Гастродуоденит

  • 3 680
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 370
Гастродуоденит - това е диагнозата ,която доста уважаван лекар постави на сина ми само с опипване на корема.
От седмица се колебая какво да правя с назначените лекарства - да ги давам ли, да търся ли още едно мнение. Днес вече ги купих, но като прочетох страничните ефекти,пак се спрях!
Затова реших да попитам тук за мнение. Сблъсквали ли сте се с тази диагноза? Аз я чувам за първи път! Синът ми е на почти 8г.
Изписаните му лекарства са:
Мотилиум
Мепрезор
Мултилак

Моля за вашето мнение!

# 1
  • София
  • Мнения: 168
Какви бяха оплакванията на детето?
Бих ви посъветвала, да потърсите второ мнение. Толкова лекарства, предписани само от основен преглед. Naughty

# 2
  • Мнения: 4 370
Оплакванията са, че го боли корема. Но не е плакал от болка. Просто от няколко месеца все ми казва че го боли корем леко. По принцип трудно ходи по голяма нужда. Това основно са оплакванията.
Исках да знам от къде идва тази лека болка от време на време. Мислех че ще го прегледа с ехограф, но не стана така.
Консултирах се и с личната му лекарка, тя доста се замисли за лекарствата, но после каза да ги купя. То е ясно че ЛЛ няма да оспори мнението на доцент! Но аз като родител съм отговорна за дравето на детето и трябва да взема най-правилното решение.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз имам същото, но диагнозата ми е поставена след изследвания, не само с опипване.
Може би не са искали да облъчват напразно детето със снимки или не знам защо не са му пуснали някакви изследвания...
Чуй още едно мнение на добър лекар и тогава прецени как е най-добре.

# 4
  • Мнения: 4 370
Тя всъщност назначи и изследвания:
хеликобактер
кръв и урина
гърлен секрет
Чака да й изпратя резултатите от тези изследвания,но все пак изписа посочените лекарства за период от 1 месец + диета

Общи условия

Активация на акаунт