ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯТА - въпроси и отговори! Тема № 11

  • 54 880
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 205
Момичета, здравейте!
Първо Честита Нова Година, пожелавам ви да сте живи и здрави всички и много щастие през новата 2015г.!
Не съм много редовна, доста време не съм писала в темата, но при мен нещата са си едни и същи (уж).
Бях спряла режим и хапчета за около месец (по-точно хапчета) по медицински причини.
Наложи ми се операция на апандисит по спешност. Бях си започнала диетата, имах си воля и всичко беше ОК, докато не започна да ме боли корема. Мислих си, че е от Глюкофажа и го спрях за седмица, защото болките бяха наистина гадни. Не ми мина.. След още една седмица реших да отида на лекар и... под ножа Simple Smile
Всичко мина добре, операцията е продължила около 2 часа и 30мин. Много усложнения, много проблеми, но сега съм здрава и живея втори живот. Направих си наистина много равносметки и осъзнах, че няма по-важно нещо от здравето и за него съм готова да направя всичко Simple Smile
Така като до деня на операцията аз си спазвах стриктно режима (но не пих метфоормин) бях много шокирана, когато се събудих от упойката и видях как в абокатчето ми е сложена тръбичка на система, която беше ГЛЮКОЗА... Имах чувството, че сънувам. Аз съм се лишила от толкова сладки изкушения, а накрая... Simple Smile Е, това беше първоначалната ми реакция, след 14-тата банка с глюкоза някак си се чувствах примирена Simple Smile И така стояха нещата при мен-антибиотици, глюкоза, обезболяващи, 3 дни никакво пиене на вода, ядене-с табелка ''забранено'' Simple Smile И все пак си имам минусчета на кантара и определено съм доволна Simple Smile

# 736
  • Мнения: 1 846
Здравей, Гери радвам се че си жива и здрава. Peace

# 737
  • Мнения: 800
Съншайн, диетата при ИР изключва напълно яденето на сладки храни, особено такива със захар, глюкозо-фруктозен сироп и трансмазнини. Плодовете са позволени до една-две шепи дневно. От зърнените храни за предпочитане са пълнозърнестите - черен хляб, интегрални брашна, но количествата трябва да са умерени. От мазнините най-полезен е зехтинът. Позволени са рибата и нетлъстите меса. При термообработката трябва да се избягват пърженето и печенето в много мазнина. Картофите и оризът могат да се ядат, но без консумация на хляб в същото време и за предпочитане сварени или печени, а не пържени. Млечните продукти не са забранени, но отново трябва да са в умерено количество и с по-ниска масленост. Това, което пиша, е една балансирана диета, която дава резултат в съчетание с движение и или спорт. Обикновено на най-мързеливите се препоръчва поне 30 минути забързано ходене пеша, а на по-упоритите - някакъв спорт (по възможност да не е шах и спортен бридж Wink ). Към това разбира се, върви и предписаната от лекаря терапия, ако има такава, плюс някои добавки, съдържащи омега-3, хром пиколинат, вечерна иглика, див ямс, инозитол - препарати с доказано глюкозопонижаващо действие. Разбира се, при желание може да се спазва и по-рестриктивна диета, при която не консумираш никакви въглехидрати. Въпрос на воля и възможности е.

Гери, нека през Новата година да нямаш такива здравословни проблеми и щастието да ти се усмихне. Имала глава да пати, казват старите хора. А за глюкозата не се тревожи, тя е била нужна на организма ти в тази екстремна ситуация. Важното е сега да продължиш с правилното хранене.

# 738
  • Мнения: 32 442
Здравейте, аз отдавна не съм списвала тук. Иначе си отслабвам бавно, но славно. Покрай празниците нещата се стопираха, даже качих  Embarassed ама сега вече съм с теглото от преди празниците и продължавам. Та искам да ви споделя нещо. От 15 години пия сутрин чаша топла вода. Не за отслабване, а просто ми е приятно и така съм свикнала. Знам, че е полезно.  Обаче срещнах позната, която доста е отслабнала. И тя  пие топла вода, но по литър и половина на ден и отслабва много бързо. И аз започнах така и наистина след празниците по-бързо стопих. Максимално се стремя винаги когато мога да пия топла вода.
Ако искате пробвайте.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 249
По темата за сладкото, аз си мисля че зависи от хормоните, никога не съм била фен на сладкото, дохапваше ми се само по време на цикъл, а като си спрях противозачатъчните (които пиех 15 години), такъв зверски глад за сладко ме погна...вечер задължително ядях бонбони и шоколади. Затова си мисля че има връзка с хормоните,но може и през годините просто да съм потискала глада за сладко с хормони.

