Вътрешен дизайн по Нивиана/7/

  • 183 742
  • 769
  •   1
Отговори
# 720
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Аз пък мисля, че бих си го избрала сама с дизайнер не си е мое. А и удоволствието да си чета и избирам го няма  Hug
но може би консултация, насоки  Peace

# 721
  • Мнения: 13 217
Аз пък мисля, че бих си го избрала сама с дизайнер не си е мое. А и удоволствието да си чета и избирам го няма  Hug
но може би консултация, насоки  Peace
Да, за да не ни дразнят после недомислиците.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Аз пък мисля, че бих си го избрала сама с дизайнер не си е мое. А и удоволствието да си чета и избирам го няма  Hug
Напротив, ти задаваш параметри - предпочитани цветове, стил, а дизайнерът върши черната работа (дано не прозвучи обидно). Освен външен вид, ще съчетаят и с функционалност, според конкретното място и зададен бюджет.
 bouquet

# 723
  • Мнения: 560
Нищо лично към никой, но работата на дизайнера/архитекта в моя случай/ е предимно психологическа,
и точно това е целта - да е Ваше.
Той разчита много добре всякакви видове знаци и наклони, познава пазара, има опит, и случва неща много  бързо. Вие  ще стигнете до същите или подобни изводи, но доста по бавно.

Неговата  функция е като на лекар - диагноза, анализ, прогноза.
 Или лечение.
Ако е вашия дизайнер де.
По какво се разбира - нямам представа -  винаги е по вътрешно усещане и желание да се доверите.

А в 13  квадрата можете с  някои  компромиси да съберете тези неща.
Не е невъзможно.
С около две години  опит и  обикаляне по магазини  можете да добиете клас на дизайнер средно ниво, който не е учил техническа специалност.

Важното е кое ви доставя удоволствие.
Примерно за мен е изключително сложно и избягвам да декорирам.
След като реша функциите, зоните, пространствата,смислените  неща,непроменливите, губя интерес.
А и декорацията е лична и смисълът е  къщата да  живее и да се развива във времето.


# 724
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Нивана,  bouquet

На мен ми доставяше огромно удоволствие по няколко часа на ден да гледам картинки, да избирам материали и декори, да обикалям по магазини. Така и продължава донякъде, откак  сме си купили къща -  вече 3 години и половина. Но не е за всеки.

Аз пак съм с въпрос. Вече, слава Богу, си имаме детенце и детската стая скоро ще изпълни функциите си. Нарочно я оставих неоправена - исках  да видя детето, да усетя какво ще му подхожда. Преди нищо не ми идваше наум, просто така за някое си там дете. Сега нещата започнаха да изплуват, като  я гледам каква е темпераментна като родителите си  Blush Та, реших - светъл тюркоаз и корал /тук-там/. Не търпя пембени детски стаи, че и лилави. Не искам ПДЧ-та, спряла съм се на стари мебели, които ще преправя. Имам налични - легло, дървено, с табли, скрин /вече преправен, на облачетата/, имам красива масичка, която на първо време може да е бюро, ще се търсят постепенно другите неща.  От кошарата след време ще направя диванче
Скрит текст:
Скрит текст:
но се чудя кое как.  Не ми харесва, че стаята е сравнително тъмна. Стаята беше малка, разширихме я като използвахме пространството под сундурмата /май чардак се казва/ и сложихме голям прозорец /а можеше на изток да сложим малки прозорчета нависоко, между гредите на стената, но е късно/ .
Скрит текст:

Въпросът е как да разположа обзавеждането. В частта, където е вратата, е по-тъмно, подходящо за спане, но пък влизаш и - хоп, легло, от друга страна, зад стената, която частично оставихме, има място точно за едно легло, закътано е, но пък тъмната част ми остава неизползваема. Като цветове и стил  
Скрит текст:
Просто искам да не сбъркам.

