Дискова херния - 10

  • 202 438
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12
Това е за buba_koko,.... пощата ти е пълна...

Дехидратацията е тудно обратима,особено ако е минало време,но това не е фатално.Като "изсъхне" излива,спира да се разпространява,намалява обема си и може и да освободи притиснатите тъкани,но пък се вкостенява и при операция се отстранява трудно.Дехдратиралият диск е с по-малка височина и може и да не разделя достатъчно прешлените и ако има и остеофити(шипове) то може да се притискат околни тъкани и това да води до възпаление и отичането им,а ако има и шипове по форамена(дупката през която минава нервното коренче),то всичко това може и да доведе до дразнене/притискане на коренчето и съответно болка,изтръпване и т.н.Изменя се и геометрията на целия ГС и това може да доведе до проблеми и на други нива.Пробва ли Дискуса?
Дискуса,според мен противодейства на тези симптоми,болката намалява/минава и става възможно да се правят упражнения за подобряване хидратацията на диска и укрепване на околната мускулатура-"мускулен корсет".Паралелно е добре да се приемат ензими,Флекс код...за да се укрепват другите дискове,също и инж.  Дискус Интервертеблалис и Фуникулус.Босвелия също помага за болките и възпалението.Надявам се да имаш успех. Praynig

# 31
  • На планетата земя
  • Мнения: 758
Благодаря за разясненията!Нямам остеофити ,само протрузия и диска е дехидратиран.Още не съм почнала дискуса,но след празниците ще го започвам.

# 32
  • Мнения: 36
Покрива ли НЗОК някаква част от микроинвазивният метод на отстраняване на ДХ вТокуда?Ако някой е правил там да спомене цени.Тази ще ми е втората операция  Mr. Green
В Иван Рилски някой знае ли дали правят микро отстраняване??Предната ми бе там, но бе класическа.
Мерси!!!

# 33
  • София
  • Мнения: 120
genttogsg, при операциите на ДХ по клинични пътеки не е конкретизирано по какъв метод се правят и касата ги покрива. Заплащат се само допълнителните консумативи - пирони, кейджове и други, ако се налага да се използват. Поне при мен беше така. Оперираха ме в Токуда по клинична пътека и се платих кейджа.

# 34
  • Мнения: 36
Днес разговарях с доктор от Иван Рилски,който ми каза че 100%проценто от оперираните по ендоскопския начин са повторили с класически  Sad
nadia1202  от колко време ти е операцията?

# 35
  • Мнения: 14 302
 genttogsg а при теб какво налага втора операция? На кое ниво ти е ДХ?

# 36
  • Мнения: 36
Ами Алечка,преди 8 години получих три ДХ, като най-голяма бе на л5-с1 и големият проблем идваше от нея.Другите са на л3-л4 и л4-л5, но тогава не бяха достатъчно "узрели", и сега "цъфнаха" От първата операция съм мн. доволен.

Последна редакция: чт, 22 май 2014, 21:49 от genttogsg

# 37
  • Мнения: 14 302
Ами Алечка,преди 8 години получих три ДХ, като най-голяма бе на л5-с1 и големият проблем идваше от нея.Другите са на л3-л4 и л4-л5, но тогава не бяха достатъчно "узрели", и сега "цъфнаха" От първата операция съм мн. доволен.

И аз съм като теб с три - една оперирана. Ама се надявам моите да не цъфват Simple Smile Успех с операцията.

# 38
  • София
  • Мнения: 120
Днес разговарях с доктор от Иван Рилски,който ми каза че 100%проценто от оперираните по ендоскопския начин са повторили с класически  Sad
nadia1202  от колко време ти е операцията?

Моята е класическа с поставяне на кейдж от една година на шиен прешлен и имам още две, които засега не ми създават проблеми.