# 740
  • При вещиците
  • Мнения: 1 455
Здравейте момичета,
Моля за вашето мнение относно резултатите
ОГТТ-0,60,120,180
Глюкоза 5.23 mmol/l ref 2.8-6.1
Глюкоза 9.01 mmol/l ref 3.5-7.8
Глюкоза 5.59 mmol/l ref 3.5-7.8
Глюкоза 3.88 mmol/l ref 3.5-7.8

Инсулин 19.80 uIU/ml ref 2.6-24.9
Инсулин 248.80 uIU/ml ref 2.6-24.9
Инсулин 68.19 uIU/ml ref 2.6-24.9
Инсулин 21.12 uIU/ml ref 2.6-24.9

Благодаря предварително.

# 741
  • София
  • Мнения: 11 790
Имаш си ИР,висок ти е инсулина на 0 и 60, Поли да каже но ми харесва пък кривата на усвояване, но си трябва консултация с Ендо

# 742
  • Мнения: 800
Съгласна съм. Инсулинът е висок като цяло. Ще трябва диета, спорт и вероятно терапия.

# 743
  • Мнения: 2 825
Здравейте отново, дами,

първо - още веднъж благодаря на Елора за упражненията, определено има ефект, даже и на йога тръгнах, много ми е приятно.
Сега на въпроса - абсолютно спря свалянето на килограми при мен. Напомням, че от март миналата година съм на Сиофор, тренирам, храня се здравословно, но пия бира  Laughing, свалих 25 килограма и до тук. Вече 2 месеца кантарът не мърда, а има още в излишък.
Имали ли сте такива моменти? Определено се чувствам много по-добре, тялото ми е стегнато, мъжете ме позаглеждат вече  Laughing Но....иска ми се още да сваля.
Ще ви бъда благодарна да споделите, дано този застой е временен  Cry

# 744
  • Мнения: 32 442
Радвам се, че ти помагат упражненията.
Иначе аз също съм забелязала, че имам моменти на застой. Не знам защо така.
По-нагоре се похвалих за пиенето на топла вода. Ама много пия - 4-5 чаши и има ефект.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 249
Попаднах на една много хубава книжка, казва се Мистерията на женското здраве от Линда Крокет. Препоръчвам я да си я купите. Сканирах частта с инсулинова резистентност и ще се опитам да я кача.

# 746
# 747
  • Мнения: 2 825
Елора, благодаря за идеята, ще опитам и с топла вода. Радвам се, че си добре и отслабването при теб продължава. Колко точно топла вода пиеш, примерно - стайна температура или я загряваш малко /примерно 1-2 минути в микровълновата/?

Гереме, благодаря за книжката. Страхотни неща има. Хем ги знаем, хем така нещата разказани са много интересни и определено мотивиращи.



# 748
  • Мнения: 32 442
Да, и аз благодаря за книжката. Научих полезни неща. А когато мога, ще си я купя.

Ами какво да ти кажа. От 15 години сутрин веднага пия топла вода. Но от 2 седмици увеличих. Минимума ми е 3 чаши. Аз сутрин хапвам плодове и така до обед. Ако излизам - хапвам по-рано.
Иначе топлата водя я пия до 12. Днес примерно съм изпила пет. Ефектът според мен е голям. Защото покрай празниците нали знаеш какво става  Embarassed Пак се поизложих. Миналата година ми трябваха два месеца за да смъкна 4 кила. Сега за 2 седмици почти - 3 кг. Даже съм малко повече отслабннала, отколкото бях преди празниците. Също така гледам и следобеда когато мога да пия, но не винаги имам възможност. Топлата вода просто топи мазнините и усилва обмяната. Дори забелязах, че и езикът ми се оправи. Често е доста бял и обложен. Но явно съм изчистила чрез водата и токсини много. Иначе зависи кога закусваш и какво, но гледай водата сутрин да ти е на гладно. Ако трябва изпий 3 чаши, изчакай 15-20 минути и хапни. Другото което е, е че топлото дава усещане за ситост и хапвам и по-малко.

# 749
  • Варна
  • Мнения: 249
За книжката ще се постарая да я сканирам близките седмица -две и ще я кача. Има писано и за поликистоза и други ендокринни проблеми, които ще са от полза на много жени:)

Общи условия

Активация на акаунт