Питието вечер – кога е за притеснение?

  • 21 153
  • 209
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
Все още не дава отклонения по точките.Даже и по т.1  Rolling Eyes Иначе помага за децата-играе с голямото,занимава се и с малкото.Той готви вкъщи,не е проблем да пусне прахосмукачка примерно.Излизаме на разходки,събираме се с приятели...
Сумарно всичко е ОК и ще ми бъде наистина трудно с разговорите  Tired

Аз не съм виждала човек, изпил бутилка концентрат, който да не е видимо пиян и то много пиян. За консумиране ежедневно на такова количество да не говорим.
Ти компания правиш ли му?

# 61
  • София
  • Мнения: 18 679
Ау, по 700 мл средно на ден е адски много Confused Имате проблем, няма какво да се чудиш...
Ако го подхванеш на тема "здраве" дали няма да има ефект? В смисъл - не да казваш, че ти е неприятно или че му пречи, а че ще му попречи рано или късно, защото ще му съсипе черния дроб?

Иначе общо по темата - за мен ежедневната употреба на алкохол също не е проблем, стига да не предизвиква зависимост и количеството да е символично, за удоволствие. Аз пия вечер, когато мъж ми си е вкъщи, по 1 малко или по чаша вино. Е, ако имаме гости и по повече, но това не е всеки ден. А ако съм сама с децата, въобще не се сещам.

# 62
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Все още не дава отклонения по точките.Даже и по т.1  Rolling Eyes Иначе помага за децата-играе с голямото,занимава се и с малкото.Той готви вкъщи,не е проблем да пусне прахосмукачка примерно.Излизаме на разходки,събираме се с приятели...
Сумарно всичко е ОК и ще ми бъде наистина трудно с разговорите  Tired

Аз не съм виждала човек, изпил бутилка концентрат, който да не е видимо пиян и то много пиян. За консумиране ежедневно на такова количество да не говорим.
Ти компания правиш ли му?
Не пия

# 63
  • Мнения: 2 850
Бившия ми пиеше много и да, притеснително е. А оправдания колкото щеш. Имаш проблем.

# 64
  • Мнения: 5 435
Много неприятно, а количеството алкохол е огромно. Да не говорим и за финансовата част. Според мен би било трудно да се убеди човек, че не трябва да пие. Трябва сам да се осъзнае и сам да си помогне. Ро, опитай с разговори или пък вечер да излезете на разходка в парка или другаде, така че почти цялата му вечер да е прекарана навън. Да се опита с намаляване на количеството на първо време. Знам ли, това ми идва наум?
Успех! Hug

# 65
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Лелей! По бутилка ракия на вечер. 10 кинта по 30 дни са 300 лв...  ooooh! Надявам се да не пуши, че ще върже половин заплата, изхарчена за глупости.

И на мен ми е странна частта с махмурлука, не му ли е зле на сутринта? Аз ако изпия и половината- ще спя три дни ако не съм пукнала.

# 66
  • Мнения: 851
Ми, има разлика това количество дали ще го изпия аз или някой с различен от моя метаболизъм и килограми. За мъж, ако седне да пие, може и да не му стигне. Проблемът е, че явно от скоро е почнал и системно.
Според мен правилният подход е да го предразположиш, ти си знаеш как, към разговор. От някаква съвсем далечна тема, важното е да се отпусне и според мен ще ти каже какво му е. Не може да не го мъчи нещо при това положение.  Алкохола въобще не споменавай, бъди дипломат. Нека не разбира, че това те притеснява, иначе...както каза, може да си развалите отношенията. Извадѝ му душата с памук, както се казва.

# 67
  • София
  • Мнения: 478
Ро, имаш много сериозен проблем!
Преди двайсетина години баща ми започна така - напрежение от работата, дрън-дрън глупости и лека-полека започна да увеличва количеството (в определен етап беше стигнал до бутилка и половина ракия). През деня винаги е на 100% адекватен и все още работи, при това работата му е отговорна, но вечерите се превърнаха в кошмар - ходене до сред нощите и пиене. За щастие е от тихите пиещи, не го избива на агресия. Постепенно алкохолът започна да го събаря и след първите 200-300 гр определено вече си е пиян. Организмът се съсипва, отношенията в семейството се скапват. А той след толкова години, толкова разговори, лекарства, които майка ми тайно му даваше и какво ли не още, след всичко това, продължава да отрича, че има проблем  #Cussing out.
Мъжът ти още е млад и имате шанс да спре навреме, иначе те чака едно ходене по мъките ...

# 68
  • Мнения: 1 416
Битов алкохолизъм, при това задълбочаващ се.
Лоша работа, не знам как и дали има оправия, ако самия човек не се вземе в ръце навреме и не осъзнае, че има проблем.
Битовия алкохолизъм е най-ширещото се нещо в България, и най-неглижираното. Като доста пиеща нация, не се обръща сериозно внимание, ракията вечер се приема за нещо съвсем нормално. И се увличат, и завишават дозата...
Размъкват редовно двулитрови бири, и то посред бял ден и никой не се впечатлява....

# 69
  • Мнения: 96
700мл... може и да имате сериозен проблем, може и да нямате, зависи от организма му. Може и никога да не стане алкохолик, а може и вече да е. При това количество има голяма вероятност да развие зависимост, ако вече не се е случило. Но това единствено ти можеш да разбереш Ro, не разчитай на неговото признание и осъзнаване. Основното, което определя един човек дали има проблем с алкохола или не, е контролът, а не количеството, дали може да не пие, когато не трябва да пие. Ето един тест, който може да направиш от негово име, за да си изясниш донякъде въпроса: http://aa-bg.dir.bg/_wm/pbasic/?df=755140
За момента единственото, което можеш да направиш е да "мрънкаш", че много пари отиват за алкохол и по този начин сте ощетени ти и децата. Аз почти никога не съм мрънкала за самия алкохол, но за всички последствия от неговата употреба, се скъсвах да "мрънкам". А засега споменаваш единствено за финансови последствия.

# 70
  • Мнения: X
При 700 мл дневно може да има проблем, а може и да няма в зависимост от организма? Нали говорим за човек, а не за казан? Как няма да има проблем с такова количество? Да мрънкала за парите.  ooooh!
Не съм чела толкова безумна тема, честно.

# 71
  • Мнения: 96
При 700 мл дневно може да има проблем, а може и да няма в зависимост от организма? Нали говорим за човек, а не за казан? Как няма да има проблем с такова количество? Да мрънкала за парите.  ooooh!
Не съм чела толкова безумна тема, честно.
Запознайте се малко повече с въпроса що е то алкохолизъм и как се измъква от него. Съпругът ми е алкохолик, не пие от известно време. Видях как се случи всичко, видях и как се измъкна от там. Знам и какъв беше моя работещ подход. Докато пиенето не му създава проблеми на човека, няма шанс да си признае, че има проблем. И всички директни нападки по въпроса ще го окопават все по-дълбоко в отричането.

Последна редакция: ср, 23 апр 2014, 23:51 от шаляляля

# 72
  • Варна
  • Мнения: 7 147
При 700 мл дневно може да има проблем, а може и да няма в зависимост от организма? Нали говорим за човек, а не за казан? Как няма да има проблем с такова количество? Да мрънкала за парите.  ooooh!
Не съм чела толкова безумна тема, честно.
Запознайте се малко повече с въпроса що е то алкохолизъм и как се измъква от него. Съпругът ми е алкохолик, не пие от известно време. Видях как се случи всичко, видях и как се измъкна от там. Знам и какъв беше моя работещ подход. Докато пиенето не му създава проблеми на човека, няма шанс да си признае, че има проблем. И всички директни нападки по въпроса ще го окопат все по-дълбоко в отричането.

Съгласна съм с това.  Той няма да признае пред себе си, поне не докато  организма му не започне да му дава сигнали. Но тогава вече може да е късно. А нейното мрънкане само ще влоши отношенията им и няма да помогне по никакъв начин!

# 73
  • Мнения: 46 640
Аз продължавам да не мога да повярвам, че всеки ден изпива по 700 мл. и организмът му не дава никакви сигнали.

Ro, ракията от магазина ли е или домашна? Дано поне е от магазина, че е доста по-слаба.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Аз продължавам да не мога да повярвам, че всеки ден изпива по 700 мл. и организмът му не дава никакви сигнали.

Вероятно го прави от скоро и затова. Ще даде...

Общи условия

Активация на акаунт