Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 21 017
  • 209
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 970
В такъв случай поговори с него, като изразиш притеснение за здравето му.Кажи, че се притесняваш за него и дори младият организъм да може да се справи, идва момент, в който натрупването на отрови води до влошаване на здравето.

Толкова количество твърд алкохол ,дори и да не доведе до пристрастяване вреди сериозно на организма.Последиците могат да са много неприятни.

Ако се разсърди и каже, че по-добре да не пие, наистина това ще е по-добре.

Или да се сведе пиенето до почивните дни, например като начало на ограничението.

# 16
  • на майната си
  • Мнения: 425
... оправдавах желанието му да пийне след тежка смяна...

50-100 гр. разбирам. Половин литър и нагоре ежедневно, независимо че не му личи за мен си я яка злоупотреба с организма.
Аз лично доста бих се притеснила ако всяка вечер опустошава по една бутилка.

# 17
  • Мнения: 349
700мл твърд алкохол? Малко хора на 700мл биха изглеждали "леко подпийнали".
И според мен имате пробем, който е хубаво да разрешите преди да се е задълбочил-може да скапе както здравето му, така и взаимоотношенията ви.
Имате ли деца?

# 18
  • Мнения: 3 867
700мл. са много алкохол за всяка вечер. За вечер с приятели, на маса, пак са много. И на мен ми се случва да пийвам повече вино, когато се съберем с определени приятели, когато ни е весело, но всяка вечер по толкова е прекалено.
И ние с ММ сме от "битовите алкохолици", пийваме си по чаша - две  бира на вечер. Понякога, вместо бира си сипваме вино /пак по чаша-две/. Твърд алкохол не пием от много време, може би 3-4 години. Тук изключвам узото - много го обичаме на рибна маса лятото. Почти всяка вечер, когато се прибера от работа, правя някакво мезе и си сядаме на по бира и приказки.
Ro, на фона на това, което написах, според мен 500-700мл. на вечер са адски много алкохол. Ако твоят мъж обича бира, вино или някакъв по - лек алкохол, нека пие него - естествено по - малко. Организмът му ще свикне и сам ще намали количеството.

# 19
  • Мнения: 11 573
Много е!
Добре де, кога започва да пие, от колко до колко часа?Как се изпива толкова концентрат? Кога спи този човек?

# 20
  • Мнения: 2 161
Лично за мен консумацията на алкохол е тревожна тогава, когато се упражнява всяка вечер. Някои казват: но аз пия малко, петдесет-сто грама... Е, малко ли е това? И изобщо, на мен тези, които пият всяка вечер ми приличат на битови алкохолици. Добре, понеже пият "малко", ще ги нарека засега младши битови алкохолици. Бих ги повишила в длъжност занапред, но едва ли ще си признаят, че са вдигнали летвата. Как пък не можете да разпуснете без алкохол! А твоят съпруг наистина пие като смок, както се казва. Какво пие? Нещо квалитетно или каквото му попадне? Качественото питие може би ще го събори малко по-късно.

# 21
  • Мнения: 187
700 мл. си е една бутилка Shocked За мен е притеснително и то доста.

Вкъщи също пием, но ако изпием по толкова не ми се мисли на какво ще приличаме.

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 14:03 от Пумукъл

# 22
  • Мнения: X
Това си е чисто самоубийство! Shocked Кога успява да изпие такова количество? Как не се напива? Явно дълго време практикува и вече има тренинг. Я си намерете някакво забавление. Изобщо не разбирам тази практика с ракийка и салатка вечер. Ще висна цяла вечер над една чаша Whistling Предпочитам да излезем на разходка, на вечеря, да гледаме филм или просто да се гушкаме и да си говорим.

# 23
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Пие ракия най-често.Бира и вино не харесва.
Сипва си вечер към 8 часа,обикновено си ляга не по-рано от 1-2часа.
Имаме деца.Голямото е на 4 и половина,малкото е на 2 месеца

# 24
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Явно дълго време практикува и вече има тренинг.

Всичко написано до тук е вярно  - 700 мл. концентрат на ден си е сериозно количество. Но цитата по-горе не отговаря на истината. "Носенето" на количества няма нищо общо с тренинга...  Naughty
Даже напротив - след известно време, подобно издевателство над черния дроб би намалило поносимото количество и то драстично!

# 25
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
 Shocked Цяла бутилка?! И ракия при това?! Че и всяка вечер?! От какво му е организмът на тоя човек? Това не е нормално.

# 26
  • Мнения: 187
Според мен трябва сериозно да поговориш с него. Това е пиене по 5-6 часа, затова и изпива толкова много без дори да го осъзнава. Аз обаче не разбирам как не се напива Thinking Сутрин не му ли е лошо? Няма как да изпиеш толкова, при това ракия и да нямаш никакви неразположения

# 27
  • Мнения: 2 161
Пие ракия най-често.Бира и вино не харесва.
Сипва си вечер към 8 часа,обикновено си ляга не по-рано от 1-2часа.
Имаме деца.Голямото е на 4 и половина,малкото е на 2 месеца
Това е проблем и аз ти съчувствам. Няма как да не се отрази на отношенията ви, на работата му, на възприятията му изобщо. Пожелавам ти да се съвземе и да спре да тормози най-вече теб. В България много се пие и понякога се чудя защо е така. Ако им е весело-наливат се, ако им е тъжно-пак се наливат. Не се пие за удоволствие при повод, а се пие до пълно опиянение. И други нации пият, това за наше успокоение. Като видя червените носове със спукани капиляри на англичаните, направо се отвращавам. Французите също пият, но аз лично не познавам зачервен французин с мухички около главата си. Може би защото познавам извадки от младото им поколение.

# 28
  • Мнения: 37
700 мл концентрат и то почти всяка вечер според мен е доста.
Не съм сигурна, че "набиване на канчето" ще помогне. Положителен резултат  може да има само ако пиещия  признае пред себе си, че това е проблем и има желание да го реши. Явно съпругът ти не го осъзнава като проблем и затова се цупи на забележките.

В нас имаме подобен проблем, но с бирата. Мъжът ми пие всяка вечер бира, по 1 литър и според него съм преувеличавала  Sad Но за мен бирата е алкохол. Казах му да пие безалкохолна бира щом мисли, че бирата не се брои за алкохол и се разсърди. Ще следя темата.

# 29
  • Мнения: 46 572
Тази и онази нация, няма значение. Човек може да се оправдава с всичко, но решението си е лично.
Както и в този случай - той прекалява и трябва да седне и да реши този проблем. Ама дали ще го осъзнае, за да седне да се бори с него? Това е трудното и близките му трябва да се опитат да му помогнат. Ако видят, че има и от негова страна усилие и желание, ок, ако не - не знам...

Общи условия

Активация на акаунт