Организация на дома с Икеа

  • 41 179
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 757
За да има повече пространство в стаята на детето, зад вратата, на стената, съм поставила два стола:
закачалките също са икейски - от онези, сгъваемите. Колелото е на тавана, но асансьорът за него не е икейски - всъщност не знам там да продават такива асансьори - много са удобни и пестят пространство - Икеа да си вземат забележка и да ги включат в асортимента си Laughing
Така хем в стаята му няма излишни мебели, хем като му дойдат приятелчета, има къде да сядат.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 286
Аз колело не бих сложила в стаята, по-скоро на балкона.
А закачаллките са много практични, имаме в банята такива, пуснах снимки в темата.

# 17
  • София
  • Мнения: 757
Мда, стига да си имаш балкон - който си няма, търси решения Laughing

# 18
  • на североизток
  • Мнения: 460
Относно сроковете на годност на пакетираните стоки, мога да предложа да си изрязвате тази част от пакета, където е написан и да го пускате в кутията. Така, ако ви потрябва ще го намерите. Другия начин да се залепи с тиксо отвън на кутията. Аз така съм направила на кутийките с подправки, защото ми е много трудно да ги разпознавам - имам предвид тези, които ползвам рядко(майоран, риган и т.н.). Изрязала съм наименованието им от опаковката(за да не си играя да пиша) и съм ги залепила с прозрачно тиксо. Като се захаби, лесно се сменя.

А за TROFAST, разгледай добре серията - има различни височини шкафове, както и тези стъпаловидните. Има ги от дърво, както и боядисани в бяло. И вече сам си определяш каква дълбочина кутии ще вземеш, според нуждите. Аз например в една от най - дълбоките съм събрала всички топки, в най-плитките държим кубчетата, в другата коли и колички, в средната - всички пъзели и така... горе долу има ред. Лошото е ако тръгнат наред да ги изсипиват Mr. Green А в тези с цифрите съм сортирала конструкторите, разни животинки, аксесоари за бебетата и куклите, и в едната държа всичко, на което не мога да измисля място или като бързам да прибирам слагам всичко там  Laughing

Последна редакция: пт, 25 апр 2014, 13:25 от ruf4i

# 19
  • София
  • Мнения: 757
Да, ще отида да ги видя и да направя някаква комбинация, защото ми се струват изключително практични. И без това ще ходя до там, че една завивка, която исках да закупя и я нямаше поне три месеца вчера случайно видях, че са я доставили и имат три бройки.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 280
И аз тук Simple Smile
Болна тема ми е тази организация!
В апартамента си казвах, че няма място, сага в къщата има място много и......хаосът е по-голям Blush

# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 950
Мислих да ползвам Трофаст за моите хоби неща, но ме отказа това, че са открити. Нищо открито не искам.
Ето секцията в детската и едни рафтове. Сега са напълнени до дупка. До тях има едни висок скрин с 6 чекмеджета - 3 от тях са дребни играчки. Почти не се сещат за съществуването им.
Книгите станаха доста повече, но ми се ще да ги сложа зад врати. Бърсането на прах ми е сред най-омразните дейности.
Скрит текст:



Ето една ДВД мебел, която смятам да употребя точно по същия начин.
Скрит текст:

От кухненските продукти, единствено брашното и захарта са ми изсипани в кутии (защото купуваме чували). Всичко друго си е в собствените опаковки и сложено в по-големи кутии. Например боб, леща, ориз. Кутия с ванилии, сода, мая и разни "кексови" неща. Кутия с подправки за манджи, но всяка подправка си е в собственото пликче.
Ей такива кутии ползвам.
Скрит текст:
Черния пипер си е в мелницата, червения в едно за ръсене.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 417
Здравейте, трябва ми някакъв модул за запълване на дупка в старата кухня - Ш до 45 см, Д -до 60 см и В - без огреничение до 2,60 м.  Нещо не намирам  Thinking По възможност нещо нискобюджетно  Mr. Green че някой слънчев ден ще местим кухнята, съответно всичко ще е ново.

# 23
  • София
  • Мнения: 757
Разгледай шкафовете БЕСТА, например
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=33706

# 24
  • София
  • Мнения: 6 219
Мисля, че има високи шкафове, които са с широчина 40 см, дълбочина 60 и височина колкото го построиш.
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=sproductview&iID=19217 … 217_26952_19217_1
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=sproductview&iID=19213 … 213_21119_19213_1
http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=sproductview&iID=19249 … 249_19249_21159_1

Някакви примерни съм ти избрала, но доста варианти има като вратички и построение, и размери - с чекмеджета, с рафтове.

# 25
  • София
  • Мнения: 757
Тези са хубави, но не са нискобюджетни. Ако искаш да прежалиш повечко пари има много хубави идеи за запълване на дупката  - в сайта в раздела за кухните - новите шкафове Метод, както е посочила и Ваня.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 219
Цената зависи от вратичките и броя чекмеджета/механизми, така че може и доста прилични варианти да се направят.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 417
Уау, прекрасни предложения сте ми дали, нооо освен за кофа латекс за тази кухня други пари не давам  Wink Ще я местим на едната тераса, а на нейно място ще правим детска, та наистина няма смисъл  Simple Smile
Нещо ето такова ще търся http://www.ikea.bg/DefaultM.aspx?page=productview&iID=13212, но имаше една такава тъмна и почти квадратна етажерка, стоеше доста добре, около 50-60 лв по спомен....

# 28
  • Мнения: 220
Веднага се включвам в темата, защото имам един шкаф, с който много се гордея Laughing.


Еха, harry10, каква подредба само! Много ми хареса организацията на шкафа ти. Толкова пъти съм гледала тези кутии, но някак си не си ги представях наредени, а ето - те изглеждат много добре така напълнени с продукти  Simple Smile. И понеже съм голяма любопитка - какво държиш в най-малките кутии?

# 29
  • София
  • Мнения: 757
Блатодаря ти и веднага ти отговарям: сода, семки сурови - ползвам ги много в салати, черен пипер на зърна, дафинови листа, сусам - за тестени вкуснотиики и паниране, маково семе /за сладкиши/, кокосови стърготини - такива неща. Отзад има още няколко кутии, обърнати обратно обаче за да се съберат - те не се виждат.
Другите подправки като кимион, червен пипер, риган, чубрица и т.н стоят на друго място - ще направя снимки и ще покажа /пак са в бурканчета и кутиики от Икея, де Joy

Общи условия

Активация на акаунт