Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 265

  • 41 249
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 23 270


Толкова прекрасни снимки / за съжаление зад кадър / от "ВКЕМ"  на Текин и Ейлюл.

Личи, че наистина са правили този филм от душа и сърце.

Момичета мислете кой ще ходи до съседите за DVD-тата.

Този филм трябва да се гледа както подобава.

# 721
  • Мнения: 106
Привет,

И аз съм песимистично настроена за КРА
Гледам го, но само заради Енгин, веднъж на турски и веднъж с превод,рядко повтарям някои моменти, знаете кои
И колкото по напредва , повече  се ядосвам 
Със сигурност е крачка назад в кариерата на Енгин
Но това се е случвало на всички актьори
Дано да му е за последно
От слаб сценарий не може да стане хубав  филм, колкото и да са добри актьорите
На мен и музиката не ми харесва, доста е дразнеща  и еднообразна

# 722
  • Мнения: 20 905
Наистина ЕА е като "скала" във всеки свой образ, който пресъздава.
Само, че КД малко си противоречи, защото тия кадри, които вие пуснахте, много е изгубил филма.
Това е, ние можем само да му пожелаем и в живота да е като"скала" и той май е такъв. Heart Eyes

# 723
  • Мнения: 5




Красота красота и пак красота.......
Ииии тези дълти пръсти ...ааа как са се хванали за ръце сякаш цял живот са били неразделниии...
Аз не искам да говоря и да мисля за рейтинги...коментари и професионални критики и коментари на много разбиращи и "НЕРАЗБИРАЩИ".....
Не претендирам че съм много разбираща от кино...филми и сериали....Стига ми да се наслаждавам на любимите си актьори и тяхната игра и в крайна сметка дори и тя да не е супер блестяща поради не дотам добър сценарии или др фактори за мен те си остават най прекрасните и ще си ги гледам и подкрепям каквото и да стане..... thumbsup txtloves newsm51
На мен дизито страшно ми е интересно различно и оригинално......дори сравнение с повечето блудкави и прекалено мелодраматични др такива си е дори и новаторско и притеглящо зрителя.....има си екшън ...интрига...любов ...приятелство...завист....семейни отношения....приятелски взаймоотношения .....но все пак аз не съм много от разбиращите.....
И все пак ако Енгин не участваше аз нямаше да го гледам това дизи ....дори и Туба пак да играеше .....това си ми беше мисълта...... newsm78 newsm78 Rolling Eyes
 newsm12 newsm09  261uu  341uu newsm81

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 34 117


Така е момичета. На всеки харесват различни неща. Ето още Текин за разкош.

