"Песен за огън и лед" - 8

  • 30 053
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 18 562
Хоп и аз тук! Прочетох Танцът току що. Имам хиляди, хиляди въпроси, чиито отговори няма да знам докато не излязат всички книги  Grinning Такава каша стана, че направо не знам вече какво да предполагам и какво да мисля.
Станис-не вярвам да е мъртъв, някак невъзможно ми е.
Мелисандра е доста противоречив образ-смятах, че виденията й ще са верни и, че е положителен герой. Вече не съм сигурна каква роля ще изиграе тя. Селайз-в началото ми се виждаше доста невзрачна, без мнение, някаква такава никаква. А сега изведнъж обратното стана и явно не е толкова безлична тази героиня.
Денерис-за какво й беше да стои в тоя Миирин и защо не си тръгна накъдето трябва? Това ми е доста непонятно. Въобще не стана каквото очаквах.Мислех, че ще се завърне яхнала дракона.
Само, че сега се появи пък друг хал. Не го очаквах определено. Там при нея такива интриги, такива неща станаха, че откровено казано май ще ми трябва втори прочит за да схвана за какво иде реч.
То се появи друг Таргариен, че и Станис и Денерис и кой ли не вече е претендент за железния трон.
При Теон обрата ме изненада, но и не очаквах от него да не предприеме нищо и така да си стои.
Врътката с Манс също беше доста добро решение и интересно. Само дето Манс не знае, че това не е истинската Аря  Grinning
Джон Сняг-не ми се иска да е умрял, но Мартин така пише, че то не се и разбра съвсем. Сняг обаче направи някакви безумия на Вала. Смятам го изключително зле като Лорд-комнадир. Не знам защо така се оплете-приюти Станис, прибра всички диваци а какво ще става там тепърва ще се разбира.
Едно друго нещо ми идва на ум-Кралски Чертог е тотално в клопка. За мен нещата там не са добре-краля не е защитен, няма свястна ръка, Церсей вече не играе роля, не че може и да напрви нещо ако играеше. Тоест там няма никой реален владетел или поне управник за да закърпи нещата. Мейс Тирел ми се вижда въздух под налягане?!
Марджери ми е любимка и не ми се иска да я съдят и въобще нещата, които ги измислиха около нея са ми странни, защото за мен не е виновна в нищо  Simple Smile
Иска ми си новата книга да се развие повече откъм Дорнци. Но пък мога ли да гадая?
Общо взето сега най-важният може би въпрос е къде ще се преразпределят силите и кой на коя страна ще мине.
Дали Дорн ще се присламчат към Егон срещу Ланистърите?/които дори не са законни владетели на кралството/, ще тръгне ли Денерис най-накрая към Вестерос? И къде ще се намести Станис/ако не е умрял/ в цялата тази картинка.
Един е извода за мен дотук:
Варис е гений, пълен изрод  Grinning Няма такъв!!!! Не престава да ме гложди  мисълта каква е целта му, на чия страна е. По думите му от послдените глави излиза, че поддържа Таргариените. Но знае ли се?
Не мога да разбера каква му е идеята  на този нищо и никакъв Варис, за власт ли ламти,  отмъщение ли търси? Това е вероятно и въпросът, който много, много фенове си задават.

# 721
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
препоръчвам ти да се върнеш и да прочетеш темите  Peace ще намериш много отговори и още толкова въпроси  Laughing

# 722
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Добре дошла! Hug

Много наедро започваш, с много въпроси, повечето от които са дъвкани много пъти. Laughing
Както са ти писали в по-горния пост, прочети старите теми, повечето от въпросите ти са обсъждани.
Всяко свежо мнение дори и по дъвкан въпрос е добре дошло, но ако пишеш , моля, едно по едно. Laughing

В първия пост има линкове към преведените спойлерни глави от Ветровете на Зимата, там има отговори на някои от въпросите ти.  Peace

# 723
  • Мнения: 1 604
Мис - Здрасти и добре дошла.
И аз бях като теб като завърших поредицата. Въпроси въпроси - с хиляди, но се оказа, че доста от тях имат отговори, просто много неща се изплъзват на човек при първи прочит. Не съм намерила време за втори прочит, но се мъча да се информирам от други източници.
Както са ти казали - препрочети поне последните две теми. Едни и същи неща се обсъждат периодично, понякога има и нови тези, друг път затвърждаваме знания Simple Smile)).
Прочети и преведените глави от 6-та книга.
И за да ти стане по- интересно само ще ти подхвърля, че Манс много добре знае как изглежда истинската Аря и че настоящата е фалшива Simple Smile.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Ха-ха, просто трябва да разкажа съня си от тази сутрин. Laughing
Откачила съм явно.

