Нашите кухни - тема 53

  • 92 053
  • 726
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 341
ipppi Рилуса е точно до нашата фирма. Доста са скъпари но качеството си е качество. Нашите шефове са с обзавеждане на Рилус и са доста доволни а ти говора за доста големи притенции стил и т.н хората си имат пари и не купуват ей така. Та ако питаш за качество; качествени са
Да то си личи от мострите в магазина,там имаше такава уникална кухня а не беше толкова скъпа,4 метра дълга.Нямаше кой знае какви екстри като механизми,ботелиери и отцетник,но честно казано мога да се лиша от тези неща ,защото ги имам в сегашната ми кухня и мога и без тях,уреди също имам та затова мисля да заложа на рилус.Ходих и при  други фирми и разликата наистина не е кой знае каква

# 46
  • Мнения: 215
Здравейте, подскажете ми какъв аспиратор за пълно вграждане да си купя за помещение от 30кв. при височина 2.60м.,shadowman преди време препоръча един, но сега не мога да намеря какъв беше. И още нещо,може ли аспиратор 0.60 см. да се вградфи в шкаф широк 0.80см.,ако не защо?

# 47
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Имаше ли тема само за абсорбатори/аспиратори някъде, че и на мен ми е на дневен ред и искам да попрочета преди да задавам въпроси, които са обсъждани?
Или да ми кажете в коя тема сте ги обсъждали? Мерси предварително!  Hug

# 48
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
Здравейте, подскажете ми какъв аспиратор за пълно вграждане да си купя за помещение от 30кв. при височина 2.60м.,shadowman преди време препоръча един, но сега не мога да намеря какъв беше. И още нещо,може ли аспиратор 0.60 см. да се вградфи в шкаф широк 0.80см.,ако не защо?
Ако е ставало дума за вграден май съм писал за Турбо 60 на Пирамис. Инак аспиратор 60 може да се вгради в шкаф 80, но вратите ще трябва да се зарежат заради лайстната или може да вземете аспиратор за пълно вграждане (без лайстна) и си решавате проблема. А и сега като се замисля, май имаше аспиратори 76 см...

# 49
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен и благодаря за новата тема!   bouquet
Ние тъкмо се спряхме на плот и гръб за кухнята и сега започна да ме тресе друга дилема около него.
Вчера отново ходих да го разгледам - плотът е светло бежов със сребристи релефни частици в него.
Някой/я от вас да има опит с релефен плот в кухнята? Притеснява ме единствено ако меся тесто върху него, че ще се закача и ще е труден за почистване...  ooooh! Но мноооого ни харесва и на мен и на мъжа ми.
Пускам снимка на плота отново, за да добиете представа и чакам мнения Simple Smile Утре трябва вече да го поръчаме.


Този е от един Варненски магазин. Нашият, който сме харесали тук е с по-гъсто разположени сребристи частици.




плота е супер, няма да имаш проблеми

# 50
  • София
  • Мнения: 82
Здравейте, подскажете ми какъв аспиратор за пълно вграждане да си купя за помещение от 30кв. при височина 2.60м.,shadowman преди време препоръча един, но сега не мога да намеря какъв беше. И още нещо,може ли аспиратор 0.60 см. да се вградфи в шкаф широк 0.80см.,ако не защо?

Това помещение му трябва абсорбатор около 780-800куб.м.
 На PYRAMIS e едниния вариант ТУРБО 60, но е малко шумен


http://www.-spam234-/catalog/product_info.php?cPath=86_77&products_id=2300

Втория вариант и малко по-скъп, но в пъти по-добър е този модел на TEKA CNL1 3000 E.305.51.ИН



http://www.-spam234-/catalog/product_info.php?cPath=86_77&products_id=4324

Ако ти трябва бюджетно решение този модел TEKA TL1-62 INOX би ти вършил работа, но е много на ръба за това помещение



http://www.-spam234-/catalog/product_info.php?cPath=86_77&products_id=478


По принцип може да се вгради абсорбатор 60см в шкаф 80см, но невиждам логика в това освен ако се прави на готова кухня и шкафовете са монтирани.


