ПЪРВИ клас - ваканцията!

  • 44 940
  • 764
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 4 035
Тази раница е със 7см по-висока от миди-то, не знам колко е висок сина ти, но на дъщеря ми сигурно ще й се удря в дупето, най-вероятно идеята да е толкова висока е точно факта, че е мека и да се предпазва от мачкане на по-големите учебници. С 1см е по-дебела и само дето е по-тясна, та не знам колко ще е по-удобна и по-практична.

# 631
  • Мнения: 18 057
Ние сме с лека и мека, нито се мачка, нито се мокри  Peace
Учебниците мога да ги снимам за да ви докажа.

Не мога да разбера тая драма и истерия по раниците, честно. Май и от детето си зависи как ще изглежда и раницата, и съдържимото след няколко месеца   Peace

# 632
  • София
  • Мнения: 4 035
Ами аз лично истерясвам, защото в повече от 50% от времето дъщеря ми си я носи сама, взима я баба й, прибират се 5 спирки с градски транспорт, спирката не е на една ръка разстояние, дъжд сняг, те си ходят с автобуса, няма друг начин. Леката раница не винаги е гаранция за прваилното разпределяне на тежестта и облекчаване на гръбначния стълб и рамената.

# 633
  • Мнения: 18 057
Ами аз лично истерясвам, защото в повече от 50% от времето дъщеря ми си я носи сама, взима я баба й, прибират се 5 спирки с градски транспорт, спирката не е на една ръка разстояние, дъжд сняг, те си ходят с автобуса, няма друг начин. Леката раница не винаги е гаранция за прваилното разпределяне на тежестта и облекчаване на гръбначния стълб и рамената.

Именно, затова трябва да е удобна и да пасва на ръста на детето, не е важно дали ще е кутия или космически кораб.
И моята си я носи сама, и е 23 кг, затова също ми е важно да е по- лека от нея Heart Eyes

# 634
  • София
  • Мнения: 4 035
Мойта е 20кг, пасва й на ръста и точно, защото държах да й е удобна и раницата да й служи на нея, а не тя на раницата, предпочетох този вариант. Всеки си избира според детето.

# 635
  • София
  • Мнения: 6 375
ценното на тия раници, дето им викате "кутия", не е основно запазването на учебниците ненамачкани, макар че и това е важно.

те са със специално проектирани анатомични гърбове и презрамки, и с правилно разпределяне на тежестта върху раменете и гърба.

това свойство никоя мека раница от плат го няма и няма как да го има.

# 636
  • Мнения: 18 057

Като гледам колко много вървят повечето деца.....от входа до колата.
Още нещо- във втори клас имат допълнителни комплекти в училище и не носят толкова неща  Peace

# 637
  • у дома
  • Мнения: 7 178
А защо търсите нови раници?Нашата така като я гледам ще издържи спокойно поне още 2-3 години...Нашата е тип кутия,с анатомичен гръб,детето си я харесва и му е удобна и не мисля да я сменям.От втори клас ще ходи сам на училище и ще се връща съответно също сам-на нас училището ни е на 5-10 минути пеша,пресича се само една улица.Обаче за извънкласните занимания още се чудя дали поне да отива сам,а аз да го взимам,но ще се почудя още малко...


Като гледам колко много вървят повечето деца.....от входа до колата.
Още нещо- във втори клас имат допълнителни комплекти в училище и не носят толкова неща  Peace

Не навсякъде има осигурени такива допълнителни комплекти за съжаление...

# 638
  • Мнения: 18 057
И за това щях да питам- защо ви е нова раница  Heart Eyes
И ние ще се прибираме сами, ама ученето сами ме притеснява  Mr. Green

# 639
  • софия
  • Мнения: 25 948
А каква е цената на сборниците, имаш ли представа?
Преди 2-3 години беше 10 лв,сега нямам представа.
За двата сборника с доставка на Спиди - 27 лв. Някъде по около 12 лв. са. Днес чакам да ми ги донесат.

Ние купихме нова раница точно , защото детето почти не я носи само, а куфарът... Писах вече. Водим я с кола, взима я обикновено майка ми и изобщо не е удобна. Иначе е като нова. Не съм съгласна за разпределянето на тежестта и "меките" раници. Има "меки", които са с подсилен анатомичен гръб, анатомични широки презрамки и т.н. И за да не разводняваме темата - има цяла тема за това, в която има достатъчно информация.

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 11:45 от zvanche

# 640
  • София
  • Мнения: 12 296
zvanche аз още не съм писала за сборниците, но ти ли избра куриера или те работят само със Спиди ?
И самите сборници като ги получиш може ли да кажеш дали позволява да се решават на отделен лист задачите или ще е по-удобно да се пише върху сборниците, тъй като се колебая един комплект за двете или два да поръчам?

# 641
  • софия
  • Мнения: 25 948
zvanche аз още не съм писала за сборниците, но ти ли избра куриера или те работят само със Спиди ?
И самите сборници като ги получиш може ли да кажеш дали позволява да се решават на отделен лист задачите или ще е по-удобно да се пише върху сборниците, тъй като се колебая един комплект за двете или два да поръчам?
Георгиев предложи
Цитат
Цената на всеки един от сборниците е 10 лв.+ 2 лв. пощенски разходи. Начинът на получаване на сборниците е следния:
- изпращане на пощенски запис с посочената сума на адрес: гр. Варна ХХХХХХХХХХХХ
- чрез банков превод на сумата от 22 лв .: ХХХХХХХХХХХХ
След получаване на сумата се изпраща помагалата на посочен от вас адрес.

Аз предложих сПИДИ с наложен платеж, че нямам време да обикалям.

Ето странички за 2 клас: Форматът е чист А4. Ако ти се занимава можеш да снимаш страничките.
Скрит текст:
Обаче няма верните отговори. Срам, не срам, писах да го питам. Нямам се за математически корифей дори и за 2 клас.  Flutter Дано се смили и ми ги прати.

Последна редакция: пт, 22 авг 2014, 14:14 от zvanche

# 642
  • София
  • Мнения: 7 242
Моята 3-та година ще е с една раница от Джъмбо. Като нова е - водя я и я взимам с кола. Реално ако я носи е 20-тина метра. За сборници и такива неща не съм се замислила и май не смятам да купувам допълнителни. Вълнувам се обаче за извънкласните занимания. На толкова неща искам да ходи, а все пак трябва да й остава и малко свободно време за игра с приятели.

# 643
  • София
  • Мнения: 4 035
Лекси, а тя на колко неща иска да ходи?
Аз засега не горя от ентусиазъм за извънкласни занимания. Няма да стане математик, ясно е Simple Smile Допълнителен спорт при хореография и плуване също не ми е наложителен. Английски започват от тази година, така че ще изчакам да видя там как са нещата и евентуално в тази насока ще видя. Та към момента предпочитам да й оставя малкото свободно време след училище, занималня и учене, наистина свободно.

# 644
  • София
  • Мнения: 12 296
zvanche мерси. От това което си снимала ми допаднаха задачките, както и смятам, че ще ми е достатъчен един сборник. Благодаря ти.

Общи условия

Активация на акаунт