КОЗУНАЦИ - сезон 2014 г. - тема 4

  • 30 217
  • 338
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6 907
Сега прочетох рецептата на Labrex за "Вкусен козунак" и непременно ще я пробвам. Labrex, благодаря, че за такива като мене си посочила и размера на формата.  Laughing Hug

# 46
  • Мнения: 11 607
Мамо Цоце , радвам се, че ти е харесала моя снимка за колажа.     Heart Eyes

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes драго ми е, когато има позитивна обратна връзка.......

# 47
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 088
Tinki, Morena, благодаря за отзива!
Непременно ще споделя резултата.

# 48
  • Мнения: 596
...макар че леко спаднаха ...
Хоуп, явно още 5мин печене им е трябвало на козунаците, не е от брашното.
И аз си помислих, че им е трябвало още малко печене, пробвах ги с метално, не дървено шишче-нищо не полепна по него и ги извадих, трябвало е може би наистина да изчакам още 5 мин.

# 49
  • Мнения: 447
...макар че леко спаднаха ...
Хоуп, явно още 5мин печене им е трябвало на козунаците, не е от брашното.
И аз си помислих, че им е трябвало още малко печене, пробвах ги с метално, не дървено шишче-нищо не полепна по него и ги извадих, трябвало е може би наистина да изчакам още 5 мин.


С дървен шиш се прави пробата - задължително. Сцеплението с тестото е друго. Wink

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Аз ползвам такъв за шишчета.  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 596
Windy,аз затова го написах, че с метално, хем си знам, че с дървено трябва, но така се случи, че в момента нямах.
Нека и други прочетат и да не правят като мен.

# 52
  • Мнения: 447
Windy,аз затова го написах, че с метално, хем си знам, че с дървено трябва, но така се случи, че в момента нямах.
Нека и други прочетат и да не правят като мен.

И клечка за зъби става, ако козуначето е по-разлято. В противен случай (по-прибрана и висока форма) няма да стигне до дъното на тавата.
Иначе аз също ползвам дървен шиш за скара. Peace

# 53
  • Мнения: 22 867

Ето вкусния козунак и от машината. Обещах да споделя, като го изпека - пак е страшно вкусен според моя вкус, стана мургав Laughing, защото не стига, че сложих голяма чаша пълна с орехи, стафиди, лимонови и портокалови корички, ами ръснах и шепа шоколадови копченца (калети). Като ги подбра перката, натроши ги, стопиха се и пред очите ми тестото стана на едни шоколадови ивици, които към края на месенето изчезнаха и се получи тоя мургав цвят. Правих уж малък козунак по най-малкия разчет, очаквах да се вдигне някъде до средата на контейнерчето, ама той опря в капака. Отгоре е чудна коричка, към края на втасването намазах с жълтък и поръсих със захар. Ей го хубавеца-вкусотия:











Ето и рецептата за малък козунак:
Скрит текст:
*1,75 ч л суха мая (при мен 22 гр жива)
*340 гр брашно
*60 гр захар
*1 пакетче ванилова захар (при мен течна ванилия)
*0,5 ч л сол.
*50 гр краве масло, нарязах го на тънки пластинки
*3 жълтъка = около 45 гр
170 мл пресно мляко, загрято на 40С
*Стафиди, орехи, сушени плодове по желание в диспенсера или след сигнал. Аз сложих от всичко – лимонови и портокалови корички от Лидл, стафиди, орехи, шоколадови калети, но друг пък без шоколада ще правя, цветът на тестото потъмнява.

Програма ( Сладък хляб?  при авторката на рецептата, с времетраене  2 часа 50 мин), аз пекох на основната – 3часа. Всичко сложих както е по рецептата, топката тесто не ми мажеше, почти като при хляб се оформи.

Не помня кой писа, че ще го прави, но ще увеличи захарта, според мен няма нужда, достатъчно сладък е, особено, като се поръси и отгоре. Peace


# 54
  • Мнения: 701
страхотно изглежда, не зависимо от цвета  Laughing, то и момчето тук е мургаво и с големи меки ущи, ама и той готин  Joy
ще го пробвам и тоз козунак!, мерси девойко  Hug

# 55
  • Мнения: 22 867

..... то и момчето тук е мургаво и с големи меки ущи, ама и той готин  Joy
ще го пробвам и тоз козунак!, мерси девойко  Hug

Така е, вели, права си за момчето! Grinning А козуначето мисля, че си струва да се пробва - и на ръка, и с машинка, всякак ни хареса вкъщи и бързо изчезва!  Heart Eyes   bouquet

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Ох, Лабрекс, умори ме с това "мургавичък"  Joy Joy Joy...
Ако позволиш един съвет... относно снимането. Simple Smile   За да видим по-добре вътрешността.
Сложи/дръж пред светкавицата тънък лист (например от касова бележка) на 45 градуса докато снимаш.  Hug

# 57
  • Мнения: 22 867
Ох, Лабрекс, умори ме с това "мургавичък"  Joy Joy Joy...
Ако позволиш един съвет... относно снимането. Simple Smile   За да видим по-добре вътрешността.
Сложи/дръж пред светкавицата тънък лист (например от касова бележка) на 45 градуса докато снимаш.  Hug

Ох, Morena, ти си решила днес да ме умориш! Проценти, сега пък снимки........ ooooh! Шегувам се Grinning, ще пробвам непременно тоя номер с листчето, не го знам, ама да видим кой ще ми мери градусите! Joy Половинката на първо време! Laughing  Снимките правих на лампа, със светкавица, пък и фотографката е пишман такава. Благодаря ти, имам нужда от ограмотяване, и аз понякога се нервя, че на снимката не излиза това, което е в действителност. Де да можеше само да излезе.......  bouquet

# 58
  • Мнения: 1 080
Изглежда чудесно и този Лабрекс! Както имам малко козунак, ще ме накараш да запретна ръкави  Grinning

# 59
  • Мнения: 447
Момичета, някоя от вас опитвала ли е да прави вариант на пържени козуначени филийки, но опечени на фурна? Чудя се дали има начин да ги приготвя без пържене... Ако нарежа козунака, напоя филийките с яйце и мляко и наредя върху хартия за печене, след което изпека на грила във фурната за кратко, дали ще станат достатъчно сочни и хубави? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт