ПЪРВИ клас - ваканцията!

  • 44 933
  • 764
  •   1
Отговори
# 645
  • у дома
  • Мнения: 7 171
zvanche ,може ли да ми кажеш в този за 2 клас има ли отговори,защото в моя няма и аз губех доста време с баткото,когато решаваше,за да му ги проверявам по решенията,а с отговори би ми било по-лесно...И този за 2 кл колко стр е общо,защото сякаш има разминаване с предишното издание -поне от това,което си снимала си правя този извод.

Aila,поне в моя сборник-първото издание доста от занятията са дадени така
Скрит текст:
 - така че си прецени.

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 15:12 от svetlaem

# 646
  • софия
  • Мнения: 25 824
zvanche ,може ли да ми кажеш в този за 2 клас има ли отговори,защото в моя няма и аз губех доста време с баткото,когато решаваше,за да му ги проверявам по решенията,а с отговори би ми било по-лесно...И този за 2 кл колко стр е общо,защото сякаш има разминаване с предишното издание -поне от това,което си снимала си правя този извод.
Обаче няма верните отговори. Срам, не срам, писах да го питам. Нямам се за математически корифей дори и за 2 клас.  Flutter Дано се смили и ми ги прати.
Grinning
112 стр. е.

# 647
  • у дома
  • Мнения: 7 171

Обаче няма верните отговори. Срам, не срам, писах да го питам. Нямам се за математически корифей дори и за 2 клас.  Flutter Дано се смили и ми ги прати.
Grinning
112 стр. е.

Явно не съм чела задълбочено,а между редовете  Embarassed Споко де,аз като бъдеща свекърва мога да се смиля и да ти удрям по едно рамо за отговорите на  задачите Hug Ако съм запазила тетрадката,в която е решавало голямото ми момче ще бъде супер,ама едва ли...И аз преди 4 години го питах за отговорите- по принцип мога да си ги реша и то вярно,но губя време и ми беше по-лесно с отговори,но тогава ми отговори,че няма отговори - ако ти пише нещо друго,сподели,моля те  Hug
Иначе нашия е пък 126 стр,разделен е в 31 занятия,идея нямам от къде идва разминаването  newsm78

# 648
  • софия
  • Мнения: 25 824
В това издание са 29 занятия. То и аз, ако не аз баща й, ще ги решим, но ми се иска да пестя време. От друга страна ще си поразмърдам междуушието. но дано прати отговори, все пак

# 649
  • Мнения: 8 265
И аз получих сборниците и ми допаднаха как са оформени. По принцип мисля, че може да се ползват от две деца спокойно, нищо, че на места има оставени редове за писане. Може да се пише и в тетрадка. Моя хубостник го карам да пише в тетрадка, не само за да се запазват сборниците, а и да не се ограничава от място. Само дето той предпочита набързо да драсне каквото е решил. Аз нямам проблеми с факта, че няма отговори. Ще решавам и аз  Grinning Хем ще ми е забавно, хем така или иначе проверявам решенията му, за да разбера как е стигнал до отговора - дали е вкарал малко мисъл или си го е изсмукал от пръстите.

Не остана вече. Четири месеца ваканция, а как бързо мина.
За новата учебна година си пожелавам само да е по-бърз с домашните. С всичко друго ще се справи, нямам грам притеснения, само това моткане дано успее да пребори.

# 650
  • Мнения: 5 940
Тази раница е със 7см по-висока от миди-то, не знам колко е висок сина ти, но на дъщеря ми сигурно ще й се удря в дупето, най-вероятно идеята да е толкова висока е точно факта, че е мека и да се предпазва от мачкане на по-големите учебници. С 1см е по-дебела и само дето е по-тясна, та не знам колко ще е по-удобна и по-практична.
Не знам точно колко е висок, носи дрехи размер 134. Хич не бях обърнала внимание на височината. Аз не бих купувала нова, ако нямах подозрения, че ще ни се наложи в някои от дните да се прибираме с градски транспорт. А тези твърдите са много неудобни за това. И като се добави, че и аз обичам да ходя с големи чанти, представям си се и с раницата "кутия"  Simple Smile на гърба в някоя блъсканица.
Сборникът на Георги Георгиев изглежда много хубав. Не съм поръчала още, защото предусещам, че няма да се израдва на доставка сборник по математика Grinning. Та трябва да го комбинирам и с нещо друго, което да пристигне в същия ден.

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 23:11 от valerie

# 651
  • Мнения: 5 259
Не остана вече. Четири месеца ваканция, а как бързо мина.
Направо се изпари! Кога почна и кога свърши  ooooh!
Още не съм извадила учебниците от раницата, така си стои пълна  Laughing
Дъщеря ми вече тъгува за съучениците си, няма търпение да почне пак училището, ама според мен просто има идеализирани спомени. Като започне годината друга песен ще запее  Laughing
Нищо не е попълвала във ваканционната книжка и няма за кога. Надявам се учителката да не повдигне въпроса.

# 652
  • Мнения: 5 940
Моето в края на учебната година разправяше, че много ще му липсват някои съученици, но цяло лято нищо не е споменавал....
Прави ми и бойкот на идеализираното представяне на детската градина пред брат му. Постоянно му повтаря да не ме слуша, че било много хубаво, пълен ужас било...

# 653
  • у дома
  • Мнения: 7 171

Нищо не е попълвала във ваканционната книжка и няма за кога. Надявам се учителката да не повдигне въпроса.

Нашата госпожа е написала във фейсгрупата на класа,че още първата седмица ще събере Пъстра ваканция и Читателските дневници за проверка,та няма мърдане-добре че моето си ги е попълвало...

.
Прави ми и бойкот на идеализираното представяне на детската градина пред брат му. Постоянно му повтаря да не ме слуша, че било много хубаво, пълен ужас било...
А ти защо не му кажеш,че няма да е при същите като на баткото учителки и деца и си избрала най-добрите-друго не се сещам какво да те посъветвам  Hug

# 654
  • Мнения: 5 940
Светле, аз реших да спра да говоря. Имам чувството, че с тези предварителни подготовки за нещо ново в живота им повече ги стряскам.
Той не толкова не понесе учителките и децата - за учителките една лоша дума не съм чула от него, а част от децата са му приятели, вижда ги всеки ден, колкото самата институция "детска градина" не беше по вкуса му. Много се надявам брат му да има различен поглед върху градината.
Благодаря за съвета. Аз само за това мисля и ми е много притеснено. Училището не ме вълнува никак на този етап.

# 655
  • София
  • Мнения: 4 035
Уф, и аз успоредно с втория клас съм изправена пред предизвикателството на градината. Най-много ме е страх на какви учителки ще попадне и да не се разболява, с другото все ще се справим някак. Тя вече повече от година и половина ходи на ясла, но е частна и нещата не са съвсем съпоставими.

Иначе по темата Simple Smile Ваканционна книжка нямахме, попълва си читателски дневник, не знам дали ще им го събира госпожата. Прави преписи, диктовки, решавазадачки, упражнения по български. Абе не мога да се оплача от нея. Със съучениците се виждаха на два пъти - на нейния рожден ден и на още един. Още се чудя дали да я подготвя, че ще имат друга учителка в занималнята, че като им смениха учителя по хореография беше жестоката драмата.

# 656
  • Мнения: 5 940
При нас изисквания за читателски дневник нямаше. Той си има,  но по наша си инициатива.
Попълване на ваканционна книжка също не беше сред изискванията.
По български не е правил упражнения, освен да си чете книгите и да пише в читателския дневник. По математика  основното от материала за втори клас като концепция  - да смята до 100 и горе долу таблицата за умножение. През юни я свършихме тази работа. След това се гледаха с бабите -свекърва ми беше по изпълнителна и го занимава , но майка ми всеки ден обясняваше - днес нищо не е учил, ама знаеш ли защо ... и винаги някоя много основателна причина  Laughing Тя и нас не ни е карала да се занимаваме през ваканциите.
В последно време с удоволствие самоинициативно попълва тетрадката по английски, която lorenca препоръча - повече от половината я мина за отрицателно време. Но го прави с кеф.

