Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене - 3

  • 344 701
  • 1 494
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 762
zinaida  мила съм го и на ръка, и в миялната. Лесен е за обслужване. Няма да съжаляваш.

# 31
  • Мнения: 852
Здравейте!Някой ползвал ли е това?    http://www.green-pan.com/bg/page-4499.htm   Някакви отзиви(за покритието основно) ??? 10Х

А за серията Керамик контрол на Тефал???

Това за първи път го виждам http://green-master.net/stonline-novo-pokolenie-sadove-kamenno-pokritie   .Мнение за тях,моля!Наистина ли е 100% безвредно?
П.С.  В момента си оборудвам кухнята и ще ми бъде много от полза всяко Ваше мнение.
Направо ме втресе,като Ви чета за съдовете,в които готвим у дома

Последна редакция: вт, 13 май 2014, 10:43 от estela

# 32
  • Мнения: 1 708
Привет, estela!
Отговори на повечето въпроси има в обобщението на първа страница. Прочети Дискусия за Stoneline, а тук има писано за Green pan мисля - Ето тук може да намерите едно добро обобщение на препоръките в първата тема

# 33
  • Мнения: 19 338
Стъклените тави на Симакс безопасни ли са откъм съдържание на тежки метали?

# 34
  • Мнения: 762
Стъклените тави на Симакс безопасни ли са откъм съдържание на тежки метали?
Пролетен дъждец , при Симакс съм забелязала че не всички продукти са маркирани с символа за FREE...........(  без кадмий и олово). Трябва да гледаш опаковките или да си проверищ на офиц. сайт
http://www.simax.com/en/casseroles-and-roasters_____kitchenware- … __collection.html

# 35
  • Мнения: 822
А за този какво е мнението ви?

# 36
  • Мнения: 852
След много ровене и четене днес свърших това:
1.Тава йена на Симакс,със съответни етикети,че е  без олово и т.н.
2.Поръчах тенджера силарган на Силит,червена Crazy,в момента е на промоция 165лв Shocked и в други ден ще пристигне Grinning     Като дойде силаргана,ако ми хареса,ще си взема и поне един дълбок тиган Thinking,а може и да се равихря още.
 
П.С. изхвърлих   3 броя  Shocked тефалски тигани за луд ужас на свекървата и гювеча забраних да го ползва ,колкото и икономично да си готви в него

Благодаря Ви за инфото!

# 37
  • Мнения: 1 732
estela,
Ако мислиш да поръчваш още съдове със Силарган, по-изгодно излиза направо да си вземеш от комплектите на промоция, а не да купуваш съдоветв един по един. Peace Simple Smile
Има комплекти от 3 части за по около 300 лв общо.

# 38
  • Мнения: 54
Момичета, момичета! Вие наистина давате някакви луди пари за съдове които даже и не използвате. Едни други се питате кое е по полезно и кое е по трайно, а посочвате тигани - най вредното готвене. Има един магазин във Варна който предлага супер много и евтини съдове за готвене и въобще всичко за дома, от който може да си набавите на добри цени посуда. Аз лично искам да кажа че най доброто е изцяло керамичният ръд. Аз не ползвам тигании готвя почти без мазнина и се старая да ползвам керамични съдове, а не с керамично покритие. Не случайно нашите прародители са ползвали само керамика. В моретата са намирани керамични съдове от потънали кораби преди 1000 години пълни и запечатани със маслиново масло и за толкова време си е запазил голяма част от качествата. Естествено не става за ползване, но качествата са се запазили, което само може да ви говори. smile3540

# 39
  • Мнения: 2 241
Kami_21213, къде точно прочете, че не ползваме съдовете, които  купуваме?

# 40
  • Мнения: 852
Момичета, момичета! Вие наистина давате някакви луди пари за съдове които даже и не използвате. Едни други се питате кое е по полезно и кое е по трайно, а посочвате тигани - най вредното готвене.  smile3540

Kami_21213, не съм много съгласна . Използваме ги ,и още как!Не мисля да купувам  за сувенир тенджера и да си я сложа в хола Grinning У дома се готви много и ежедневно.Не се храним по заведения.Не купувам готови храни и полуфабрикати, храним се почти изцяло с домашно приготвена храна,а и  готвя само с чисти продукти,произведени от свекъра ми.Държа да НЕ храня детето си с доказани отрови,така че дори и 50% от всичко ,което пише за тефлони,стъкла,неръждавейки и гювечи да е вярно, съм готова да отделя повечко пари за посуда.Керамични съдове и още някоя йена също ще си взема ( в момента оборудвам кухнята си),но малко по-нататък.
А що се отнася до тигана-кой каза,че ще пържа в него???За съжаление палачинка в тенджера ми е непонятно как става  newsm78  В дълбок тиган с капак съм свикнала да задушавам какво ли не,въпрос на навици все пак.
В къщи не се пържи,панира или запържва НИКОГА,ама наистина НИКОГА по ред здравословни причини.Готвим с много малко мазнина и то със зехтин.   Peace

take a smile , 10ХХХ   и този вариант обмислям,но да дойде първата да я видя и тогава ще се поогледам за комплекти

Последна редакция: ср, 14 май 2014, 12:48 от estela

# 41
  • Мнения: 1 732
.......... а посочвате тигани - най вредното готвене. .............

Kami_21213, целият ти пост ме поразсмя, ама само за тази част ще спомена, че освен да се пържи, в тиган може да се пече без мазнина, задушава, претопля и т.н.
Не бих се отказала от един безвреден тиган със здравословно приготвяне на храна в него Wink

# 42
  • Мнения: 54
В тиган когато се задушава се нарича Плуширане. Не съм искал да обидя някой, но по това което чета си правя изводи за скъпите и безполезни съдове които струват скъпо и не вършат работа, а вие купувате. Една домакиня, която готви редовно познава съдовете когато ги види, а не когато ги купи и после не стават. Извинявам се пак, ако обидих някой.

# 43
  • Мнения: 2 241
Би ли казала, кой от показаните тук съдове не върши работа и е безполезен?

Много обичам така, някой да нахълта от нищото и да разхвърля обобщения  Whistling

# 44
  • Мнения: 19 338
Стъклените тави на Симакс безопасни ли са откъм съдържание на тежки метали?
Пролетен дъждец , при Симакс съм забелязала че не всички продукти са маркирани с символа за FREE...........(  без кадмий и олово). Трябва да гледаш опаковките или да си проверищ на офиц. сайт
http://www.simax.com/en/casseroles-and-roasters_____kitchenware- … __collection.html

Много ти благодаря   bouquet Вчера видях на сайта им, че са без олово и кадмий и на бързо си купих една тава от Пикадили. На опаковката никъде не пише, че е без тежки метали. В твоя линк обаче намерих същата и с надпис, че е без тях.

Тиган и аз ползвам за палачинки само. Друго не правя в него, защото ми е неудобен за ползване. Лупила съм си един с керамично покритие не марков. Сигурно не е баш ок, но засега не ми се занимава.

Търся безвредно малко гювече. Някой знае ли откъде да си взема? В Пикадили видях по-големи гювечи, на които пише без тежки метали. Не помня марка.

Последна редакция: чт, 15 май 2014, 09:36 от Пролетен дъждец

Общи условия

Активация на акаунт