Последна редакция: пт, 30 окт 2015, 09:30 от perunika

# 725
  • Мнения: 275
       Благодаря, Нивиана  bouquet за препоръките относно первазите.
Много добра идея - самозалепващи первази, и  зная вече какво да търся Simple Smile
       Остава да измисля и с какво да заменя тапетите в коридора. Коридор ли е да го опишеш... Joy
със 7( седем) врати и два отвора  Joy

# 726
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Тук има интересен елемент - стена с геометрични фигури : "Това е свежа инсталация от филц, лесна за поставяне и същевременно внушителна и ефектна."

Скрит текст:

Може и за коридор...

# 727
  • Мнения: 29
Здравейте момичета!Предстои ми цялостен ремонт на "холнята".От всички стари неща ще запазя само ъгловият диван и масата.Дивана е тъмно кафяв с черни  големи цветя.Масата също е тъмно кафява с черно стъкло.Бих искала да да ми помогнете при избора на цветове на кухненските шкафове ,под ,стени и пердета.Ще ми е за пръв път да правя ремонт и за това съм доста неориентирана.Това естествено не ме извинява.Предварително Благодаря на бъдещите ми "помощнички".

# 728
  • Мнения: 13 217

Вие  ще стигнете до същите или подобни изводи, но доста по бавно.
И то обиковено след приключване на ремонта.
Против самолечението съм. Особено интериорното  Wink.

# 729
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Един дизайнер може да ми обясни защо нещо не ми харесва Simple Smile и, евентуално, да ми предложи решения Simple Smile

# 730
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Един дизайнер може да ми обясни защо нещо не ми харесва Simple Smile и, евентуално, да ми предложи решения Simple Smile
Едва ли ще ти обясни защо нещо не ти харесва, но със сигурност може да ти предложи решения.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Един дизайнер може да ми обясни защо нещо не ми харесва Simple Smile и, евентуално, да ми предложи решения Simple Smile
Едва ли ще ти обясни защо нещо не ти харесва, но със сигурност може да ти предложи решения.
Те познават правилата в съчетаването на цветове, пропорции, ритъм, композиция и т.н., могат да обяснят много неща, докато ние само усещаме, че нещо "не е както трябва" (но защо?... Simple Smile)

# 732
  • Мнения: 560
Има такъв момент,  както казва един приятел когато критикува - за разлика от обикновения  юзер, на когото не му харесва, аз знам защо не му харесва.

Но на клиента не винаги помага, че си разгадал че не харесва мивка модел Корона, защото в детството си има лош спомен от сапунерката на баба с подобна форма.
По скоро всеки носи  в себе си някакви харесвания, и стил, дизайнерът  просто ги превежда на друг език.
Вади музиката:)) И хармонията.
И следи музикантите да свирят правилно.
Стана философско.

# 733
  • Мнения: 560
Здравейте момичета!Предстои ми цялостен ремонт на "холнята".От всички стари неща ще запазя само ъгловият диван и масата.Дивана е тъмно кафяв с черни  големи цветя.Масата също е тъмно кафява с черно стъкло.Бих искала да да ми помогнете при избора на цветове на кухненските шкафове ,под ,стени и пердета.Ще ми е за пръв път да правя ремонт и за това съм доста неориентирана.Това естествено не ме извинява.Предварително Благодаря на бъдещите ми "помощнички".

Тази нова дума - холня;)
Опитайте да претапицирате диван тъмносин. или тъмнозелен, без цветя.
Подът предполагам ламинат, или плочки? Много общ е въпроса.
Кухня бяло с дърво не може да сбъркате.
Сложете дъб за под - светъл.
Това са общи решения, не конкретно за вас, защото не ви познавам.
Давам така наречените  - хотелски решения- стават за всеки.






# 734
  • Мнения: 560
Тук има интересен елемент - стена с геометрични фигури : "Това е свежа инсталация от филц, лесна за поставяне и същевременно внушителна и ефектна."

Скрит текст:

Може и за коридор...


Българската домакиня ще подскочи при филц по стените - предполагам и някои си спомнят деколина по коридорите, но принципно  правенето на  ефект от дефекта  е резонно.
Тоест  много пробит коридор, може да понесе силно акцентна  стена, с фигурална композиция, дори стил 60 те.
Могат тези елементи да бъдат  дървени или  от друг материал, лесен за почистване.
Подобни:


Общи условия

Активация на акаунт