Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3

  • 345 182
  • 1 494
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 363
а примесите в стоманата, дали ще са някакви от тези вредните , хмм...

# 166
  • Мнения: 7 995
Някъде мернах едни много симпатични керамични тави, обаче сега не мога да ги намеря. Може ли някой да ми покаже някакив такива, които не са много скъпи.

# 167
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Здравейте,

Колебая се между Le Creuset  и тенджери и тигани на Силит от силарган.

Четох темата, но си признавам, че нямах време да се задълбоча затова ще съм признателна за съвет!

Стигнах до извода че всеки съд, който е с емайл може да се нарани и да не е безопасен, затова се чудя дали чугунените съдове на Le Creuset, които са с емайл са напълно безопасни и ако да защо?


Ще съм признателна за повече информация и за съдовете от силарган и има ли магазин в София от който мога да пазарувам съдове от силарган или такива на Le Creuset.

Можете ли да коментирате разликите, съответно предимствата на двата вида   bouquet

# 168
  • София
  • Мнения: 2 521
alegra, силит съдове има в магазините гамаелит в моловете сердика е дъмол, и в магазин двата щъркела в парадайз мол.

# 169
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
alegra, силит съдове има в магазините гамаелит в моловете сердика е дъмол, и в магазин двата щъркела в парадайз мол.

Много благодаря за помощта   bouquet
Разгледах страницата на Гама елит и виждам че предвагат само  Le Creuset.


Изглежда съдовете на Силит могат да се видят само в Парадайс..... някой дали е посещавал магазина там ?

# 170
  • Мнения: 1 732
alegra ,
зависи какъв е емайлираният съд. Има качествени, които се нараняват наистина трудно. Има и такива, които отдолу са чугун.
 Не разбирам въпроса за основната разлика между Силарган и Le Creuset. Силарган е вид материал (стоманено- керамична сплав) , а  Le Creuset е марка за съдове, изработени от различни материали. Основно произвеждат от чугун, но се предлагат и стомани, емайлирани съдове  и т.н.

# 171
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
alegra ,
зависи какъв е емайлираният съд. Има качествени, които се нараняват наистина трудно. Има и такива, които отдолу са чугун.
 Не разбирам въпроса за основната разлика между Силарган и Le Creuset. Силарган е вид материал (стоманено- керамична сплав) , а  Le Creuset е марка за съдове, изработени от различни материали. Основно произвеждат от чугун, но се предлагат и стомани, емайлирани съдове  и т.н.

Права си че въпросът ми съвсем не е ясен  Wink ще се опитам да внеса уточнение.

Ще съм признателна ако коментирате или съпоставите съдовете от силирган и чугунените съдове на Le Creuset или други фирми.

Правилно ли разбирам, че съдовете от силирган са без имейл и са напълно безвредни. Имате ли информация дали са незалепващи.

Признавам, че за мен ще е известно неудобство да готвя с чугунени съдове, предвид това че ми се струват много тежки ....

# 172
  • Мнения: 1 732
Силарган също е тежък.
Le Creuset нямам, но съм разглеждала в магазина чугуните им. Тежки са. От Силарган съм много доволна. Не се води незалепващ, така че не знам дали ако се готви храна, която потенциално предполага залепване, дали няма да залепне. Срещала съм по форуми добри отзиви, че е практичен и удобен материал дори и за готвене, при което има риск от залепване.
Аз имам тенджера и никога нищо не ми е залепвало.
Съдовете на Силит с материал Силарган не са емайл, да. Те са сплав. Напълно безопасни са. Новите модели имат 30 г. гаранция.
Съдовете на Силит с материал e30  са също високотехнологична керамично - стоманена сплав. Доразработка след Силарган. Много здрава, гладка и  устойчива на драскане и износване. Има 30 г. гаранция.
Както Силарган, така и е30 са непориозни, което е фактор за качество и здравословност.

Цитат
Ще съм признателна ако коментирате или съпоставите съдовете от силирган и чугунените съдове на Le Creuset или други фирми.
ами че то това е почти цялата тема.

# 173
  • Мнения: 6 713
Моят чугунен тиган,който е без емайл, няма такова нещо като патина. Ползвам го вече 4 години, но не виждам да има някаква промяна, не знам това добре ли е? Как изглежда тази патина?
Между другото го мия с гъбата за съдове, къде от по-грубата страна, къде от гладката..

# 174
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Много, много благодаря за споделеното   bouquet   bouquet

Дали е възможно да се сравнят съдовете от чугун с тези от силарган !?

Има ли някой, който да ползва от два вида продукти и да отличи разлики или плюсове и минуси ?

Моля, насочете ме към магазини, в които може да се видят повечето съдове.

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Здравейте да споделя, че избързах и купих един тиган и  комплект от две тенджери "Вижън" на Силит уж от силигран е30.

Чета упътването и нищо не се споменава за материала от който са направени - има напътствия само за това как да се готви със Sicomatic t-plus.

Бях решила да взема  и един чугунен тиган, за сравнение но на Creuset, но имаше само малки размери и реших да изчакам. В съседство имаше магазин в който се предлагаха чугунени тигани на турска фирма. Можете ли да коментирате каква е разликата между френските и турските чигунени тигани  Wink 

# 176
  • Варна
  • Мнения: 487
Можете ли да коментирате каква е разликата между френските и турските чигунени тигани  Wink 

за Лава става въпрос - нали? И аз искам да знам, ако има запознати - да споделят  Hug

# 177
  • Варна
  • Мнения: 923
Чета упътването и нищо не се споменава за материала от който са направени
И аз поръчах ето този Уок на Силит, пристигна и го ползвах вече. Какво е покритието му пише само в описанието в Амазон и на дъното на тигана. В книжките са само общи напътствия, като даже не пише дали става и не става за съдомиялна. Единствено, че се чисти лесно и точка. Е не посмях да го пусна в миялната, измих си го на ръка.

Вчера минах покрай Гама Елит, че ми беше интересно колко струва в БГ този тиган и казаха, че не работят със Силит. Аз имам други спомени сякаш.  newsm78 Та не успях да видя и да направя сравнение. В гугъл пък излизат само немски магазини.

# 178
  • Пловдив
  • Мнения: 789
Силит се предлагат в м-н Двата щъркела.
Гама Елит предлагат Фислер.

# 179
  • Мнения: 1 732
Здравейте да споделя, че избързах и купих един тиган и  комплект от две тенджери "Вижън" на Силит уж от силигран е30.

Чета упътването и нищо не се споменава за материала от който са направени - има напътствия само за това как да се готви със Sicomatic t-plus.


ъъъъ??
нещо .........нищо не разбрах?
последно кое от двете си купила?
-силарган?
-е30 ?

Sicomatic t-plus е колекция. Ако е оригинал, няма как съдовете да нямат сертификат с посочен материал, от който са изработени. Peace
(На моя Силарган имаше упътване, че в началото се вари оцет.)

Общи условия

Активация на акаунт