ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯТА - въпроси и отговори! Тема № 11

  • 54 881
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Мацето, при мен има лошо качество на яйцеклетки и от там на ембрионите. Освен ИР нищо друго като проблем не е установено. Във форумите чета, че ИР влияе на качеството на Я, но като чели докторите не му обръщат особено внимание  newsm78 Иначе съм на 30г и нямам НЯР, даже напротив, имам си редовна овулация и т.н

# 721
  • Мнения: 800
Бел, какво да ти кажа? Сигурно има някаква връзка между ИР и качеството на яйцеклетките, но пак при всеки човек оценката ще е индивидуална. Ето в моя случай - само ИР и то сериозна - с инсулин на гладно около 20, а на 60 минута до 200, два пъти съм забременяла по естествен път и съм родила две здрави деца. Не съм имала някакви съществени проблеми през бременностите си. А пък проблеми с хормони и цикъл също никога не съм имала. Затова съм по-склонна да смятам, че ИР сама по себе си не е проблем за забременяването и износването.
Вероятно все пак има някакво наслагване на фактори освен наличието на ИР, които водят до влошаване на яйцеклетките. Да кажем чисто социални фактори от типа какво работиш, колко се движиш, има ли някакви вредни влияния в околната среда, как преживяваш стреса, какви заболявания си прекарал в миналото. Такива неща. И пак при хора, които са поставени в абсолютно еднакви условия на живот, ще се окаже, че те им влияят различно и съответно при едни ефектите ще са едни, при други други. Ако знаехме отговорите, щеше да е лесно, но уви.  Борбата продължава и със сигурност ще има напредък.
Не съм ви разказвала историята на наши близки. Събраха се на по-късна възраст - жената на 37, а мъжът на 43. И като всяко семейство, започнаха да работят за дете. Три ранни аборта - между 8 и 12 г.с., съответно всякакви тестове и изследвания. Накрая лекарите в БГ се обединиха около виждането, че се касае за тромбофилия. При следващата бременност се почна терапия против тромбофилията и в крайна сметка се роди детенце. Независимо дали е свързано с диагнозата, възрастта на родителите или е просто случайност, но при детето се установи някакъв хормонален проблем и макар че си е съвсем добре и изключително умно и красиво създание, цял живот ще трябва да пие някакво поддържащо лекарство. Четири години по-късно обаче, нашите герои са вече на възраст 41 и 48 г. Жената забременява случайно, непланирано. Живеейки вече в друга държава, лекарите там преценяват, че не й е нужна терапия срещу тромбофилията, съответно изкарва си една спокойна бременност. Износва и ражда абсолютно здраво дете, което е също толкова очарователно създание. А кажете ми сега каква е била причината за трите ранни аборта? Та и с ИР е същото. Като не открият нищо друго, изведнъж тя става причина за всички проблеми, но дали е така наистина, никой със сигурност не може да каже.

# 722
  • Мнения: 1
Здравейте мили дами и от мен
Да се включа и аз в темата...
И така ...Аз съм с ПКЯ и две не успешни инсета,придружени с хипер стимулации...много малки Я,направо миниатюрни.....множество инфекции и накрая нищо...И увещания за ин витро от доктора....но знаех че имам проблем, но незнаех какъв....И така реших се допитам до още едно мнение на друг лекар...по точно лекарка....разказах си болката...и тя каза че се съмнява за ИР...и по най бързия начин ме прати при ендокринолог....и диагнозата се доказа ..имам си ИР....сега диетка,упражнения и хапчета...и след 3месеца при нея...
за сведения високия инсулин има пряка връзка с качеството на Я....колкото повисок е той толкова те са по малки

# 723
  • Варна
  • Мнения: 249
Весела коледа мили момичета, пожелавам ви много здраве, щастие и късмет, и дано дядо коледа ни донесе дългоочакваната радост  smile3504

# 724
  • Мнения: 800
Честити празници! Бъдете живи и здрави!

# 725
  • Мнения: 1 849

Какъв е този шоколад с малтитол?
Има разни сладкиши с малтитол- сладостта му е добра и има нисък ГИ.

Скрит текст:
Аз ям шоколад Финес и бисквити Ревю с малтитол, но рядко, много съм стриктна в диетата.

# 726
  • Мнения: 53
Здравейте момичета,
И аз при вас. Имам си този проблем отдавна. Два пъти го борих, но поради много строги диети правих срив на имунната система и за малко не умрях. Сега, като прочетох, разбрах, че проблема е бил в диетата, тъй че почвам отначало борбата.
Има и още една причина. Бременна съм в 20 г.с. и проблемите почнаха много рязко да се задълбочават.
До скоро.

# 727
  • Мнения: 800
Успех, Христи! С повече воля, правилно хранене и положително мислене, всичко ще бъде наред! Пиши, ако с нещо можем да ти бъдем полезни.

# 728
  • Мнения: 1 846
Здравейте, а някой знае ли каква е диетата при инсулинова резистентност? Благодаря newsm78 Peace

# 729
  • Мнения: 2 825
Здравейте, а някой знае ли каква е диетата при инсулинова резистентност? Благодаря newsm78 Peace

Аз свалих 25 кг. , освен със сиофор и тренировки и със следните ограничения в храната:
- без захар /включително мед/;
- без тесто;
- изхвърлих всички боклуци /чипсове, пуканки и тн/;
- намален прием на картофи и ориз.

Успех!

# 730
  • София
  • Мнения: 11 790
Здравейте, а някой знае ли каква е диетата при инсулинова резистентност? Благодаря newsm78 Peace
m

Няма диета. Ядеш храни с нисък гликемчиен индекс. Демек  не ядеш въглехидрати и сладко, храниш се минимум три пъти на ден за да не изгладняваш и да не налиташ на въглехидрати и спортуваш, ама спортуваш наистина. Това е. Водиш нормален здравословен начин на живот.

# 731
  • Мнения: 25
Здравейте Simple Smile
на метфодиаб съм повече от 6м. след установена хиперинсулинемия. Свалих килограми, започнах да спортувам, старая се да се храня правилно Simple Smile Последните няколко дни ме притеснява, че започва да се връща глада ми към сладко, след хранене имам нужда да хапна нещо сладичко, вреден навик, който бях укротила.
Та питането ми е дали според вас това е продиктувано от нежелани метаболитни промени и съответно да реагирам с преглед или изследване, или да се стягам и да не мисля за това?

# 732
  • Мнения: 2 825
И аз имам такива моменти, даже напоследък по-често ми се случва /10 м. съм на Сиофор/. Обикновенно в такива моменти хапвам портокал или ябълка.

# 733
  • Мнения: 800
Случва се на всеки. При мен желанието за сладко се засилва преди менструация. Съветът ми е да се хапне нещо малко или да се изяде по-сладък плод. Иначе за тези, които не са пробвали, мога да препоръчам добавка Хром Пиколинат по 200 микрограма дневно. Определено потиска желанието за сладко в доста голяма степен.

# 734
  • Мнения: 1 846
Здравейте, а някой знае ли каква е диетата при инсулинова резистентност? Благодаря newsm78 Peace
m

Няма диета. Ядеш храни с нисък гликемчиен индекс. Демек  не ядеш въглехидрати и сладко, храниш се минимум три пъти на ден за да не изгладняваш и да не налиташ на въглехидрати и спортуваш, ама спортуваш наистина. Това е. Водиш нормален здравословен начин на живот.
Диета-хранителен режим!? Все нещо се яде или не се яде, избягва или ограничава. Не можеш да ядеш всичко и да си ОК Simple Smile Освен, ако не си здрав.
Мерси за отговора. Peace

Общи условия

Активация на акаунт