Сънувам, че съм си в къщи и леля ми Shocked ми казва да отида в спалнята, че Хал Дрого ме чака да си изпълня съпружеските задължения Laughing. Отивам аз в спалнята, а на нея Джейсън Момоа с все грима си като Хал Дрого. Flutter
И аз патката, гледам на спалнята има твърде много възглавници и си викам, я да занеса на децата в другата стая, че тези са ни много. ooooh! Отивам аз нося им и тъкмо се връщам и... сина ми влиза в стаята и ме събуди. Crossing Arms
Опитах да си досънувам, ама не става. Close
 Joy Joy Joy hahaha Още ми е смешно..

# 725
  • Мнения: 1 604
 Joy Joy Joy
То бива сън, ама то и какъв е бил  Laughing Laughing Laughing

# 726
  • Мнения: 10 013
Мис Бингли, добре дошла!  Hug

Хексе, и аз взех да сънувам, видях се лично с Удавника на Железнородените, вече съвсем изпуших.  Crazy

Мис Бингли, Манс помни Ария много добре, дори каза на Джон, че си я спомня. Манс знае, че Ария/Джейн е фалшива. Мандърли и той знае.
На мен не ми пречи да подхванем някои теми отново, току виж сме открили нещо изпуснато. Като портретът на Рууз Болтън например.  Laughing

# 727
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Не са ми интересни железнородените. Т.е. братята Грейджой не са ми интересни, елементарни ми идват някак. Виж Аша и особено Четеца Харлоу са интригуващи. Но вече направо започнах да ги забравям, Мартин е много пестелив.
Нямам търпение да видя как ще ги представят във филма, в 5 сезон вече трябва да се появят, нали?

# 728
  • Русе
  • Мнения: 653
Добре, някой може ли да ми обясни защо в моите сънища вместо с Марджъри и Вал се озовавам в някакъв зандан заедно с Джофри и Уолдър Фрей???

# 729
  • Варна
  • Мнения: 17 991
Добре, някой може ли да ми обясни защо в моите сънища вместо с Марджъри и Вал се озовавам в някакъв зандан заедно с Джофри и Уолдър Фрей???

Не си гледал достатъчно дълго в огъня. Laughing

# 730
  • Мнения: 18 562
Интересни сънища сънувате  Grinning Това само е показателно доколко сте се задълбали в темата  Simple Smile
А и аз не харесвам Кракените и изобщо не са ми интересни, нито Аша, нито който и да е било от тях. Но смятам,че от Виктарион може много да се очаква.

# 731
  • Русе
  • Мнения: 653
Добре, някой може ли да ми обясни защо в моите сънища вместо с Марджъри и Вал се озовавам в някакъв зандан заедно с Джофри и Уолдър Фрей???

Не си гледал достатъчно дълго в огъня. Laughing

Мани, тогаз най-много да вземе да цъфне и Рамзи.

За какъв портрет на Болтън става дума?

# 732
  • Мнения: 10 013
Мисля, че ще имат голяма роля в следващата книга, Аша и Харлоу. Тайко откупи железнородените уж за бодигардове, но той е лисица голяма и от тях разбра какво планира Юрон. Желязната банка ще направи всичко възможно да го елиминира, те няма да търпят дракони. Ако подкрепят Аша финансово, Станис ще се сдобие с флота, ако се съюзят. Аша е ценен кадър.
Не бях забелязала, че преди да иде при Джон, Тайко е бил при Мандърли в Бял Пристан и при Тарли в Мейдънпуул.
Корабите му са в съответните пристанища.  Sunglasses

Харлоу се интересува от книгата на Марвин, интересно...
http://awoiaf.westeros.org/index.php/The_Book_of_Lost_Books

Много искам да видя Кингсмута и костите на Нага, железнородените не са ми приятни никак, но ще са зрелищни. Няма начин да не се появят в следващия сезон, аз ги очаквах в този.

4 нови отговора докато пиша. Ще ви дочитам после.

# 733
  • Мнения: 10 013

За какъв портрет на Болтън става дума?

Нали Болтън е подозрително младолик, без бръчки и белези, а е на възрастта на лорд Рикард (предполагам). Та заради това се предполага, че също като в "Портретът на Дориан Грей", портретът на Рууз остарява, докато лицето му остава младо завинаги.  Laughing



# 734
  • Мнения: 18 562
Цитат
Нали Болтън е подозрително младолик, без бръчки и белези, а е на възрастта на лорд Рикард (предполагам). Та заради това се предполага, че също като в "Портретът на Дориан Грей", портретът на Рууз остарява, докато лицето му остава младо завинаги.  Laughing

Е, това е прекалено. Много се задълбавате с предположенията ми се струва  Peace

Общи условия

Активация на акаунт