Последна редакция: нд, 27 апр 2014, 12:22 от Magikos

# 51
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 397
Препоръчайте, моля, и на мен 60 см за вграждане, безшумен, за кухничка 3 x 3,50 x 2 m!  Praynig

# 52
  • Раковски
  • Мнения: 2 170
На тека аспиратора го дават три различни цифри за работа:
Максимален капацитет: 1200 м³/ч
Капацитет при свободен изход: 695 м³/ч
Капацитет по UNE-EN-61591: 590 м³/ч
Като според лексгруп само стандарта EN-61591 е верен и ако е така то аспиратора е по-слаб от нужното, гледам, че и извода е за 120 тръба което показва, че е по-слаб. Елика пък мерят струята въздух която излиза от аспиратора.

Лично аз подлагам на съмнения всички тези числа на всички производители. Гледайте да е по-мощен.

# 53
  • Мнения: 215
Благодаря за предложенията,но ми трябва аспиратор за пълно вграждане,както писах и по-горе. А що се отнася до логиката, то въпроса е естетически, просто искам по-широки шкафове, за да съвпада линията им с долния ред.

# 54
  • Мнения: 574
Момичета внимавайте какво купувате, че аз тези дни се измъчих с плочките. Много са красиви, но ако така се подържат всеки ден ooooh! Харесах гранитогрес за пода- имитация на дърво. Тъмен дъб размер 30/60. Направо на външен вид са страхотни. Седят много тежко и красиво. Исках да не се пързалят и взех да не са гланцови, а да са с леки грапавини. Всичко покриваше изискванията ми, а по-високата цена преглътнах заради по-доброто качество. Като започнахме да ги редим се оказа, че  не са равни а в средата самата плочка идва по-висока и трябва да се редят по точно определен начин за да няма неравности. Но това го забелязахме чак на третия ред плочки. Майстора каза, че с фугите няма да се личи, защото нямаше как да ги отлепим вече. А в магазина не знаеха че не се равни и не казаха как трябва да ги лепим. Е днес приключихме с фугата и плочките не седят равни. Направо ме е яд за парите дето дадохме. Започнах да ги мия и излезе и друг недостатък. Като има леки грапавини и парцала не се пързаля по тях и трябва доста усилие за да движиш четката. На грапавините остават частици от парцала. пробвах с всички мопове който имам. И не става. Накрая клюкнах и започнах да ги мия на ръка с една голчма гъба. Накрая на стаята и гъбата се опърпа. Единствения плюс е че не се пързалят изобщо. Та да ви питам тези които са с грапави плочки как ги чистите. Странното е че не са много грапави, съвсем леко но парцала не движи по тях. Дано им намеря цаката за миене. Rolling Eyes

# 55
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вал, може ли да ми кажеш какъв точно е този гранитогрес, че и аз съм се насочила към такъв, да не бера ядове Rolling Eyes...

# 56
  • Мнения: 545
Вчера и ние ходихме да гледаме гранитогрес. Val 27, и на мен много ми харесва този, който имитира дърво, но много се зачудих за трудността на почистването. Явно има защо.
Нека наистина и други момичета се включат, ако имат такъв, и да споделят мнение.

# 57
  • Мнения: 417
И аз много исках да вземем за кухните гранитогрес, който имитира дърво, но майстора, който щеше да ремонтира жилището ме спря. И каза, че са много неравни и понякога и фугите не могат да скрият неравностите. Показа ми жилище с такива плочки и стоеше на места като на леки вълнички.
Иначе е красиво, спор няма.

Val27, пробвай с парочистачка.

# 58
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Val27 , би ли казала точно какви са вашите плочки, ако може  и снимка, ще е най-добре. И цената им ще ми е от полза, че ние точно гранитогрес с имитация на дърво търсим и гледаме, но не можем да намерим, което търсим. Искаме размер 15/90. Не намираме такива обаче. Взех да се стряскам от това, което си написала. Как така криви?  Shocked Да не са били нискокачествени и да са ви подвели в магазина?

# 59
  • Мнения: 54
Значи и мен ме отказвате тотално от тях. Не искам никакви услужнения с чистенето, честно казано.
Относно кухнята, май ще трябва да е леко по-модерна, от това, което исках, за да се връзва с останалото обзавеждане. Ще си оставя пръсканите бели плочки на пода, но всичко друго се сменя.
Харесах това, някой даде линка по-назад като идея:
http://tediva.eu/bg/products/236-%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5- … D1%80%D0%BB%D0%BE
Само че не ми се ще толкова тъмен гръб, имате ли предложения?
+ отпадат повечето горни шкафове, не искам толкова много, пространството се смалява, според мен.

Общи условия

Активация на акаунт