Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 20 891
  • 209
  •   1
Отговори
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Започвам по същество.
Мъжът ми е средностатистически българин-ходи на работа,работи много и естествено вечер си сипва питие.Само дето не е едно.Напоследък забелязвам,че пие средно по 700мл твърд алкохол на вечер.След употребеното количество изглежда леко подпийнал, водим си нормални разговори,не се налага да го мъкна да си легне или нещо подобно.Т.е нямам проблем с него след като е пил.Младо семейство сме и за сега нямаме семейни проблеми.Обича си работата и я върши с удоволствие.В общи линии няма нещо,което да го кара да пие толкова.
Понякога вечер подмятам,че доста пийва а той вдига рамене и започва да ме убеждава,че си е сипал 2-3 питиета,а съвсем не са 2-3.Друг път се оправдава с гостите(често напоследък се събираме вкъщи).
Притеснява ме,че започва да пие повече и че преминаването на границата става неусетно и често безвъзвратно.Нямам представа имам ли повод за притеснение и какво мога да направя?
Тази вечер му казах в прав текст,че пие много и че не ми харесва и се притеснявам.Нацупи се и смъмри че тогава пък изобщо нямало да пие...
Имам ли  наистина повод за притеснение?

Последна редакция: сб, 26 апр 2014, 09:46 от Редактор*

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Напоследък забелязвам,че пие средно по 700мл твърд алкохол на вечер
Имам ли  наистина повод за притеснение?

Средно  Crazy ?!



Имам ли  наистина повод за притеснение?


Да

# 2
  • Мнения: 5 577
Изтрих си поста без да искам  Tired

Всекидневното пиене за мен е алкохолизъм. чувствителна съм на тема алкохол.
Дядо ми си сипваше всяка вечер, баща ми също /но малко/, мъжа ми и той. Опитвала съм да говоря, няма ефект.

Но количеството 700 е безумно, според мен има грешка в поста

# 3
  • Мнения: 249
Имате повод за притеснение. Ако той има потребност да пие всяка вечер, за мен означава, че е зависим. А от зависимостта до алкохолизма разстоянието е много малко. Количествата, които посочвате, че изпива са огромни. Аз бих говорила сериозно с него. Явно стресът, вероятно в работата, му идва в повече. Имала съм алкохолик в семейството и не бих подценила този проблем. Мъжът ми също пие понякога вечер за отпускане, но по 50 мл. и не всяка вечер.

# 4
  • Мнения: X
Ние сме от "битовите алкохолици" във форума...пием всяка вечер.    Laughing

Сега сериозно:ние с мъжа ми също обичаме "салатката с ракийката".НО:1.когато ни се пие.2.ако има пречки или друго и пропуснем вечер/вечери без питие, не е проблем.На никого не му липсва, не е фатално.Често се случва да не ни се пие и с дни да не се сетим.
Ако при твоя мъж е всяка вечер, и то наистина по 700 мл твърд алкохол, си е за притеснение.Особено щом след толкова алкохол не е пиян.Вярно е, че има хора, които "носят" повече на пиене, но това, лично за мен, си е алкохолизъм.особено ако не може без питието всяка вечер.
Случвало ли се е някоя вечер да няма възможност за дежурното питие?И как се чувства той тогава?
Ако е нервен, сприхав, докачлив, явно организма му има нужда от дозата,а това е лошо.

# 5
  • Мнения: 2 099
Незнам,за мен не е притеснително количеството.Притеснително е,че е всяка вечер.Сигурна ли си,че пие абсолютно всяка вечер?И откога е така?Нервен ли е когато не пие?Понякога стреса и напрежението те докарват до там да искаш да се понасвяткаш ,аз примерно когато съм под голям стрес не мога да спя с дни-спя по 3-4 часа,ставам на парцал и това може да продължи 2-3 седмици до пълно изтощение.Ако и той е така,може да пие ,за да заспи.Количеството не ме притеснява,понеже си има хора които "носят " много на пиене.Пиша го,понеже и аз съм от тях и много се учудват хората в компанията ( 58-59 кг съм и спокойно мога да понеса 400-500 мл. твърд алкохол без да се напия,без да завалвам или да съм махмурлия на др.ден) за сравнение-на мъжа ми дозата макс.му е 200 мл твърдо.

