Кървящи венци?!

  • 2 537
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 716
Здравейте!
Много моля да ми препоръчате нещо ефективно срещу кървящи венци.
Става въпрос за мъжа ми - пробвахме с най-различни води за устна хигиена от Листерин до Елудрил, пасти за зъби, но нищо не помага. Консултирали сме се със стоматолози, всъщност те ни препоръчаха да обърнем по-сериозно внимание на този проблем, защото всичко друго е наред - техните съвети са за продуктите Елудрил, но не помагат.

Разчитам на каквито и да е предложения - пасти за зъби, мехлеми или каквото и да е!

Благодаря! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 11 987
Пасти за зъби за кървящи венци - сещам се за Лакалут и Пародонтакс.
Редовно почистване на зъбен камък - максимум на 6 месеца.
Има ли коронки?

# 2
  • София
  • Мнения: 716
Благодаря, Змия!
Да, има коронки, но и преди тях венците му кървяха. Всъщност твърди, че винаги са кървели, освен в един период от живота му, в който е пушел. Rolling Eyes Иначе почистване на зъбен камък прави на 6 месеца задължително, както и преглед и своевременно отстраняване на кариес, ако има. Tired

# 3
  • Мнения: 2 480
Вит.С всеки ден по 500-600мг., GLISTER Amway, GUM PAROEX.  Ако е необходимо и Родожил сега и наесен пак.

# 4
  • София
  • Мнения: 716
Благодаря отново!
Вчера взехме Парадонтакс, ще комбинира и а вит. Ц, ако не помогне ще пробваме и с пастата на Амуей!

Весели празници!

# 5
  • Мнения: 2 480
Не пастата, а течността.

# 6
  • Мнения: 14
Вит.С всеки ден по 500-600мг., GLISTER Amway, GUM PAROEX.  Ако е необходимо и Родожил сега и наесен пак.

За Родожил трябва ли рецепта?

# 7
  • Мнения: 2 480
Никога не са ми искали. Даже моята стоматоложка не ми е писала. Преди няколко години ми обясни, че ако е налице пародонтоза се взема Родожил през пролетта и есента, а ако сме по-добре само през пролетта. Вероятно и случаят тук е такъв. Изключението е, когато сме много зле. Тогава пак според нея Родожил трябва да се взема 3-4пъти в годината.
Аз нося на аптеката рецепта само, ако е ново и непознато за мен лекарство. Или пък понякога зелена.

Последна редакция: пт, 02 май 2014, 21:55 от vl

# 8
  • Мнения: 425
Аз гласувам +1 за Парадонтакс. Откакто я ползвам (вече 2 години) нямам кървене, да чукам на дърво. А бях трагедия - кръв, болка, топене на венеца, абе ужас! Камък се чисти пролет и есен, така казва моята зъболекарка, през тези сезони се натрупвал по-интензивно. А водата за уста Елудрил не е за постоянно ползване. 2-3 седмици жабуриш докато е остър проблема, после спираш, защото има опасни химикали вътре. Аз за постоянно ползване ползвам Сандрин.

# 9
  • Мнения: 425
Ох, един път по предписание на зъболекар редувах жабурене с вода за уста и кислородна вода (по няколко пъти на ден). Кислородната вода е такава отврат... Обаче явно избива микроорганизмите в устата, които причиняват инфекцията. Имаше ефект.

# 10
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 092
Доволна съм от Сандрин.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 752
Доволна съм от Сандрин.
+1! Peace
+витамин Ц.И почистване на зъбите с конец.
Родожил в краен случай!Питайте и в стоматологичния подфорум.

# 12
  • Мнения: 2 237
Аз съм със същия проблем Sad Пасти не помагат. Мажа венците с йод.  Също така съм доволна от водата за уста на Билкадент (но не хомеопатичната). Много стяга.
Относно Родожила, моят зъболекар ми е казвал да не го пия преди да е почистен зъбния камък, защото няма да има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт