Зумба - танци за отслабване, поддържане на форма и развлечение

  • 6 578
  • 8
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Здравейте!
Има ли момичета, които да ходят на Зумба?
Хайде да споделяме впечатления, клипчета, насоки.
На кой как му действа на тялото?
Ако искате можем да си направим и фейсбуук група, само да се съберем!

# 1
  • Мнения: 789
Привет! Много готина тема. Отдавна искам да отида на зумба и все нямам време или нещо се случва.

Знам,че Любка, която води Зумба в Събота и Неделя на Спартак е много готина и всички са много хепи при нея.

Аз лично бих отишла там, ако някой е навит Събота и Неделя, в Събота е от 17 часа, в Неделя е от 16 часа.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Ние сме при Ваня Богдева /работи в "Аякс"/и също сме много доволни.
Сега обаче имаме почивка още седмица, че ще отсъства и аз съм си изтеглила клипчета, следобед се мятам на тренировка Simple Smile
Намираш ли някъде клипчета точно на песните, на които танцувате?
Аз се затруднявам с намирането им.
Ето примерно клипче -


В търсачката търсих такава тема преди да пусна такава тема и тогава не излезе  нищо, а сега гледам, че има такава друга, та моля МОДЕРАТОРИТЕ ДА ЗАКЛЮЧАТ ИЛИ ИЗТРИЯТ ТАЗИ!  Simple Smile

Последна редакция: пт, 02 май 2014, 08:45 от Шоколадово бонбонче

# 3
  • Мнения: 0
Момичета, има ли ефект зумбата при целулити и как е за стягане на дупето?

# 4
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Много интересна тема. Клипчето не се отваря Sad.

# 5
  • Мнения: 9
Момичета, има ли ефект зумбата при целулити и как е за стягане на дупето?

Аз ходя на ЗУМБА от почти 2 години, много рядко се се случвало да пропусна седмица без тренировка, обикновено гледам да съм 2-3 пъти седмично в залата.
Относно целулита - не забелязвам особена разлика, макар че има едно специфично упражнение - тъпчеш с бързи стъпчици  на място, което е включено в доста хореографии и една от инструкторките, при които ходя, го нарича "антицелулитното", че голямо тресене на дупета и сланинки пада, хах Simple Smile
Дупето обаче определено се стяга, а освен това се стягат много хубаво мускулите на бедрата, също така се извайва и талията. Иначе аз лично не съм свалила и килограм, откакто ходя на ЗУМБА, но поне и не качвам, че напоследък малко попрекалявам със сладкото и ако не бяха тренировките, сигурно щях да съм с едно 5-6 килца отгоре... Wink Между другото всички казват, че съм заслабнала, явно стягащият ефект е видим  Sunglasses
И още няколко положителни неща - зареждаш се с хубави емоции, слушаш хубава музика, с времето се отпускаш и научаваш хореографиите и ти е много готино по време на тренировка, създаваш си нови приятелства и за един час бягаш от битовизмите (това е особено ценно, когато си по майчинство и единствените ти социални контакти са с деца и техните родители по площадките!).
С няколко думи - ЗУМБА-та е супер!!!  bigdance2 Благодаря ти, Бето Перез! 

# 6
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Ето едно клипче от мен с една много актуална в момента песничка.  dance

# 7
  • Мнения: 1
На мен също зумба танците ми се виждат доста интересни и забавни.Не само,че отслабваш, но се прибираш вкъщи в добро настроение Simple Smile

# 8

Общи условия

Активация на акаунт