# 39
  • Мнения: 1
Ами Алечка,преди 8 години получих три ДХ, като най-голяма бе на л5-с1 и големият проблем идваше от нея.Другите са на л3-л4 и л4-л5, но тогава не бяха достатъчно "узрели", и сега "цъфнаха" От първата операция съм мн. доволен.
Здравей,
и аз съм с херния на L5S1, но при мен се налага стабилизация, тоест поставяне на имплант и доста по-дълъг възстановителен период.
При теб каква беше операцията? Поставяни ли са ти импланти или са ти направили класическа микроскопска операция за отстраняване на проблемната част от диска?

# 40
  • Мнения: 36
Не,нямам чужди тела.Беше класическа,без микроскоп.

# 41
  • Мнения: 455
Здравейте!
Записвам се да следя темата, защото и аз имам проблеми с кръста иот там от няколко години имам частична пареза на единия крак.От няколко дни забелязах,че крака с парезата има един участък,който е сякаш прежилен с ластик.Мястото там е по-вдлъбнато. Sad Претисних се,защото знам каква болка имах преди години,когато се появи това нещо.Бях на инжекции за болката и на нивалин.Една година бях и на санаториум.След това нямах проблеми около 2 години.Но сега имам бебе на 1 година и натоварването е голямо,а и килограмите ми вече са повечко.По някакви спомени при мен проблема е между 4 и 5 прешлен,но почти не съм имала болка в кръста, а само в десния крак.
Ако прецените,че не съм за вашата тема,може да ми препопъате по-подходяща.

# 42
  • Мнения: 20
Здравейте приятели отдавна не съм писал и ето сега мога и ето как се развиват нещата при мен.
Влоших се много , десния крак ме болеше ужасно, на всичко отгоре ми откриха дерматоидна киста на задника. Цепиха я  но не достатъчно и  стана по зле , много дълбока до самата опашна кост. Виех от болка. накрая попаднах на читав хирург отвори я цялата. Антибиотици , марли , превръзки никакво къпане , абе изобщо исках просто да умра не можех да ставам изобщо. Лека по лека нещата се оправиха кистата се изчисти сега чакам да заздравеее цялата и да отида да я махнат. Крака обаче си болеше много. Почнах лека по лека да правя упръжнения и болката намаля. Сега си слагам от два дни дексаметазон по една инжекция и съм като нов. Мога да ходя да седа , не много но няма нищо общо с това което беше. Дано продължа да се оправям. Почна да ми се връща чувствителноста в седалището. накрая може да се окаже може би че ишиаса идва от кистата. Дано се окаже така.
Искам да ви питам слагали ли сте си дексаметазон и как се отразява при вас?

# 43
  • Мнения: 14 302
 ivaylo1980, надявам се скоро да оздравееш и да забравиш болежките. Аз съм слагала дексаметазон - имах малко подобрение, но при мен (както с всички останали лекарства) нямаше особен ефект. Дано при теб резултатът да е траен.

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 214
Здравейте на всички!
Миналата година при едно навеждане получих получих увреждане в поясната област и се започна ходене по мъките.Личната ми изписа инжекции и ме изпрати на невролог.Той ми изписа други и така ме закрепиха да мога да се върна на работа с думите ,,ами така ще е ,иска пазене.
Сега съм на  почивка ,ако изобщо може да се нарече така.
Намирам се в Павел баня в комплекс ПРО ААД.Сега мнение както се казва от извора.Първо за настаняването ,става след 10,30 а доколкото разбрахме и вече ще е след 14 защото имали нов правилник това означава че когато и да дойдете първия ден няма да можете да си ползвате процедурите.
Ако моите могат да се наричат така.Минах през физиотерапевт доктор Рачева която ми предписа 4 процедури,толкова са вече по НОИ електостимулатор,подводна гимнастика ,би-пулсатор и минерална вана.За мен електро стимулатора и  са с едно и също действие ,а тази минерална вана е голяма глупост и според мен само  отбиване на номера че ми е назначена процедура.
За храната няма да казвам колко е безвкусна и без това имам нужда да сваля някое друго крилце.
Имам и други оплаквания ,но много дълъг стана поста.С две думи НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА ДОЙДА
В ПАВЕЛ БАНЯ.

Общи условия

Активация на акаунт