Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3

  • 344 178
  • 1 494
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 7 987
Мерси, но аз искам тиган Simple Smile

# 196
  • Мнения: 87
Цитат
angala Новак
Re: Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3
♥0 вт, 23 сеп 2014, 15:59 #197
Цитирай
Здравейте,

вчера си купих чугунена "касерола"/ води се тиган/ от Икеа, имаха 20% отстъпка и реших да се възползвам. Днес в загрятата на котлона касерола сложих пилешки филета без мазнина. Изпекоха се без да залепват, но пилето си пусна соковете и те загоряха. Сега съм я накиснала с вода, пробах с мека гъба да я изчистя, но загорелите сокове си стоят. Сега се чудя как да го почистя този чугун без да му нараня емайлираното покритие???
angala,сложи на котлона вода с готварска сода и го остави да кипне.След като се поохлади вземи с грубото на гъбата,натопи я в сода и го изжули. Не се притеснявай,содата не надира емайла.Аз така ги чистя и досега нямам поражения Peace/и малко извън темата-намазвай филенцата  отвън с мазнина.Това ще предотврати точно изтичането на соковете и пържолките ще ти останат сочни.Нагрей първо силно тигана,след това сложи бързо филенцата и ти ще се "запечатат", ще останат сочни и няма да ти изцапат тигана да загори.На тях им трябва много малко време Peace/

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 16:30 от valqq

# 197
  • Мнения: 7 987
Аз така със сода и оцет бях си измила една тенджера. Като повря малко със сода и оцет и после с мекото на гъбичката дори де изми. Обаче не знам дали не се нарушава нещо повърхността със содата.

Какви форми за мъфини ползвате?

Последна редакция: сб, 27 сеп 2014, 05:36 от celika

# 198
  • Мнения: 95
Момичетата, собственички на чугунени емайлирани тенджери Lе Creuset,възможно ли е покритието на тенджерата да стане по матово на емайла отдолу на самото дъно и с какво може да се изчисти?Все едно тенджерата е загаряла малко ми стои,а не е.Дали с този специалния техен препарат ще стане или безвъзвратно ще си остане така?Случвало ли ви си е?

Последна редакция: сб, 27 сеп 2014, 17:07 от konikonkoni

# 199
  • Мнения: 2 241
Аз имам такава тенджера, но не съм имала подобен проблем.
Защо не пробваш номера със содата - слагаш в тенджерата вода и сода и оставяш да поври малко и след това, само с гъбата измиваш.

# 200
  • Мнения: 221
На мен тенджерата от леща така ми се оцвети,но после при следващите миения се изчисти.

# 201
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Мисля, че portokalche беше писала, че има тези тенджери. Лесно ли се почистват? Имам предвид ако се наложи да запържиш нещо (примерно ориз)  загарят ли?
Ако някой се сеща за безвредна тенджера, която мога да използвам за тази цел ще съм ви благодарна.

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Мисля, че portokalche беше писала, че има тези тенджери. Лесно ли се почистват? Имам предвид ако се наложи да запържиш нещо (примерно ориз)  загарят ли?
Ако някой се сеща за безвредна тенджера, която мога да използвам за тази цел ще съм ви благодарна.

Тенджерите на WMF се почистват лесно, но нямам опит със запържено, защото не пържа. Лук, морков за манджа винаги задушавам в малко вода.
Имам касерола на Le Creuset, в която съм запържвала месо и се мие много лесно.

# 203
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Коя е касеролата?   bouquet Аз също пържа мнооого рядко, но е вбесяващо после да търкаш. Тефлона е лесен за миено, но пък вреден...

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Коя е касеролата?   bouquet Аз също пържа мнооого рядко, но е вбесяващо после да търкаш. Тефлона е лесен за миено, но пък вреден...

http://www.lecreuset.com/3-3-4-qt-2-in-1-pan

Много си я харесвам, но при възможност бих си купила голяма тенджера.

# 205
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте, явно е че въпроса ми не е съвсем за тук, но не намерих жива тема по питането ми.
Пекчата ми е Горение със стъклокерамичен плот. Основния ми проблем е че на всички тигани които купя им се изкривява дъното след 2-3 пъти готвене, ако не и след първо още. Последния тиган, който купих е от някаква серия на тефал с керамично покритие, тежък е и той се огъва като се загрее, като е студен се оправя. Най-невероятно е, че грил тигана ми който вдигам с 2 ръце също се изкриви. Някакви съвети какво да си купя ?
Много е мъчително това искам буквално да изхвърля всичко.
А да! Тенжерите ми са от алпака с стъклени капаци, няма никакъв проблем с тях.

# 206
  • Мнения: 3 294
Тенжери се намират по-лесно, аз в последните години изпозлвам от неръждавейка. По-трудно е да се намери хубав тиган, осоебо, ако се пече без мазнина или с малко. Пробвал съм от всякакви тефлонови, които от години не купувам вече, през керамични евтини и скъпи, последно имах berghoff, но не видях разлика от по-евтините. Керамичните  са добре, но след максимум година ги хвърлям, но наиситна 1, а понякога 2 пъти на ден се изпозлват и почти винаги на сухо и заминават с времето.
От вече 2 години изпозлвам каменните  на stoneline, първо си взех два, а след това и един оребрен, до сега няма никаква разлика, не залепва нищо, не се захабяват какво другите с времето. Скъпи са, но този път уцелих. Ако не бях пробвал последните, щях да продължа да взимам по-евтини керамични и да ги сменям през  година.
За риба и рибни продукти изпозлвам един чугунен тиган.
За пържене имам от неръждавейка пак WMF и е супер

# 207
  • Мнения: 4 370
Търся си уред за готвене на няколко нива! Поне на две. Съществува ли такова нещо? Но искам да мога да готвя в него и супи. Съществува ли такъв уред?
Или друго което си представям , но не откривам в нета е тенджера разделена на две и едновременно да наготвя две различни ястия на един котлон.
Моля ви дайте ми идеи и предложения!

Идеята ми е да наготвя за мен с точно определено количество продукти и без мазнина, понеже съм на хранителен режим, но не мога да не наготвя и за семейството си. Та си представях ако мога да направя две ястия на веднъж, ще ми е от голяма полза.
Приемам съвети всякакви!

# 208
  • Варна
  • Мнения: 899

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_c_0_20?url=search-alias%3 … +stea%2Caps%2C314

Това е тенджера за готвене на пара. Отдавна й се каня. Аз имам, но е на едно ниво, за едно ястие и ми е малко. Много често я ползвам.

# 209
  • Мнения: 4 370
На снимките не мога да видя какви са дъната на горните две тенджери.
Какъв е принципа на готвене с такава тенджера?

Общи условия

Активация на акаунт