Дискова херния - 10

  • 203 587
  • 769
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9
Хм, интересна тема, в която ако бях попаднала преди няколко години, щях да си спестя много неща и неприятности.

Имах проблеми с врата, просто една сутрин не можах да стана от леглото. Оказа се че имам лордоза на врата и така започнаха мъките. След година и половина възпаление ме удари в кръста (между другото аз по цял ден съм на компютър и това предразполага към подобни проблеми). Пак ходене по мъките, снимки, рехабилитация... От тогава се взирам непрекъснато във вскякакви съвети  и литература по въпроса, не че не ме удари възпалението във врата преди 2 години наново и тогава вече се молех да умра само за да свършат болките Sad Беше АД! Сега съм попаднала на нещо доста полезно и интересно като четиво ("Храненето като лечение" http://iztok-zapad.eu/books/book/1371), в което има страшно много и добре обяснени рецепти за много от най-разпространените заболявания, та там намерих рецепта за превецния срещу ишиас, възпаление на седалищен нерв, а доколкото знам едно е следствие на другото


Ишияаса е често срещан особено при хора, които работят седнали (поради събирането на лумбалните прешлени или изкривяването на лумбалния сектор на гръбнач-
ния стълб) или при хора, извършващи тежък физически труд (поради дискови хернии). При него има болка някъде по проте-жението на седалищния нерв.Понякога хроничната мускулоскелетна болка може да е вторична, вследствие на недохранване, минерална или хормонална
недостатъчност – особено от щитовидната жлеза. Лечението трябва да се стреми към отстраняване на всички причинители– физически, биологични, структурни и психологически. Студена седяща вана за 3 минути носи голямо облекчение при острите състояния. Грейките трябва да се избягват. 

При хроничен ишиас от голяма полза е пренастройването за позата, за която много може да ви помогне методът „Александър“. Благотворно е вървенето, седенето и стоенето в изправена поза.

Помагат също витамин Е, витамин В-комплекс, калциев и
магнезиев сулфат, глюкозамин и хондроитин. Сварете следните съставки в 500 мл вода, докато останат само 200 мл:

• 2 ч.л. настърган джинджифил
• ½ ч.л. настъргана репичка
• 12 карамфилчета

Прецедете и смесете с по 100 мл сокове от целина, зеле и
ябълка. Пийте по 250 мл сутрин и вечер. Ако болката се дължи
на възпален нерв, би трябвало да отшуми до 2–3 дни. Китайските синапови пластири помагат много за намаляване на болката; те причиняват парене, но и облекчение.


Друго, с което бих могла да съм полезна е адресът на клиника в София, в която ме вдигнаха на карака и по-конкретно д-р Здравко Стефанов, а клинаката е "Артромедика" ето и още инфо за тях: http://artromedica.com/index.php?option=com_content&view=art … =56&Itemid=59, между другото разботят с направления от здравната каса.

# 76
  • Мнения: 282
buba_koko, почисти си съобщенията, не мога да ти пратя отговор  Confused.

И за да не е спам - поздрав на всички препатили от една от вас, „ветеран“, за съжаление.
По-долу се задава въпроса за Павел баня.
В Павел баня съм ходила в хотел Маркони, много добра база за рехабилитация, особено ценен е минералният басейн и извънредно компетентната кинезитерапевтка, дано работи още там.
Лично на мен обаче водата там никак не ми понесе  Sad, но е индивидуално, разбира се.

Поздрави на всички и без болка! Simple Smile

# 77
  • Мнения: 17
Здравейте,бихте ли споделили впечатления от "Гръбначен център"София към ВМА,най вече доктор Илия Стоев.Четох само хубави впечатления за този център обадих се и си записах час.Казаха ми че първо минаваш срещу 30лв през невролог които ти изготвя план,после срещу още 30 може да се мине през този доктор които е много зает.Иначе центъра работи с здравна каса,но прегледите се плащат.Имате ли някакви впечатления newsm78

# 78
  • хасково
  • Мнения: 290
Докторът е Илиан Стоев. наистина е много зает,но има часове за преглед.Добре е когато отиваш да си с някаква образна диагностика-скенер или ЯМР. Обикновено тръгва с озон като минивазивна терапия.Една процедура ти е по здравна каса. Гледа и преценява.

# 79
  • София
  • Мнения: 770
buba_koko, няма как да отговоря, кутията е пълна.

# 80
  • Мнения: 17
Преди една седмица направих ЯМР имам малка дискова херния това не ме претиснява,но имам компресия върху нервно коренче и това ме побърква,не мога да живея нормално.Направих консултация с друг добър неврохирург др.Христо Христов,но той каза засега не е необходимо операция.Та искам да видя и този какво ще ми каже,какво да пробвам преди ножа.Чувала съм за тези инжекцжи,че давали добър резултат.Щом се поема едната от касата,каква е цената на другите #Crazy

# 81
  • хасково
  • Мнения: 290
Щом се поема едната от касата,каква е цената на другите #Crazy
Не е задължително да има втора,въпреки че аз ги направих даже 3. 200лв. струва .

# 82
  • На планетата земя
  • Мнения: 787
Здравейте,бихте ли споделили впечатления от "Гръбначен център"София към ВМА,най вече доктор Илия Стоев.Четох само хубави впечатления за този център обадих се и си записах час.Казаха ми че първо минаваш срещу 30лв през невролог които ти изготвя план,после срещу още 30 може да се мине през този доктор които е много зает.Иначе центъра работи с здравна каса,но прегледите се плащат.Имате ли някакви впечатления newsm78

Готово, пощата ми е празна. Simple Smile

Не съм била при този доктор,но първата стъпка, която се предлага на абсолютно всички е озон,който дава доста съмнителен резултат.Тоест дава резултат при малко хора с пресни,малки хернии.Наскоро бях при ортопед ,който ми каза,че 50 % от неговите пациенти се били оправили с озон,но на мен ми се вижда завишен този процент.

Последна редакция: ср, 18 юни 2014, 20:56 от buba_koko

# 83
  • Мнения: 17
tanyaviolin егаси и цените аз съм чула,че се правят над 10 инжекции,ти като си дала тези пари поне имаше ли ефект newsm78
buba_koko  тя и моята херния  е малка,но този нерв,ставам все по неадекватна,чувствам се зле,непрекъснато рева в депресия съм.Ако знам,че с операция ще се оправя лягам под ножа,много хора четейки из форомите пишат,че съжеляват,че не са се подложили по рано и че се чувстват прекрасно.Пък и доста хубави неща пише за този център,знам ли ще пробвъм #Crazy #Crazy #Crazy

# 84
  • На планетата земя
  • Мнения: 787
tanyaviolin егаси и цените аз съм чула,че се правят над 10 инжекции,ти като си дала тези пари поне имаше ли ефект newsm78
buba_koko  тя и моята херния  е малка,но този нерв,ставам все по неадекватна,чувствам се зле,непрекъснато рева в депресия съм.Ако знам,че с операция ще се оправя лягам под ножа,много хора четейки из форомите пишат,че съжеляват,че не са се подложили по рано и че се чувстват прекрасно.Пък и доста хубави неща пише за този център,знам ли ще пробвъм #Crazy #Crazy #Crazy

Тук всички сме минали и през нервите,болката,депресиите ,така че нищо не ми е чуждо.Като искаш пробвай озона,просто съм чувала ,че помагал на някои но в този форум още не се е записал някой,който с озон да се е оправил,пък смея да кажа ,че съм прочела всичките 10 теми.Ножа е последното нещо за което трябва да мислиш,гаранция няма ,а ако нещо се обърка няма връщане назад.Освен това за операция си има строги индикации,парези,изпускания,радикуларна симтоматика,а ти както казваш,че си с малка херния много ме съмнява да ти предложат.

Последна редакция: ср, 18 юни 2014, 22:41 от buba_koko

# 85
  • Мнения: 199
Здравейте! Да сте здрави, наистина! Simple Smile
Гледах възрастната си майка с дискова херния (лумбална), голяма + стеснение на канала.
Е, стигна до операция от... лекарски грешки. За операцията друг път ще пиша.
Исках да напиша за озона - дисколиза се нарича.
Тя направи 2 пъти. Първият път беше с удивителен успех! Болките спряха и тя пак продължи да си прави своето си - да не спазва нищо - нито диети (не е добре напълняване при дискова херния!), нито да прави упражнения или да лежи без да товари кръста и да не вдига тежко.
И така стигна до 2-ра дисколиза, която не помогна като първата.
А после я объркаха комбинирано - алтернативен лечител й усили болките, уплаши се и побърза да влезе на системи в болница - те парализираха нерва, а не спряха болките.
Докараха ми я в "насипно състояние" и се наложи спешно да решаваме проблема. Накрая стигна до операция - не се търпеше от болки.
Премина операцията на 78г.! А в престижната столична болница (Токуда).... нямам думи, то е зловещ екшън. Пък и след това - възстановяването... Уф!

Пожелавам на всички да възвърнете здравето си без операции!  bouquet

# 86
  • Мнения: 17
Направо съм толкова объркана доколкото чета явно каквото и да правиш ефект никакъв. Йога инструктор съм ,толкова добре се чувствах преди 8 месеца,натоварих ли се не знам какво се случи ето сега съм като инвалид,полудявъм,само си ходя насам натам и си давам парите и май няма смисъл.Много ми е интересно хората които пишат,че съжаляват,че по рано не са се оперирали,а са чакали,въобще да им вярвам ли.На 32години съм тепърва искам да имам дете,а се чувствам като инвалид #Crazy

# 87
  • Мнения: 14 383
Направо съм толкова объркана доколкото чета явно каквото и да правиш ефект никакъв. Йога инструктор съм ,толкова добре се чувствах преди 8 месеца,натоварих ли се не знам какво се случи ето сега съм като инвалид,полудявъм,само си ходя насам натам и си давам парите и май няма смисъл.Много ми е интересно хората които пишат,че съжаляват,че по рано не са се оперирали,а са чакали,въобще да им вярвам ли.На 32години съм тепърва искам да имам дете,а се чувствам като инвалид #Crazy

Аз съм един от хората, които са се оперирали и мога да кажа, че изобщо не съжалявам. Върнах се към нормалния си живот за отрицателно време. НО както някой беше написал, за операция си има индкации и не всяка херния е за рязане.

Отдавна се каня да ви пиша, че откатко открих водната аеробика се преродих. С две ръце препоръчвам, особено на тези, които се притесняват, че с упражнения може да си докарат схващане. Писали сме много, че движението е благодат, така, че който има възможност нека пробва - няма да съжалявате. Бъдете здрави   bouquet

# 88
  • хасково
  • Мнения: 290
tanyaviolin егаси и цените аз съм чула,че се правят над 10 инжекции,ти като си дала тези пари поне имаше ли ефект newsm78

Това с десетте инжекции е друга процедура.Тя не се прави в Гръбначен център.Терапията с озон е два вида-озонова дисколиза и озонова нуклеолиза. В гръбначния център се прави второто.Максимума манипулации които могат да бъдат направени са 3 бр.
А при озоновата дисколиза се поставят по 10 инжекции.

# 89
  • Мнения: 1 730
EL_D, не си сама в отбора, това което изпитваш сме го минали. Въоръжи се с търпение и упоритост. Когато са упорити болките лечението е комплексно, рядко ефекта ще дойде от раз и от само един вид терапия. Щом си йога инструктор, може да си помогнеш доста с подходящи упражнения за гръбнака, обездвижването само влошава нещата. Тук в темата хвалят неврохирурзите от неврохирургията на ВМА, може да си направиш консулт с някои от тях. Един коректен доктор няма да те прати за операция без индикации както са казали вече.

Озонотерапията е два вида: дисколиза (озонова нуклеолиза), където озонът се вкарва в самия диск. Прави се с упойка и е 2 -3 бр. инжекции. Другият метод е дискосан - озонът се вкарва с апликации паравертебрално около дисковете, там са повечко бройките както си чула - 10, че може и повече. Както казаха има доста противоречиви резултати от озона и липсва точна статистика за успеваемост.

Общи условия

Активация на акаунт