Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 21 017
  • 209
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 8 940

Ще ти кажа моята. Според мен алкохолът се превръща в проблем, когато употребата му започне да пречи на:
1. лицето да осъществява своите ежедневни функции (работа, грижи за деца или родители, домашни задължения, сексуални занимавки, управление на автомобил и т.н. и т.н.)
2. отношенията му с близките (съпруга, деца, родители, колеги) и т.н.
3. здравословното му състояние

Ако няма проблеми по тези три линии, и по литър да праска, кво толкоз?

Когато се стигне до неглижиране на ежедневните задължения обикновено е вече късно. Както казах, човек не става алкохолик веднага. Постепенно организмът развива толеранс към по-големи количества алкохол - никой не е стартирал пивческата си кариера с цяла бутилка  Wink

# 46
  • Мнения: 6 624
Аз съм убедена, че "лицето" има проблем по т.1. Едва ли след такова количество успява да си изпълнява съпружеските задължения.

# 47
  • Мнения: X
Шашнах се от тази тема. И от количеството алкохол, което средно пиел всяка вечер мъжът на авторката, и от изказванията съдържащи "доста" и "притеснително". То си е направо количество като за самоубиец и си е за паника, не за притеснение. Шашнах се и от "подобния" проблем с двете бири.

# 48
  • Мнения: 6 624
Така е, проблема с двете бири е култов Laughing

# 49
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Така е, проблема с двете бири е култов Laughing

Еее, недейте и вие сега така. Момичето не пие и за нея две бири си е голямо количество... Просто трябва да знае, че бирата е с по-нисък процент алкохол в количество течност и две бири на ден са си нормално питие...  Wink

# 50
  • Мнения: 337
И аз съм на мнение,че проблем има,за сега-нещата са все още под контрол..Но до кога? Embarassed
Първо количеството е огромно,второ е всяка вечер.
Нито едното,нито другото е за подценяване.
Имам няколко такива мъже,познати-които пият  по този начин,само че те започват някъде към 16 часа след обед,с приятели, и на работа ooooh!,след работа,и до вечерта са мортус.В смисъл такъв-че не падат по улиците,не фъфлят,но просто За околните,които са трезви-са лееко съмнителни.
Черният дроб е най-малкият проблем,той има компесаторни функции,и се възстановява сравнително бързо,ако му се даде почивка.Проблемът е че алкохолът  води до деградиране на личността,което е по-страшното. Cry
Моят съвет е като на всички писали по-горе- с благ тон,без разправии,ако можеш разбери-има ли някаква причина в момента да пие толкова?Стресиран ли е?Напрегнат ли е?Нещо тревожи ли го?
Като си помисля,освен ако ракията не е домашна,парите които дава за алкохол са страшно много-но в момента това е най-малкият проблем ,като че ли?
А за децата има ли време,желание да се занимава?Вечер освен да пие-не може ли нещо друго да правите,или той не иска?
Успех,много е труден този път,и  за едната ,и за другата страна...Но все пак-търси причината?

# 51
  • Мнения: 4 841
Започна ли вече масираната защита на битовия алкохолизъм и глуповатото иронизиране "Аууу, ми значи и ние сме алкохолици, фръц-фръц"???  ooooh!

Интелигентни хора сте, четете, информирайте се. Незнайно защо, като стане дума за алкохол, и се започва едно тинейджърско хихикане и ръгане в ребрата колко сме готини, как си пием, и нищо ни няма...  ooooh! Как пък веднъж не видях в този форум една сериозна дискусия по тази тема.
Не че се учудвам - обществото ни като цяло е твърде толерантно към пиянството. Но поне не си "мерете" способностите в тема, в която се споделя очевиден проблем, че навява на едни особени мисли...

Ето малко факти:

•    Коя консумация на алкохол се смята за умерена?
В различните държави са приети определени честота и количества на употреба, която се смята за умерена. Поради съществуващите разлики, Световната здравна организация (СЗО) приема, че за пълнолетните жени и всички хора над 65 години умерена консумация е едно стандартно питие на ден, а за пълнолетните мъже до 65 години – 2 стандартни питиета на ден, като не става въпрос за всекидневна употреба

•    Кое питие се смята за стандартно?
За едно стандартно питие (според СЗО) се смята това, което съдържа около 13 грама чист алкохол или:
-    330 мл. бира с обемно съдържание на алкохол 5%
-    140 мл. вино с обемно съдържание на алкохол 12%
-    70 мл. ликьор с обемно съдържание на алкохол 25%
-    40 мл. концентрат (уиски, джин, водка, ром) с обемно съдържание на алкохол 40%


# 52
  • Мнения: X
Това е телефона на д-р Кехайов - 0898224478. Надявам се да е актуален.
Леля ми каза, че е много добър и любезен. Обяснява всичко спокойно. За съжаление не помни какво точно е лекарството, за да потърсите информация. Процедурата е кратка. След разговор с доктора, поставят инжекцията. Няма стационар. Успех!

