Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3

  • 344 189
  • 1 494
  •   2
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 099
Тук май няма кой да ми отговори, но за всеки случай пак да се пробвам с още 1 въпрос. Някой знае ли нещо по въпроса за емайлираните съдове и тяхното оцветяване. Прилагам цитат от http://health.bg/18169/tymnata-strana-na-kuhnenskite-sydove "
При емайлираните съдове е важен цветът им
Повечето специалисти са на мнение, че емайлираните кухненски съдове са напълно безопасни за здравето. Но и тук има някои условности, които трябва да се имат предвид. За безопасни както за приготвяне, така и за съхранение на храната се считат емайлираните съдове с вътрешно покритие с бял, кремав, син, сиво-син и черен цвят. Тези с жълт, червен и червено-кафяв цвят са потенциално опасни, тъй като вероятно съдържат манган, кадмий и други токсични метали."

Питам, тъй като си купих емайлирани тави , като вътрешното им оцветяване е много тъмно кафяво и искам да знам мога ли да си ги ползвам без притеснение или да ги върна докато е време.

# 226
  • Мнения: 1 732
viktorianka ,керамичните съдове, които си посочила са от средна класа, производството на подобни съдове в последните години стана масово и повечето са сходни като качество и характеристики. Конкретно тази марка не съм срещала до сега. Ако избираш керамични съдове, може би е добре да си определиш основни принципи, на които да отговарят те.
За мен това са: основа- стомана,  гаранция мин. 5 г.; издържливост на Т над 400 градуса, керамично покритие без други примеси : от полимери и PFOA, сертификат за безопасност, отзвиви на потребители, ползвали конкретния продукт.

За цветовете на съдовете е ставало дума. Не се отнася само за емайлите, а за силиконовите , грънчарските , порцелановите и т.н. съдове.
По принцип има безопасни жълти, червени, червено-кафяви и т.н. цветове. Добре е производителя да е обозначил на етикета, че съдовете му са с безопасни багрила. В текста, които си посочила е написано 'потенциално опасни'; 'вероятно съдържат'. Т.е. не е задължително изрично да съдържат.
  

# 227
  • Мнения: 2 099
take a smile мерси много за отговорите. Аз си поръчах емайлирани тави с бяло вътр. покритие и си купих дълбок тиган с капак на Елеком с тройно дъно и изцяло от стомана 18/10, като и дръжката е от стомана и може да се използва и във фурната. Мисля, че направих добър избор, само тигана за палачинките още не съм измислила, но освен от тефал, не виждам как ще стане. Ще се пробвам тази седмица да ги изпържа в стоманен тиган, но се надявам като го мажа всеки път да не станат мазни. Иначе започнах полека лека да свиквам да ползвам само неръжд. си съдове на Солинген , но те са само тенджери и касероли, както и стъклени тави, които малко допълних от Сомакс. Надявам се да спестя на сем. си поне част от отровите, които поемаме.

# 228
  • Мнения: 1 732
viktorianka ,  Hug  честити покупки! Със здраве да ги позлваш дълго време!
тиган за палачинки можеш чугунен да вземеш. Аз съм с керамичен, вече 5 години успешно правя предимно палачинки в него и не е мръднал.
Предлагат се на пазара и стоманени, с които също има начин (без постоянно намазаване с мазнина) да се правят без залепване и/или след предварителна подготовка.  Аз нямам опит, но тук вече е писано за тоз начин.

# 229
  • Мнения: 4 370
Какво е мнението ви за icook:
https://www.amway.bg/our-brands/icook

# 230
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
А н и, купи си съдове от фирма, която от години се занимава само с това.
не от търг. представители като AVON и Amway. те не произвеждат нищо, просто с директен маркетинг продават продукти!!!

има достатъчно утвърдени фирми на пазара с добри съдове.
ценовият диапазан също варира, някой беше доволен от Хром Силистра, не вярвам да струват колкото WMF Peace

# 231
  • Мнения: 4 370
Добре, препоръчайте ми нещо качествено! Мога да отделя по голяма сума, но искам да си заслужава.

# 232
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами кажи какво търсиш - тенджери, тигани (за какво), тави?

аз имам тенджери на Fissler и съм доволна. на Sillit имам Silargan тенджера под налягане - също съм доволна. на WMF имам тиган, стоманен - също съм доволна.
имам чугунена форма с керамично покритие отвътре за печене, с капак, тип гювеч - доволна (не помня фирмата, подобна на Le Crueset).

# 233
  • Мнения: 4 370
Търся уред за двойно готвене. Може би нещо подобно:
http://www.youtube.com/watch?v=ZMZoVyMtsXI
Но тези тенджери ги продават в комплект с други.
Нямам против да си купя и още - тенджери тигани, всичко ми е за подмяна. Имам само няколко качествени тави.
Но искам като взема нещо и дам толкова пари , да остана доволна от покупката.
Искам да са хем подходящи за здравословно готвене, хем да са практични.

# 234
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
аз не намирам подобни тенджери за практични.
най-малкото е трудно да се види какво се случва в долнана тенджера, да не говорим колко рядко могат да се напаснат така ястията, че да им е неободимо едно и също време, за да се сготвят.

иначе във всяка една тенжера множе да се готви на пара - слага се розетката и готово...

# 235
  • Мнения: 300
Здравейте!

Правилно ли съм разбрала, че съдовете от стъкло на Pyrex не съдържат кадмий и олово и мога да ги считам за безопасни? На официалния им сайт никъде не видях да се споменава това  newsm78

И вторият ми въпрос е за тавите на Хром Силистра - те безопасни ли са? Тук срещнах доста похвали, но те може би се отнасят до издръжливост, степен на залепване на храната, миене и т.н. А мен най-вече ме интересува дали готвенето в техните тави е безопасно за здравето?

Благодаря предварително!

Последна редакция: нд, 02 ное 2014, 12:01 от divka

# 236
  • Мнения: 1 265
Здравейте, може би тук не е уместно да питам.....но да не отварям нова тема ???
Някоя от Вас използвала ли е силиконова подложка за печене - направо върху скарата във фурната ?? Конкретно ме интересува - запичане на тост, полуготови питки, полутогови пици и т. п.......дали се изпичат и от долната им страна?
Предварително благодаря за споделеното.

# 237
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
не, остават едни такива меки...
по-добре си вземи хартия за печене и я сложи нея на скарата на фурната. така ще ти станат хрупкави.

# 238
  • София
  • Мнения: 396
Момичета, ще си купувам нова тенджера под налягане. До към 150 лв. Това е най-използваният съд вкъщи. Ако сте обсъждали темата, моля насочете ме горе-долу кога...

# 239
  • София
  • Мнения: 2 521
Момичета, ще си купувам нова тенджера под налягане. До към 150 лв. Това е най-използваният съд вкъщи. Ако сте обсъждали темата, моля насочете ме горе-долу кога...

Аз съм доволна от модела Secure 5 на Тефал.

Общи условия

Активация на акаунт