо количество като за самоубиец и си е за паника, не за притеснение. Шашнах се и от "подобния" проблем с двете бири.
Видяли сте пиене вие! Laughing
Имам позната, която всяка вечер пийва по 700мл.ракийка + 2литра бира. Само е понапълняла ''малко''.  Simple Smile
Сериозно, катп мои се похвали(не бяхме се чували отдавана), направо се изумих. Имат малко детенце, тя го гледа, мъжът и работи. Ама весело и било, иначе скука и не може да заспи.
Аз с моите 2-3 бири понякога направо не се класирам.

Такова неглижиране на нещата не помага на авторката  Peace

# 91
  • Мнения: 96
Какво ще се случи с мъжът на Ro, е само и единствено негова отговорност и е в ръцете на Бог, бих казала, ако бях вярваща. Да, може да помогне, може да навреди, но в крайна сметка почти нищо не зависи от нея.
Неглижирането не помага, но и призоваването към действия, действия, действия, може да бъде много опасно, за нея, защото може да я вкара в схемата на съзависимостта. А това определено няма да е от полза за никого.

# 92
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Преди вечер проведохме сериозен разговор,който ми даде колкото надежди,толкова и тревожни знаци.
Беше го заболял зъб и го жабури с ракия.Аз си легнах,той остана.По някое време си легна и каза,че бил направил голям ''зян''-200мл отишли в мивката.Отвърнах му,че по-добре в мивката отколкото в неговия стомах,и че пие и без това много.Сам подхвана темата за количествата,че като се събрахме почти беше спрял да пие и пак започна заради напрежението в предишната му работа.Попитах го дали осъзнава колко го скапва алкохола.Отговори,че осъзнава.Иска да е здрав,да отгледаме децата и да им се радваме.Каза,че ще спре след кръщението на бебето-на 06.05.
От целия разговор разбрах,че му пука но явно не му е никак лесно да спре.След като си дава срок,не може а отлага.Преди да родя ми беше обещал,че ще спре като  родя.
Нещата са сериозни и са тръгнали на зле  Tired

# 93
  • Мнения: 96
Явно е прескочил първата фаза  Sad
Но по-важното е, че си признавате, че има проблем. Това значи, че има голям шанс да се справи. Вероятно ще мине доста време преди това, може би положението ще се влоши, но винаги има изход, има начин за справяне.

Може да прочетеш книгата, към която ти пратих линка с фазите на алкохолизма. Това е българския превод на "библията" на АА обществото.

Последна редакция: сб, 26 апр 2014, 10:50 от шаляляля

# 94
  • Мнения: X
Преди вечер проведохме сериозен разговор,който ми даде колкото надежди,толкова и тревожни знаци.
Беше го заболял зъб и го жабури с ракия.Аз си легнах,той остана.По някое време си легна и каза,че бил направил голям ''зян''-200мл отишли в мивката.Отвърнах му,че по-добре в мивката отколкото в неговия стомах,и че пие и без това много.Сам подхвана темата за количествата,че като се събрахме почти беше спрял да пие и пак започна заради напрежението в предишната му работа.Попитах го дали осъзнава колко го скапва алкохола.Отговори,че осъзнава.Иска да е здрав,да отгледаме децата и да им се радваме.Каза,че ще спре след кръщението на бебето-на 06.05.
От целия разговор разбрах,че му пука но явно не му е никак лесно да спре.След като си дава срок,не може а отлага.Преди да родя ми беше обещал,че ще спре като  родя.
Нещата са сериозни и са тръгнали на зле  Tired


Не искам да съм черногледа, но от личния ми опит, като живяла с алкохолик, няма да си спази обещанието. Ако беше готов да го направи просто щеше да спре, а не да го отлага и да си търси оправдания. След кръщенето ще има други поводи, тогава какво? Как няма да пие? А и вече веднъж ти е обещавал и нищо. Съжалявам, но според мен не може да спре сам. Добре е, че поне признава, че има проблем, но явно има нужда от помощ, предложи му лечение. Ако се съгласи може би има някаква надежда. Иначе...

# 95
  • Мнения: 96
Да, много си права. Но първо трябва да стигне до признанието, че не може да се справи сам.

# 96
  • Мнения: 2 140
Ro, ти имаш ли някакви зависимости - цигари, алкохол, храна, сладко, ТВ? Много често, когато единия партньор има зависимост - както е мъжът ти, другия също има, но не го осъзнава и когато единия спре, другия също го прави.
Пожелавам ти воля и благоприятно справяне с проблемите.

# 97
  • Мнения: X
Да, много си права. Но първо трябва да стигне до признанието, че не може да се справи сам.

Така е, а това е най-трудното....

# 98
  • Мнения: 49
Лично за мен, имате голям проблем. Съжалявам но това е един от най-големите проблеми в едно семейство. Казвате, че е грижовен, обожава детето си и помага в къщи? Не се обиждайте, но явно преувеличавате положителните качества на съпруга си, може би за да оправдаете наливането му или просто защото го обичате. Как е възможно човек, който изпива 700гр. алкохол на вечер да има време да се включи в домакинската работа и да отдели необходимото внимание на хората, които обича. Не си заравяйте главата, ако държите на него действайте бързо, защото нямате време. Правете го с много такт и любов.  От прочетеното за мен иде реч за алкохолик, сблъсквала съм се с този проблем и макар, че изпитото количество беше 100-200гр.,човекът сибеше алкохолик. Споделял е с мен как още в края на работния ден започвал да си мисли за салатката и бутилчицата в хладилника. Е аз успях да ги прекъсна тези мисли негови мисли,които го спохождаха в края на всеки работен ден а почивните дни и в ранния следобед.

# 99
  • Мнения: 96
Да, много си права. Но първо трябва да стигне до признанието, че не може да се справи сам.

Така е, а това е най-трудното....

Понякога разбирането, че алкохолизмът е една коварна болест, която контролира ума и тялото на човека, помага за това...

# 100
  • Мнения: 2 169
От прочетеното до тук мисля, че става въпрос за алкохолизъм
и то в доста напреднала фаза. Количеството, поето наведнъж,
всяка вечер е една бутилка твърд алкохол.Прекалено е !
Как може да лягаш до мъж, който всяка вечер мирише на джибре ?
Трудно си представям и сексуалния ви живот, но действай, говори,
опитай се да го накараш да спази обещанието да не пие след посочената дата.
Дано удържи на думата ! Успех !

# 101
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 606
Ro, ти имаш ли някакви зависимости - цигари, алкохол, храна, сладко, ТВ?

Това е несериозно за мен, съжалявам. Няма как да сравняваме зависимост към сладкото със зависимост към алкохол!

# 102
  • Мнения: 2 140
Ro, ти имаш ли някакви зависимости - цигари, алкохол, храна, сладко, ТВ?

Това е несериозно за мен, съжалявам. Няма как да сравняваме зависимост към сладкото със зависимост към алкохол!

Аз знам за реални зависимости между такива случаи и споделям, а иначе всичко тук по темата е несериозно, мъжът й едва ли ще спре да пие от нещо написано тук.  Peace

# 103
  • Мнения: 2 032
Ако редовно изпива по бутилка ракия, без видимо да се опияни, значи организмът му се е приспособил и е зависим. Дробът му сигурно вече е засегнат.

Пристрастяване не се лекува лесно, всички знаем, трябва терапия (в смисъл стигане до причината, за този конкретен човек и заучаване на техники, с които може да се овладее). Без признаване на проблема и желание от страна на алкохолика, знаем, е невъзможно. Започнете от там. След това ще ви трябва специализара помощ/интервенция.

Кураж желая.

# 104
  • Мнения: 187
Каза,че ще спре след кръщението на бебето-на 06.05.
Преди да родя ми беше обещал,че ще спре като  родя.
Няма да спре на 6.05. Съвсем скоро ще започне и да се крие.

Общи условия

Активация на акаунт