# 53
  • Мнения: 46 572
Започна ли вече масираната защита на битовия алкохолизъм и глуповатото иронизиране "Аууу, ми значи и ние сме алкохолици, фръц-фръц"???  ooooh!

Не. Този път всички са на едно мнение, защото случаят е наистина сериозен, за съжаление.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Интелигентни хора сте, четете, информирайте се. Незнайно защо, като стане дума за алкохол, и се започва едно тинейджърско хихикане и ръгане в ребрата колко сме готини, как си пием, и нищо ни няма...  ooooh! Как пък веднъж не видях в този форум една сериозна дискусия по тази тема.
Не че се учудвам - обществото ни като цяло е твърде толерантно към пиянството. Но поне не си "мерете" способностите в тема, в която се споделя очевиден проблем, че навява на едни особени мисли...

За форума не знам - не съм "влизала" в подобна тема до сега, но точно в тази тема не знам къде прочете "тинейджърско хихикане и ръгане в ребрата колко сме готини, как си пием, и нищо ни няма"...  newsm78 Напротив - единодушно момичетата са обяснили на авторката, че количеството е сериозно и даже огромно и че има проблем и то истински!
Също не видях някой да си мери способностите тук...  newsm78
И въобще се чудя кой не чете...

# 55
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Все още не дава отклонения по точките.Даже и по т.1  Rolling Eyes Иначе помага за децата-играе с голямото,занимава се и с малкото.Той готви вкъщи,не е проблем да пусне прахосмукачка примерно.Излизаме на разходки,събираме се с приятели...
Сумарно всичко е ОК и ще ми бъде наистина трудно с разговорите  Tired

# 56
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Започна ли вече масираната защита на битовия алкохолизъм и глуповатото иронизиране "Аууу, ми значи и ние сме алкохолици, фръц-фръц"???  ooooh!

Не. Този път всички са на едно мнение, защото случаят е наистина сериозен, за съжаление.

Е да де,  ама защо да си прави труда да прочете назад, за да се увери дали е започнала "масираната защита", като е по-лесно веднага да обясни кой колко е интелигентен....

# 57
  • Мнения: 4 841
Също не видях някой да си мери способностите тук...  newsm78
И въобще се чудя кой не чете...

Чета достатъчно, а виждам и познати никове в темата, за които е всеизвестно, че имат високо ниво на потребление и склонност да хихикат по тези теми... И другите ще дойдат, щом надушат за какво става въпрос... Нито е първата тема, нито ще е последната.
Дано наистина този път се въздържат поради напълно реалния проблем на момичето, но... ще видим  Confused

# 58
  • Мнения: 3 231
За едно стандартно питие (според СЗО) се смята това, което съдържа около 13 грама чист алкохол или:
-    330 мл. бира с обемно съдържание на алкохол 5%
-    140 мл. вино с обемно съдържание на алкохол 12%
-    70 мл. ликьор с обемно съдържание на алкохол 25%
-    40 мл. концентрат (уиски, джин, водка, ром) с обемно съдържание на алкохол 40%

Значи тия с по литър бира на ден са си яко нестандартни Simple SmileSimple SmileSimple Smile

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 16:32 от nofelet

# 59
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Също не видях някой да си мери способностите тук...  newsm78
И въобще се чудя кой не чете...

Чета достатъчно, а виждам и познати никове в темата, за които е всеизвестно, че имат високо ниво на потребление и склонност да хихикат по тези теми... И другите ще дойдат, щом надушат за какво става въпрос... Нито е първата тема, нито ще е последната.
Дано наистина този път се въздържат поради напълно реалния проблем на момичето, но... ще видим  Confused

Е, значи предполагаш, но засега не е настанало въпросното хихикане. Наистина не съм чела подобни теми, но тук количеството си е фрапантно дори и за БГ стандартите... Не вярвам някой да го оспори...

Общи условия

Активация на акаунт