Дискова херния - 10

  • 202 382
  • 769
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 119
rg73, СБР стария санаториум до банята ли е,на доц. Гечев? А ПРО не е ли Милениума? Ходила съм преди около 15 години в комплекса,мисля,че сега на него казват Милениум.Тогава нямах още ДХ. Много искам да отида и да пробвам дали ще ми помогнат процедурите там,но съм в криза и не смея,казват че в остро състояние не се ходи,а аз не мога да ходя. Много хора са доволни от Павел баня.Вие като ходихте там със силни болки ли бяхте? Правиха ли Ви екстензии? Вие сте се подобрила от там и след това от озоновата терапия,доколкото разбрах? Кое от двете лечения Ви помогна най-много: Павел баня или озонотерапиятя?
 Благодаря Ви предварително за отговорите! Може да ми пишете и на лични.

# 766
  • София
  • Мнения: 61
Здравейте! Има ли оперирани от дискова херния на шийни прешлени, с поставяне на кейдж? Мъжът ми има оплакване от изтръпване на ръката, понякога и на крака. Направихме ЯМР и заключението е медианна ДХ на ниво С3-С4. Също така има стеснение, не съм много запозната и затова ще го кажа така: има и шип. Та доктора ни каза, че това се оправя единствено оперативно, като ни насочи към доц. Каракостов от Иван Рилски. На мен ми се вижда много рискова тази операция  Cry Има ли и други варианти?

И аз имам ДХ и протрузии в шията. Не може ли да опита първо да си оправи стойката при седене, ходене, да си вземе читав матрак и възглавница , да изкара курс физиотерапия, ако не е в остра фаза и тогава да преценявате? Колко е голяма хернията и до колко засяга нервите? Ако искаш качи снимки. Операцията на шията е доста опасна, а тези кейджове хич не ми харесват като идея. Сложи ли ги край на всякакъв спорт и натоварвания.По американски форуми съм чел и за доста усложнения.Съветът ми е да опита всичко преди операция.Успех!

Здравейте, искам да ви препоръчам добър кинезитерапевт в София. Казва се Христо Димитров и работи в МЦ Хармония (намира се на самото Цариградсо шосе в локалното близо до Окръжна болница. На мен с пет процедури успя да тушира болките във врата, а и в кръста понамаляха. Виж в Гугъл сайта на този МЦ и запишете час. Убедена съм, че ще останеш доволен

Последна редакция: нд, 03 май 2015, 17:07 от Romi62

# 767
  • Мнения: 2 483
rg73, СБР стария санаториум до банята ли е,на доц. Гечев? А ПРО не е ли Милениума?
СБР, Медицински център "Павел баня" (д-р Гечеви), ПРО и Милениум са 4 различни неща.

ПРО - Профилактика, рехабилитация и отдих ЕАД



Милениум




Медицински център "Павел баня" (д-р Гечеви) (в центъра на селото)




СБР - Специализирани болници за рехабилитация




Нова тема ще има ли? bouquet

# 768
  • София
  • Мнения: 2 020

Да, ще има. Най-вероятно днес.  Hug

# 769
  • София
  • Мнения: 2 020
Заповядайте в:

Новата тема

Общи условия

Активация на акаунт