Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3

  • 344 677
  • 1 494
  •   1
Отговори
# 240
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
sillit - с най-дълга традиция в производството на тенджери под налягане.
аз имам sillit silargan, за 80Е си я взех (на промоция). почиства се супер лесно. Peace

# 241
  • Мнения: 1 265
не, остават едни такива меки...
по-добре си вземи хартия за печене и я сложи нея на скарата на фурната. така ще ти станат хрупкави.

Благодаря   bouquet

# 242
  • Мнения: 604
Момичета, не успях да изчета изцяло темите, но доколкото видях, най-добри са тенджерите силит силарган. В амазон видях ето този сет    http://www.amazon.co.uk/Silit-Achat-23684411-10-Piece-Cookware/dp/B0042ET15K/ref=sr_1_4?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1415288298&sr=1-4&keywords=silit+silargan обаче май не е силарган? Може ли мнение дали си заслужава комплекта като цена и качество? В немския амазон е 203 евро, като има и още един сет http://www.amazon.de/Silit-0023684311-Topf-10-teilig-Toskana/dp/ … ds=silit+silargan
Не съм сигурна каква е разликата между двата сета, но в немския амазон има много положителни коментари за Achat сета.

Последна редакция: чт, 06 ное 2014, 17:57 от ambro13

# 243
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и двата сета не са силарган.
ето така изглежда силаргана
за цени и линкове не мога да помогна - понякога в магазините има много изгодни предложения, които не съм виждала в нета.

ходила съм и в аутлет на Силит и пак не е било толкова евтино, както в мебелния магазин, който ми е в съседство. особено по Коледа пускат доста промоции, но не продават онлайн.

# 244
  • Мнения: 604
Това, че не са силарган намалява ли качеството им?

# 245
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Това, че не са силарган намалява ли качеството им?

силарганът се води едно от най-качествените и безвредни покрития.

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 358
Момичета имам едно питане, незнам дали е точно по темата. Искам да си купя кристални чаши, предпочитам оловният кристал - този от едно време, сега на пазара се предлага и кристал без олово, както и някакво кристалитно стъкло, но най-много ми харесва оловния кристал, а тези които продават от другия кристал твърдят, че оловният е отровен. Та аз седя и се чудя сега какво да си купя, все пак "безвредността" е най-важна. Много се надявам някой от вас да е запознат по темата и да пише. Хубав ден на всички.

# 247
  • Мнения: 4 370


силарганът се води едно от най-качествените и безвредни покрития.


А това покритие среща ли се и при други марки съдове?

# 248
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
силарганът се води едно от най-качествените и безвредни покрития.
А това покритие среща ли се и при други марки съдове?

не

# 249
  • Бургас
  • Мнения: 94
Момичета, трябва ми малко помощ от по-запознатите. Харесала съм си този тиган, видях че е чугунен и е с 30 г. гаранция но имам 2 въпроса.
При тези тигани трябва ли пак да се внимава, тоест да се използват дървени прибори ?
Четох някакви много странни неща на немски за поддръжка, миене , първа употреба и почти нищо не разбрах, та има ли нещо особено в поддръжката ?

http://www.amazon.de/gp/product/B0000AR0KL/ref=ox_sc_sfl_image_1 … id=A3JWKAKR8XB7XF

# 250
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Според мен това е чугунен, емайлиран тиган. Имам съдове на тази марка и всички са емайлирани със светъл или тъмен емейл. Да, добре е да се ползва силиконова или дървена шпатула. Нама да се повреди ако се ползва и металнен прибор, но трябва да е внимателно, да не се стърже със сила. Да ти кажа само че това не е незалепващ тиган, в случай че ти трябва точно такъв. Не са от тези в които можеш да приготвяш нещо без мазнина.
За мен инвестицията в такива съдове си струва. Имам две тенджери и един тиган от тях от преди 4 години и не са мръднали, сигурнасъм че с минимална подръжка ще изкарат повече от 30 год.

# 251
  • Бургас
  • Мнения: 94
О, да трябва ми точно не залепващ или поне такъв с малко употреба на мазнина, да става и за палачинки

# 252
  • Мнения: 19 523
Понеже трябва да си подменя съдовете за готвене и по-специално тенджерите, от вас разбрах, че силарганът е добър материал. В тази връзка да попитам - това http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=78369 достатъчно добро  предложение ли е? Досега готвя в неръждаема стомана, не загаря, мога с метални съдове да бъркам, да готвя на газ и керамика, да мия в съдомиялна. Всичко това с тези съдове може ли да се прави?

# 253
  • Мнения: 1 732
Понеже трябва да си подменя съдовете за готвене и по-специално тенджерите, от вас разбрах, че силарганът е добър материал. В тази връзка да попитам - това http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=78369 достатъчно добро  предложение ли е? Досега готвя в неръждаема стомана, не загаря, мога с метални съдове да бъркам, да готвя на газ и керамика, да мия в съдомиялна. Всичко това с тези съдове може ли да се прави?
да, много добро .  Grinning Само дето Silit Lindo е колекция от преди доста години и отдавна й текат намаленията. Комплектите се предлагат на доста по- приемливи цени. Например, 4 части за 160 €, т.e. 320. лв.

# 254
  • Мнения: 19 523
Понеже трябва да си подменя съдовете за готвене и по-специално тенджерите, от вас разбрах, че силарганът е добър материал. В тази връзка да попитам - това http://www.pazaruvai-lesno.bg/view_product.php?pid=78369 достатъчно добро  предложение ли е? Досега готвя в неръждаема стомана, не загаря, мога с метални съдове да бъркам, да готвя на газ и керамика, да мия в съдомиялна. Всичко това с тези съдове може ли да се прави?
да, много добро .  Grinning Само дето Silit Lindo е колекция от преди доста години и отдавна й текат намаленията. Комплектите се предлагат на доста по- приемливи цени. Например, 4 части за 160 €, т.e. 320. лв.
Много благодаря, ориентирах се горе долу, но ми беше ценен отзива за марката и продуктите. Да, в Амазон има изгодни предложения, ще потърся и там. Но ми беше много важно да зная какво търся.

Общи условия

Активация на акаунт