# 725
  • Мнения: 1 285
newsm51
За какво спиране на сериала говорите? Та това е най-хубавото, което съседите предлагат в момента!
Скрит текст:
Толкоз могат, това им е таванът, но това не означава, че ние като средноинтелигентни зрители нямаме право да изискваме и най-малкото, да си кажем мнението. Като хора, които държат на Енгин Акюрек и неговото развитие като творец, а не като критици.
Съжалявам, че развалям настроението на унесените в телешки екстаз зрителки, но ако имам претенции, то не е заради самата мен, а заради Енгин – просто не искам да се загуби в този лабиринт от недомислици и плиткоумие, които сценарият предлага. Сценаристките просто изтърваха конците, това е.
Да си положително настроен в случая означава да си безпочвен оптимист.
Да… от една седмица най-сетне в тази тема някой да каже, че цар Траян има магарешки уши! Пардон, говоря за сценаристките, а не за Енгин, не ме разбирайте погрешно! Те заедно с продуцента са си осигурили плеяда от звезди, само и само да скрият зад тях магарешките си/в нашия вариант на приказката - кози/ уши, та да не ги видим ние, тъпите зрители. И на мен ми идва да изкопая един трап и да викам, да викам…. Браво на Марица, че както винаги е откровена и смислена. Първо, че е оценила статията на МериЕм /дай Боже повече такива/ и, второ, че я направи достояние на четящите темата. Не я искате? Отхвърляте я, не ви е приятно? Е, да, но ние трябва да се осъзнаем и да признаем какво става всъщност. Цялата статия е написана с болка за Енгин Акюрек и похабяването на неговия талант. Болка от това, че се измества центърът на тежестта и Йомер се превръща в един от многото кръжащи безцелно екземпляри, кой от кой по-чудноват, безтегловен и объркан. Като Елиф и цялата й изкуствена фамилия, като Таййяр и ГМО отрочетата му, и всички останали пълнежи в пищния кортеж. Ами че то май няма нито един положителен герой /изключвам майка Елван/. Меко казано, това е несправедливо. Към кого ли? Към Енгин Акюрек.  Съгласна съм с всяка дума от статията на Мери Ем и ще добавя: Сигурна съм, че Енгин не е знаел каква роля приема. Едно е план, замисъл, високопарни слова/а тия сценаристки си ги бива в изкуството на лъжата, която обаче ни кара да прозрем истината/, и съвсем друго изпълнението на белия лист и оттам – на екрана. Защото това е роля на клоун, на добряк, който си няма друга работа, освен да обгрижва някаква глупачка, затънала до разкошните си коси, признавам,  в л…на. Това за героя му като мисия в живота е просто недостойно и евтино, като образ – принизяващо, а от професионална гледна точка за комисаря - наказуемо. Досега бяхме изпълнени с очаквания, но ходът по наклонената плоскост започна и за него: от професионалиста Йомер Демир го обезличиха и редуцираха до статута на един рицар ала турка /Ех, да бяха победили рицарите хоспиталиери мълниеносните кампании на османския султан Баязид I и нашата съдба на васали щеше да е друга/, услужливо подлагащ крепко и красиво рамо на плачещи „девици”. Айде де, за рамото, че е крепко и красиво съм съгласна, но чак пък девици?!! На 31 години? С мозък на дъждовен червей?!! Ало, Йомер, питам се какво правиш при цялата тази сбирщина, от която едва ли ще излезеш чист? Няма как при толкова кал да не се опръскаш и всичко, което носиш, отива на вятъра. Всъщност, Йомер не носи нищо. Зеро. Вече казах: той няма идентичност, няма отличителен белег. Каквото има за носене, то идва само и единствено от Енгин Акюрек и цялата му мощ да се откроява от останалите и да придава смисъл на всеки кадър, нищо че от време на време се налага да бъде облъхван от пърденето на племенника си. Ами да, как иначе ще покажат, че богатите не пускат газове? О, пускат ги и със сигурност са зловонни, но с финес, по терлици…
Изобщо фалш, фалш, плиткоумни фантазии на два накукушинени папагала, които крякат вариации на тема… и аз не знам вече каква…
Сериалът няма послание /освен ако не смятат за послание  слогана „Затвор за богатите!” – корумпирани, извратени, ялови, фалшиви, злодеи, психически обременени и т.н. Хора! Не бъдете като тях, не ви трябва да сте богати, не им завиждайте, защото те… Направо не ми се говори….
Сериалът няма и адресат. Кой ще се припознае в него? С тези скъсани чорапи, течащи коптори и отделяне на газове – само утайката на обществото. О, не казвам, че тя при съседите е малка, и все пак… Да направиш цял сериал с претенции за нещо нечувано и невиждано, значи се целиш по-нагоре, а не към елементарната безпросветна маса, на която й стига една целувка, за да си изживее неосъзнатия блян…
Ах, тази целувка! Колко ли му се канят на Енгин и точат лиги…
Да, в този сериал сред надничащото от всеки ъгъл уродство Енгин е единственият светъл лъч – перфектен, носи си кръста достойно, по мъжки, вкарва в действие целия си арсенал, за да се хареса първо той, а след това и ние, зрителите…С мозък, тяло,  дух, енергия. Той е способен да издигне една вяла, изкуствено плачеща, набедена за красива партньорка със скромни способности  до собствената си висота. С какво ли? С одухотвореността си, която като с магическа пръчка съживява всичко наоколо, с прекрасните си ръце, с прекрасния си глас, с цялото си същество, което се подчинява единствено на неговото виждане за истинност! Със своето присъствие той слага отпечатъка на неповторимост,  прави чудеса, за да може този иначе неубедителен и немощен образ да добие плът и кръв. Ако не бяха ръцете му в сцената с чешмата, какво забележително щеше да има в нея? Ако не бяха ръцете му, които погалиха татуировката, какво забележително, а? Ако не бяха очите му, в които за съжаление Туба само се отразява, къде отиваме? Да, ако не беше Енгин Акюрек… Талантът да се сливат с персонажа го имат само големите, но тъй като тук персонажът е просто схема, Енгин полага сизифовски усилия да изпълни със смисъл рехавите щрихи, които са зададени от сценаристките. И тук вече трябва да разчитаме на богатата му фантазия и дарба. Той е доказал, че ги има. Не случайно непрекъснато в темата се публикуват Булута, Керим, Текин… Защото не можем без тях. Иска ми се да не мога и без Йомер…
Снощи пък малко остана да ви пратя един пожарогасител – мисля, че доста се подлютихте от пърленките на мама Елван и наистина си е трагедия, че ги няма и в Силистра…Баязид може и да не е стигнал до там – не знам…
А то пожарогасител си трябва и за страстите…
Но…понеже усещам свистенето на виртуалната метла, ще спра дотук.
Казвам всичко това с болка и, разбира се,   txtloves