Последна редакция: сб, 23 авг 2014, 08:32 от valerie

# 657
  • у дома
  • Мнения: 7 171
Понеже си спомням,че доста дечица харесаха Писмата на един дакел да споделя,че съвсем случайно в библиотеката намерихме  още една детска книжка от Станка Пенчева-Зелената Жози - http://books.janet45.com/books/379 ,детето ми хареса и нея.

Последна редакция: сб, 23 авг 2014, 13:55 от svetlaem

# 658
  • Мнения: 24 467
На нас си ни предстои още ваканция- Истанбул и Албена. Връщаме се на 14.09 вечерта и направо- хоп, на училище, да не го мислим много- много.  Mr. Green
Сега моите са на риба, пък аз заседнах да зубря думи и в момента поемам въздух. Малкото чудо играе шах всеки ден- голям му е кеф, за чисто удоволствие го прави. Играем и доста карти това лято. Само таблата не му е интересна, но то и на мен също.
Вчера го качвах по балкана и го изморих толкова, че тази сутрин вместо в 6.00, стана в 7.00.  Sunglasses Това за гадинката си е направо успиване. Тъй и не се научиха да спят до късно поне през лятото...
Второкласникът ми е 1.40 висок, сега му поръчах тъкмо нов екип и панталон за ръста. А, маратонки също поръчах и ни пристигнаха- № 37, тъкмо вчера ги опитахме- пумички от естествена кожа.  Много леко нещо били, не се усеща никакво тегло. Надявам се да окрякат до края на учебната година, което означава да не подноси до тогава моите маратонки вече /№38/ или да премине просто на този номер.
Удържаме за сега с растежа. Големият откак мина 1.90 м. и влезе в обувки № 45 около Нова година претръпнах от всякъде. А ми е на 14 години само и никой не ми вярва, че е на толкова.  От Нова година спрях да го меря на височина, да не си създавам сърдечни трептения и сега ми е леко на душата. Мислим, че едва ли ще спре да расте на 14 години, все нещо още ще сложи нагоре, ама каквото направи вече. Зор е с дрехи, обувки и дори със завивките, но някак ще го преживеем. Постоянно го канят да играе баскетбол, но той не ще. Само фитнеси му из главата. Ако и малкият така ми направи, вече ще съм минала по пътя веднъж.
............
През ваканциите мене никой не ме е карал да правя диктовки, преписи или да решавам задачи. За сметка на това изчитах по куп книги /незадължителни, разбира се/ и си отигравах. Не мога изобщо да кажа, че е било грешка, напротив. Зор по време на учебната година не съм виждала никога, не са ни тресяли амбиции, слава Богу, пораснахме нормални и сега живеем нормално и що- годе спокойно.

Последна редакция: нд, 24 авг 2014, 12:42 от Judy

# 659
  • Мнения: 5 940
Judy, малко по-различно е сега.  Бабите тогава се пенсионираха рано, повечето деца стояха в училище само до обяд. Сега нещата се усложняват, ако не се правят преговори или детето предварително няма обща представа от материала. Защото има вероятност в  занималнята да блее и да се налага след училище допълнително да  работи, а и друга - в училище да се движат  само по минимума.
На мен ми се струва ужасно, ако детето прекарва времето  от 8 до  16-17 часа в училище и  после да се занимава с нещо учебно. Трябва да има свободно време. Всеки човек се нуждае от такова.
А за да има, по-добре е да се научава и нещо през ваканцията. Поне така си мисля. Има деца, които са психически по-издържливи и могат да се натоварят много през учебната година и след това ваканциите им да са абсолютно свободни, но в общия случай децата имат нужда от почивка и от повече свободни часове и през учебната година.

Общи условия

Активация на акаунт