Проблемна кожа на лицето

  • 10 356
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 0
Пубертетското акне е нещо ужасно  #2gunfire Ползвала съм различни медикаменти- Далацин Т, Акнерин, Акне аут, Скинорен, Зинерит и ред други. Единствено от Зинерита съм доволна, мога да твърдя, че настина има положителен резултат, но както се казва всяко чудо за 3 дни. След употребата му кожата наистина е чиста за определен период от време и не след дълго пак ''цъфтеж''. Та мисълта ми е, че младежкото акне е нещо като порочен кръг, досега не съм чула някой да се е измъкнал успешно от него. Сестра ми също има доста проблемна кожа. На нея доста добре и се отрази приема на противозачатъчни, явно проблема е хормонален. Напоследък кожата ми е в ужасно състояние  Shocked Ще опитам рецептата с медицинската сяра, може пък да има ефект. Но по-скоро бих заложила на френса козметика. Бихте ли ми препоръчали нещо изпитано против акне на  „Виши”, „Ла Рош”, „Биотерм” или  нещо от сорта ... ?

# 16
  • Мнения: 413
Не трябва ли вътрешно лечение?  Rolling Eyes Аз съм доволна от Биодерма, за сега. Гледам, че има положителни мнения за Акне Аут.  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 548
На стари години пих антибиотик Далацин С.Дъщерята е с пубертетско акне,което не се повлиява от нищо.За момента пие Шуслерови соли 9  и се маже с крем,който е с шуслерови соли 12.Пробваме...
Виж за Маркова:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=763568.msg27370258#msg27370258
Няма и как да се повлияе от Шуслерови соли. Вземете й лекарство, ако ще да е крем Бочко, а не хранителна добавка, за която някой сериозно изглеждащ чичко преди 100 години е заявил, че е пенкилер без никакви надеждни изследвания. Съжалявам, ако съм рязка, но искрено се дразня на компаниите, които успешно успяват да пробутат срещу пари многогодишните си шарлатанства, а клиентите им някак остават с впечатлението, че пият лекарства. Което при по-сериозен проблем може дори да е опасно.

Цитат
Ще опитам рецептата с медицинската сяра, може пък да има ефект. Но по-скоро бих заложила на френса козметика. Бихте ли ми препоръчали нещо изпитано против акне на  „Виши”, „Ла Рош”, „Биотерм” или  нещо от сорта ... ?
Специално при мен Виши имаше обратен ефект, а пробвах два-три пъти. Ла Рош и Биодерма са ми помагали донякъде, макар че съм използвала малко техни продукти за акне.

# 18
  • Мнения: 0
След като ходих при дерматолог и той ми сложи диагноза "има и розацея, може би" и искаше да ме гори с азот(аз категорично отказах), той ми промотира негови мазила, за някаква сума от 50-60 лв. и ми каза да се мажа всеки ден - абсолютно никакъв ефект, дадох ги на баба ми да ги ползва . Долу прикрепям снимки да видите за какво иде реч - ситни пъпчици по челото, бузите и брадичката със зачервяване, от доста години е.
Мажех се с Метроруборил  - ефект никакъв, в момента ползвам мицеларната вода на Биодерма + АР крема.
Моля Ви, дайте мнение какво да правя след като видите снимките, или ми препоръчайте много читав дерматолог за гр.София  Praynig Praynig Praynig Cry

Тук съм с крема на Биодерма АР, който леко е успокоил кожата :
Снимките са доста некадърни, но мога да направя още, ако на тези не се вижда нищо  Sad
Здравей, имам доста сходен проблем и знам колко е гадно. След като ходих на дерматолог и вече провеждам лечение 2 месеца и след доста пъти на прага на отчаянието, мога да кажа, че почна да се почвява подобрение: Ето моят режим: на почистената кожа мазвам малко далацин т на проблемните места, но нещото, което намирам за чудо е скинорем крем. Мажа сутрин и вечер вместо обикновен крем. Дребните пъпчици видимо намаляват, а дълбоките или избиват или и те изчезват след около седмица. Струва около 15 лв тубичката. Аз ползвам около 2 на месец. Защото третирам и гърба си. Моята кожа е склонна към пигментация и белезите коуто си правя, защото се чопля остават отвратителни кфеви петна, затова след около 20 мин след крема слагам слънцезащитен с 50 хфактор.  Надявам се, че помогнах

# 19
  • Мнения: 413
А пъпчиците какви са ти? Защото моите не са като на акне, а по-скоро като обрив. Нямат връх и са супер дребнички? newsm78

# 20
  • Мнения: 495
Преди няколко години лицето ми силно започна да се омазнява, беше нещо ужасно и така не разбрах на какво се дължеше. В следствие на това имах много пъпки по лицето, особено на брадичката. Тогава ми помогна Pore Refiner на Bioderma и Акне Аут. Лицето ми определено се изчисти.
Пъпки продължават да ми излизат по брадичката, и в повечето случаи са подкожни и болят адски много  Sad от скоро ги третирам с Hyalospot на Vichy и има леко подобрение. Няколко пъти в седмицата си измивам лицето и със сапун Бочко със смрадлика.
Само не мога да разбера тези огромни подкожни пъпки на какво се дължат  newsm78

# 21
  • Мнения: 774

Само не мога да разбера тези огромни подкожни пъпки на какво се дължат  newsm78

На диетата.
Много хора с акне спират млечните продукти и се оправят.

# 22
  • Мнения: 495

Само не мога да разбера тези огромни подкожни пъпки на какво се дължат  newsm78

На диетата.
Много хора с акне спират млечните продукти и се оправят.

От 2 седмици съм на диета, в която няма млечни продукти и пъпките пак се появяват...
Все пак този месец имам посещение при ендокринолог, надявам се, че и той ще може да ми помогне Simple Smile

# 23
  • Мнения: 702
Преди няколко години лицето ми силно започна да се омазнява, беше нещо ужасно и така не разбрах на какво се дължеше. В следствие на това имах много пъпки по лицето, особено на брадичката. Тогава ми помогна Pore Refiner на Bioderma и Акне Аут. Лицето ми определено се изчисти.
Пъпки продължават да ми излизат по брадичката, и в повечето случаи са подкожни и болят адски много  Sad от скоро ги третирам с Hyalospot на Vichy и има леко подобрение. Няколко пъти в седмицата си измивам лицето и със сапун Бочко със смрадлика.
Само не мога да разбера тези огромни подкожни пъпки на какво се дължат  newsm78
Това все едно аз съм го писала Peace,винаги съм се радвала на много хубава и чиста кожа,дори и по време на пубертета съм нямала проблеми,и изведнъж след второто раждане кожата ми се омазни ужасно.Започнаха да излизат пъпки само в областа на брадичката,гнойни направо ми се появи акне.С времето проблема намаля,но не изчезна напълно,което беше много дразнещо за мен.След няколко консултации с дерматолог се реших на лечение с Роакутан,но на  доста ниска доза,защото акнето при мен е леко и повърхностно,резулата от лечението е страхотен,лекарствоно е много сериозно,но не съжалявам,че взех решение да го започна,надявам се и в дългосрочен план да нямам повече проблеми.

# 24
  • Мнения: 495
Преди няколко години лицето ми силно започна да се омазнява, беше нещо ужасно и така не разбрах на какво се дължеше. В следствие на това имах много пъпки по лицето, особено на брадичката. Тогава ми помогна Pore Refiner на Bioderma и Акне Аут. Лицето ми определено се изчисти.
Пъпки продължават да ми излизат по брадичката, и в повечето случаи са подкожни и болят адски много  Sad от скоро ги третирам с Hyalospot на Vichy и има леко подобрение. Няколко пъти в седмицата си измивам лицето и със сапун Бочко със смрадлика.
Само не мога да разбера тези огромни подкожни пъпки на какво се дължат  newsm78
Това все едно аз съм го писала Peace,винаги съм се радвала на много хубава и чиста кожа,дори и по време на пубертета съм нямала проблеми,и изведнъж след второто раждане кожата ми се омазни ужасно.Започнаха да излизат пъпки само в областа на брадичката,гнойни направо ми се появи акне.С времето проблема намаля,но не изчезна напълно,което беше много дразнещо за мен.След няколко консултации с дерматолог се реших на лечение с Роакутан,но на  доста ниска доза,защото акнето при мен е леко и повърхностно,резулата от лечението е страхотен,лекарствоно е много сериозно,но не съжалявам,че взех решение да го започна,надявам се и в дългосрочен план да нямам повече проблеми.

А дерматологът обясни ли на какво се дължи това?

# 25
  • Мнения: 702
Преди няколко години лицето ми силно започна да се омазнява, беше нещо ужасно и така не разбрах на какво се дължеше. В следствие на това имах много пъпки по лицето, особено на брадичката. Тогава ми помогна Pore Refiner на Bioderma и Акне Аут. Лицето ми определено се изчисти.
Пъпки продължават да ми излизат по брадичката, и в повечето случаи са подкожни и болят адски много  Sad от скоро ги третирам с Hyalospot на Vichy и има леко подобрение. Няколко пъти в седмицата си измивам лицето и със сапун Бочко със смрадлика.
Само не мога да разбера тези огромни подкожни пъпки на какво се дължат  newsm78
Това все едно аз съм го писала Peace,винаги съм се радвала на много хубава и чиста кожа,дори и по време на пубертета съм нямала проблеми,и изведнъж след второто раждане кожата ми се омазни ужасно.Започнаха да излизат пъпки само в областа на брадичката,гнойни направо ми се появи акне.С времето проблема намаля,но не изчезна напълно,което беше много дразнещо за мен.След няколко консултации с дерматолог се реших на лечение с Роакутан,но на  доста ниска доза,защото акнето при мен е леко и повърхностно,резулата от лечението е страхотен,лекарствоно е много сериозно,но не съжалявам,че взех решение да го започна,надявам се и в дългосрочен план да нямам повече проблеми.

А дерматологът обясни ли на какво се дължи това?
Обясни ми,че причините може да са много,като например стрес,хормонален проблем,така и не се установи на какво се държи това акне,но при мен проблемите започнаха след доста тежка диета след раждането,не знам възможно ли е да е от това.

# 26
  • Мнения: 992
Да, възможно е. Аз също много се влоших и започнаха да ми излизат пъпките след като отслабнах доста. Не съм целяла да стана чак 48 кг, но от много работа и стрес така се получи. Аз също правих какви ли не изследвания и нищо не се откри. Но и нищо не ми помага...ама нищо. Ей сега ще ми идва на 6ти и имам 4 големи червенички пъпки...които независимо пипам или не се превръщат в петна. ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт