Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3

  • 344 699
  • 1 494
  •   1
Отговори
# 180
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Съдовете са е30 и в магазина казаха, че това е силарган, който обаче е обработен термично 3 пъти, затова е с по-голяма трайност и гаранция  от 30 години ..... или поне аз това разбрах  Wink

аз също получих упътване, но сертификат не съм получавала - само касова бележка.

Знаете ли дали Силит предлагат и тави и дали са удобни т.е. дали са много тежки

# 181
  • Мнения: 1 732
Съдовете са е30 и в магазина казаха, че това е силарган, който обаче е обработен термично 3 пъти, затова е с по-голяма трайност и гаранция  от 30 години ..... или поне аз това разбрах  Wink

аз също получих упътване, но сертификат не съм получавала - само касова бележка.

Знаете ли дали Силит предлагат и тави и дали са удобни т.е. дали са много тежки
Ясно. Малко некоректно са казали, че това е Силарган.
е30 е с повече слоеве. Освен, че термообработката е различна. Иначе, да, може да се каже образно примерно, че е 30 е 'наследник' или 'доразработка' на Силарган. Wink

# 182
  • Мнения: 7 988
Керамичния ми тиган много бързо се прецака. Полепна мазнина и не може да се измие.
Трябва ли да вам 150 лв, за да имам хубав тиган? Като този, например
http://shop.gamaelit.bg/product/chugunen-tigan-cherven-cvqt-crd8rpk#ad-image-0
Не ми трябва голям.

# 183
  • Мнения: 87
Мнения: 1 549
celika
Re: Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3
♥0 сб, 20 сеп 2014, 18:01 #185
Цитат
Цитирай
Керамичния ми тиган много бързо се прецака. Полепна мазнина и не може да се измие.
Трябва ли да вам 150 лв, за да имам хубав тиган? Като този, например
http://shop.gamaelit.bg/product/chugunen-tigan-cherven-cvqt-crd8rpk#ad-image-0
Не ми трябва голям.
celika,като преминала през всички възможни видове тигани на бг пазара се включвам ,за да си кажа мнението.Тефлоновите отдавна заминаха на боклука ,след всички материали за вредността им.Последваха 7-8 бр т.н. керамични ,които изкарват най-много2-3 месеца.Готвя в тях със силиконови шпатули , и въпреки това мазнината залепва,получиха се надрасквания и няма изчистване Twisted Evil.Накрая си реших проблема както се казва "во веки веков" със чугунен тиган.Но тези в Гама Елит ги гледах десетки пъти, но не ми се понравиха цените им.След едногодишно ровене из всякакви сайтове попаднах на това:


http://www.gwbbq.net/#!-/zoom/ckec/imagemyv Поръчах си 12инча -или 30 см в Бг /4 членно семейство с 2ма пубери-лами/ и вече готвя само в него .Е, няма такъв вкус и кеф newsm44 .Цената е доста добра и с това приключиха драмите ми с тиганите.Пропуснах също да кажа  ,че имам тиган и на Lava и тенджера Le Creuset и всичко, що се готви в чугунен съд е страхотно.Дано съм била полезна Peace

Последна редакция: нд, 21 сеп 2014, 09:48 от valqq

# 184
  • Мнения: 7 988
Валя, много ти благодаря за информацията. Ще си помисля по въпроса Simple Smile

# 185
  • Мнения: 447
И аз се включвам с един глас в полза на чугунените тигани. След като изхвърлих доста на брой грил тигани от всякакъв вид, инвестирах в грил тиган на Le Creuset и не бих го сменила за нищо на света. Заслужава си всеки лев, който съм дала за него! Ако можеш да си позволиш да отделиш повече пари за тиган, не се чуди! Peace

# 186
  • под тепетата
  • Мнения: 9 403
Здравейте!
 Тези чугунени тигани и аз ги харесах, но...Котлоните ми са индукционни и чугунения ми сач е опакован и прибран . Тези тигани стават ли за индукцион, не видях да пише нищо относно котлоните?

# 187
  • Мнения: 2 241
Стават за индукция, да. Peace Аз вкъщи съм с индукционни котлони и използвам чугун.
Ако Le Creuset са ви скъпи, може да разгледате съдовете на Lava (малко по-евтини са). http://lavabg.eu/

# 188
  • Мнения: 447
Билянче, трябва да стават! Моят е идеално гладък отдолу, а и в книжката пише, че е подходящ. Peace

# 189
  • под тепетата
  • Мнения: 9 403
Благодаря!
 Щом пише и си има знак на опаковката, ще се купува такъв тиган .

# 190
  • Мнения: 348
Каква е разликата между Le Creuset  и Lava?

# 191
  • Мнения: 2 241
Едните са френски, другите турски.

# 192
  • Мнения: 87
Цитат


Мнения: 187
tina_ Новак
Re: Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3
♥0 пн, 22 сеп 2014, 19:34 #193
Цитирай
Каква е разликата между Le Creuset  и Lava?
Le Creuset е френска марка, чугунът е емайлиран с много фин емайл/ но много здрав!!!/ ,не залепва нищо ,запазва равномерна температура,пече се страхотен хляб в нея/за тенджерата пиша/.Всичко става много вкусно.
Lava е турска марка, също емайлиран чугун/мнението ми е за тиган/,но е малко -дебел и доста по-тежичък ,по-бавно се и загрява.Всичко е въпрос на предпочитания и средства Peace
Вярно е,че малко повече пари се дават на един път/80 лв за този ,чиито линк пуснах малко по-напред/,но като сметна колко пари изпонадавах за сума боклуци преди това ,можех направо да реша въпроса кардинално.Но затова е казано:"Човек се учи докато е жив"!!! Peace

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 07:37 от valqq

# 193
  • Мнения: 7 988
А от къде мога да си взема Лава малък тиган? Много рядко ползвам тиган и не ми се дават пари за голям, а и малък ще ми върши работа.

# 194
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте,

вчера си купих чугунена "касерола"/ води се тиган/ от Икеа, имаха 20% отстъпка и реших да се възползвам. Днес в загрятата на котлона касерола сложих пилешки филета без мазнина. Изпекоха се без да залепват, но пилето си пусна соковете и те загоряха. Сега съм я накиснала с вода, пробах с мека гъба да я изчистя, но загорелите сокове си стоят. Сега се чудя как да го почистя този чугун без да му нараня емайлираното покритие??? Моля споделете имали ли сте такъв проблем и изобщо с по-грапавата част на гъбата може ли да пробвам или ще нараня покритието?

 celika , в  Икеа имаше и един по-малък съд - 3л. води се тиган, но по-скоро е касеролка пак с емайлирано покритие и струваше 80лв., както и чугунено фондю, на сайта има само големия им тиган.

Общи условия

Активация на акаунт