[/b]

Ех, Любов, приемам и мнението ти , приемам и критиката. Дори и това,
че съм в телешки екстаз зрителка, че гледам с розови очила. Много силни думи, ама нейсе.
Само заради това, че те видях в темата ще го преживея. Joy Joy Joy

Важното е, че се появи и ме приземи.  Приемам твоята критика и ти приеми моето отношение
към сериала, което е твърде положително, защото - цитирам те: "Това е най-хубавото, което съседите предлагат в момента".

Нека не забравяме, че не можем всички да мислим еднакво  и трябва да се приемаме такива,
каквито сме.

Аз говоря само от мое име. Не казвам, че всичко е съвършено, но сериала ми харесва и ще
продължавам да го гледам с интерес.  Очаквам развитие в образа на комисар Йомер и пак казвам, не ми си вярва Енгин точно сега след почти две години престой да е приел нещо от немай къде.

Любов,


Скрит текст:
Радостта от факта, че те "виждам" е несъизмерима с критиката, която си написала.
Приех я и дори не споря. Joy Joy Joy


                                                                        

# 726
  • Мнения: 1 047
Любов,   Hug добре дошла отново. Много ми е приятно да те видя.


.......Със сигурност е крачка назад в кариерата на Енгин
Но това се е случвало на всички актьори
Дано да му е за последно
От слаб сценарий не може да стане хубав  филм, колкото и да са добри актьорите
На мен и музиката не ми харесва, доста е дразнеща  и еднообразна


Ева, може и да е крачка назад, но в живота реално си тече. Колкото и да ни се иска да идеализираме любимия артист и като човек, за него животът не спира от роля до роля. Трябва и да се яде. Той изчака достатъчно. При тежката сценарна криза, в която са изпаднали комшиите, може това да е било най-доброто. А може и да е единственото. Идеален, идеален, колкото и да е идеален, сиренето е с пари.

Хубава вечер на всички и приятно гледане.

# 727
  • Мнения: 917


АХ, ОХ, ЕЕЕЕЕЕЕЕЕХ....................... Не се стърпях...
Grinning Joy Joy Joy

 Hug ХА, добър вечер МОМИЧЕТА! Hug

ЛЮБОВ,  Hug Hug Hug не съм съгласна с това, което си написала, ама те
 txtloves!

Скрит текст:

# 728

Общи условия

Активация на акаунт