# 6
  • BG
  • Мнения: 2 458
Лоша работа! Трудно решим проблем! Говори постоянно с него за това, набивай му канчето. По-добре да се карате сега, но все пак да даде някакъв резултат, отколкото да се стигне до фаза, в която ще тръгне по клиники. Нормално за млад, отскоро семеен мъж да попийва, доста ангажименти и отговорности му се стоварват, така разтоварват. И моят мъж навремето беше горе-долу така, както и повечето ни познати, но за такива количества не съм чувала. На вечер!
Да, имаш повод за притеснение, не губи повече време и направи нещо! Успех!

# 7
  • Мнения: 6 624
Аз също смятам, че имаш повод за притеснение. Проблема на мъжа ти е голям, 700мл. концентрат на вечер си е сериозно количество. Ние със съпруга ми също обичаме да си пийваме аператив вечер с храната, но 50-100гр. максимум и то не всяка вечер. Говорете за това и вземайте мерки, докато е време Peace

# 8
  • Мнения: 46 524
И според мен е притеснително - количеството.

Иначе и ние пием всяка вечер, но по 50 грама + чаша вино. Или само 1-2 чаши вино/бира. Понякога не пием със седмици, не ни е проблем.

# 9
  • Мнения: 6 993
Количеството ме изуми, но аз не пия по принцип много-много.

За мен това е явен проблем, да, бих седнала на много сериозен разговор, когато е трезвен.

# 10
  • Мнения: 336
700 мл е свръхмного, не искам да звуча като някоя квачка, ама си имаш причина за сериозно притеснение, та това е една бутилка на вечер Shocked говори с него да вземе мерки, съсипващо е за здравето, а и не са за подценяване поведенческите последици от пиенето в такива количества, те също ще се проявят в един момент, не може да се пие по толкова и човекът дълго да е нормален.

# 11
  • Мнения: 11 918
Най-вероятно е грешка в поста, може би става въпрос за 70мл?

Ако всяка вечер се изпиват около 70мл средно, което означава- една вечер да няма и 50, друга да е около 100 или малко повече, пак е проблем но не чак такъв.Във всеки случай не е алкохолизъм,а просто трябва внимателно да се проследи как се приема липсата на алкохол при др. ситуации.

У дома питиетата са сезонни и според вечерята.
По  някакво питие си сипваме по-скоро за да удължим вечерята, да си поговорим преди началото и.

Но ако вечерята е през зимата-чай с препечени филийки,тогава естествено не следва алкохол,а  дежурен на тостера.
През лятото в горещите дни- бира с подходяща храна.

Случва се и да нямаме време за вечеря по някаква причина, а набързо някакъв сандвич,тогава няма питие.

Пиша всичко това, защото дори в някои семейства да има ритуал- питие преди вечеря или с вечерята- ако този ритуал не е задължителен и липсата му при други условия не се усеща, то тогава не виждам особен проблем.
Не съм привърженик на тезата, че и една бира с вечерята е алкохолизъм/ защото има и такива тези/



# 12
  • Мнения: 46 524
Най-вероятно е грешка в поста, може би става въпрос за 70мл?

Едва ли е грешка.

...започва да ме убеждава,че си е сипал 2-3 питиета,а съвсем не са 2-3...

# 13
  • Мнения: X
Сигурно става въпрос за 70 мл. Ако е 700 мл. няма защо да задава въпроси, отговора е ясен. Предполагам, че 70 мл. не е много, но пък всяка вечер newsm78 В нашето семейство не се консумира алкохол и нямам представа.

# 14
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Няма грешка в поста ми-по толкова пие.В най-добрия случай по 500мл.Случвало се е да няма как да пие(на АБ беше) няколко дни.Ами нищо-нито е треперил,нито е бил нервен.Но ей така да пропусне вечер  защото не му се пие не се е случвало.
Предишното му работно място беше много изнервящо,аз също съм работила там и оправдавах желанието му да пийне след тежка смяна,но сега не е така

Общи условия

Активация на акаунт