Отговори
# 45
  • Мнения: 44
Добро утро и благодарности за новата тема!!!  Flowers Four Leaf Clover
tonniny, Бояна е също на 21-ви и се роди 3860гр. Вчера на консултацията я измериха 6340гр. и докторката беше доволна от качването. Мисля, че няма защо да се притесняваш, че не е 7 кг. - и до там ще стигнат, а пък ние нали трябва някак да ги носим  Joy.
♥Пандичка♥, ние също май почнахме със зъбките. Симптомите са същите като при вас. Във вторник се видях в чудо с нея, едно мрънкане, реване, оплакване и вайкане беше...почти не спа през деня, а на другата сутрин като за капак беше със запушен нос, едва дишаше и имаше температура...Докторката каза, че май е някаква ушна инфекция, защото и гърлото е леко зачервено, но според мен може и да е от зъбите...Нищо не й давам засега, но обмислям варианти. Някак ще трябва да минем и през това!  Hug
tsweti_39, нашата мома и тя започна много да се разсейва. Навън ако сме яде много хаотично и недостатъчно, та трябва да изровя някой шарен и голям гердан или обици и да си помагам с тях  Grinning. Вкъщи понякога също ми го прави този номер, но го отдавам на ситост по-скоро. Все пак растат и по-бързо изсукват вече, така че понякога се засищат и с едната гърда. Въпреки това след половин час пак предлагам. Пъпчето също си седи в кутийка и чака да бъде хвърлено някъде  Simple Smile.
mammapak, мерила ли си температурата? Бояна е така от оня ден и има лека температура.
penumbra, ами ако вземем някоя чистачка да го измете и с боклука кой го знай къде ще отиде пъпчето!!!  Joy Гледам зъболекарски кабинети и спортни зали също обмисляте като вариант, а не е ли идеята да е по-скоро град, държава?  newsm78 Моят мъж се майтапи, че ще й го хвърлим в Дряново  Laughing.
miikaHug
nikitto, страхотни резултати! Ние имаме активна гимнастика, а скоро й купих и един трапец, който слагам когато е на пода върху одеяло:
Скрит текст:
~Elg~, на мен вчера докторката ми каза след 4-ти месец да сме започнели със зеленчук, после картоф, комбинация от двете, а след това от тъмните меса. Аз мислех да сме само на кърма до 6-ти месец, но тя обясни, че вече се препоръчва по-ранно захранване, заради стойностите на желязото, които в един момент силно намалявали при изключително кърмени бебета. Ти със зеленчуци захрани ли вече?

Иначе стискайте палци да се оправи малкото мишле, че с тази температура ме притеснява, а и запушеното носле много я мъчи... Sad

# 46
  • Мнения: 13
Здравейте!
И аз да се оплача, имах кошмарна нощ. Малчо ми мрънкаш през половин час до 1 час. 6-7 пъти ставах тази нощ.До сега като хапнеше в 23.30 и се будеше в 5.00 часа. Колики ли бяха зъби ли не знам. Като дам биберона мрън мрън и заспива.
Относно пъпчето и ние не сме решили къде да го хвърлим. ММ ходи до Марсилия и вика дай да го хвърля там, но после се отказа.
Възхищавам Ви се за килограмите на вашите дечица, моя се роди 4050 гр. и 53 см, а сега след 3 месеца е едва 6500 гр. и 61 см. Но ние с баща му не сме от високите, така че не очаквам да ми е исполин хубавеца Simple Smile
И ние като някой от вас сме с дерматит. На нас вчера докторката ни изписа на Mustala - Stelatopia
Хубав ден мами, че тук във Варна е ветровито и днес аз ще пропусна разходката. Много   Hug за всички

# 47
  • Мнения: 97
Здравейте и от мен в новата тема. Да взема да се разпиша, че поне да ви следя.

Гледам говорите си за мерки и теглилки. Алекс скоро мина 6-те кила, но пък е висок 63 см, та се успокоявам, че съотношението кг - см е ОК. Миналия месец си имах проблеми с кърменето. Явно породено от започването на никненето на зъбките. Много се разсейваше, опъваше, абе направо ужас. На 3 месеца беше 5600 и наддал едва 400гр за един месец. Сега положението май е по-добре. Другата седмица ще ходим да го мерим и теглим. Пък и двойна доза ваксини ще ударим.

От вчера сме с ерго раница. Супер удобно нещо. Много съм доволна, а и Алекс е възхитен. Заспива много бързо в нея. Във връзка с това, най-накрая може би ще се престраша да дойда до Борисовата. Ще съм само с раницата, че с количката незнам как ще се оправям. А така с бебо ще се качим на градския транспорт и ще дойдем. За сега и понеделник и вторник са ми свободни, така че когато кажете.

# 48
  • Мнения: 1 376
Чук-чук  Hug
Помните ли ни?
Честит празник на празнуващите - аз не пропускам  hahaha

Виждам маймунките растат, а мамите вече са с опит  Heart Eyes

Тюх, пак спешно ме викат...
До скоро (надявам се)  Tired
Здраве желая  Hug

# 49
  • Мнения: 40
Привет! и НИЕ току-що се изакахме  Mr. Green хаха, много е смешно това НИЕ, ама е и забавно. И аз го ползвам вече, май е неизбежно. Пък и така можеш да получиш запитване на Вие Wink

Никито, ние сме абсолютно същите по размери - 64см, 7 кила.
Коментарите по повода са следните:
Майка ми - лекарката какво каза, не е ли дебел? ама ти сигурна ли си, че в норма? ама не е дебел?
Таткото - само 750 г е качил от предния път? Абе, момче, толкова изяждаш всеки ден и за цял месец само толкова си качил?  #Crazy

Добре, че детето не ги слуша  Sunglasses

Q_A, и аз се цедя до ден-днешен! Знам какво е, но аз лично свикнах, даже се базикаме, че помпата е моето естествено продължение Simple Smile доста е времеемко, ама според мен си заслужава детето да получава колкото има кърма. Силно се надявам обаче кърмата ми да не намалява занапред, засега се е стабилизирала на едно количество  Praynig

Тонини, Крис няма търпение да проходи също! светът вече е толкова интересен за него, че само писка да го държа и да зяпа наоколо.

За захранването - и аз обмислям именно поради нивата на желязото в кръвта. Знам какво препоръчва СТО - от 6ти месец, макар че преди друго се е твърдяло (старата школа - от 4ти). все пак не знам, може би ако е изцяло на кърма е едно, а на АМ/смесено - друго. Другите майки на смесено хранене какво ще предприемате?

За детските градини - "випуск" 2014 могат да кандидатвтват едва от догодина! поне според системата за кандидатстване и служителите там, на които писах онлайн. макар че сигурно има и заобиколни начини. с една дума януарчета могат да тръгнат най0рано на ясла, ако се класират естествено, на година и 9 месеца

# 50
  • Мнения: 361
Мандаринката, аз съм на принципа, че майката решава кога какво да деде. Точно заради това тук понякога се дразня като се почне- не е ли рано, защо не изчакаш и т.н.
Иначе започнах с ранен морков на хип, после тиква и ябълка, после морков и ябълка, после картоф( правен) смесен с морков на хип. И така. Днес яде спанак с ориз.
Пак казвам, майката и само тя решава кое да деде и кога.
Иначе да спада Т вече Hug

# 51
  • Мнения: 1 669
хаха, много е смешно това НИЕ, ама е и забавно. И аз го ползвам вече, май е неизбежно. Пък и така можеш да получиш запитване на Вие Wink

Хич не е неизбежно, аз съм с второ дете и така и не се научих да го ползвам.  Wink

Със захранчането изчаквам аз още, каката я захраних на 5 и 1/2 месеца - беше готова по всички показатели, сега и Дребосъчето ще го наблюдавам и ще се водя по него. Но ми се иска да е възможно най-близо до 6-ти месец.
Мен ме тресат градинските страсти, хайде стиснати палци на всички майки и деца, които се надяват (моето дете е в гранична група, та ще е до късмет на жребия  Confused)

# 52
  • Мнения: 7 118
аз също се цедя до ден днешен, колкото и малко кърма да има, все си е от полза. Смятам да захраня през последната седмица на 4-ти месец.  Whistling

# 53
  • Мнения: 19
Здравейте мами!
Бебока рита в кошарата кара се на играчките а аз съм метнала да чета за соковете и колкото повече чета се вбесявам. От това което прочетох излиза че соковете едва ли не са  химично оръжие измислено от дявола newsm36. Продължих да чета smile3529 и стигнах до извода че все пак не може да са кои знае колко вредни при условие че самите наши майки са ни ги давали и сме станали хора. Мисля след като навършим 3м да пробвам по една лъжичка -това е мое мнение.
Нашия бебишон почна да си пъха юмручетата в устата как ги побира незнам и едни лиги едно нещо реки чак се дави...и при вас ли е така?

# 54
  • Мнения: 7 118
Деси,  ръцете са отдавна натъпкани в устата, а лигите се точат ли точат Mr. Green

# 55
  • Мнения: 198
Здравейте.
Признавам от много време не съм ви чела (ще наваксам изпуснатото) и не съм много в час какво пишете тук, но реших да драсна...
Ние сме добре. Йонката расте и дивее.
Сложих летния кош преди 2 седмици, защото вече не спи по много както преди и не и се стои легнала като е будна. А на ръце - не ми издържат ръцете вече....
Пюре започнах да и давам на 4 месеца и няколко дена. Дадох картоф и тиква до сега. Но като че ли и докарах колики, пък и не умее още да яде пюре - половината отива в носа, по дрехите, по кърпичката и само малка част в устата. За това ги спрях и реших да поизчакам малко....
Зъби нямаме, но лиги коооолкото си щеш. И ръцете са вечно в устата. Научи се сама да си маха и слага бибата в устата. И когато и е кеф маха биба, пуха ръцете, после решава че биба иска.
С обръщането - бе не ще да се обръща и това е. Веднъж преди около 2 седмици се получи нещо като обръщане от гръб по корем, как стана и аз не видях в него момент, но това и беше. Не ще да се върти от никъде на никъде. Иначе играчките си ги държи и прехвърля в ръчички. Както казах и бибата маха, слага сама, но обръщане, тц. Както я сложа така си стои....
Иначе сме все по разходки (то и за това не ми остава време да се разпиша тук. Ходихме на тъй натъй по празниците...
Откраднаха ми хубавия телефон, който трябва да изплащам още 1 година и съм болна от този факт. Не мога да го преживея. За 1 година не мога да кажа че съм си взела мерака от него...
За сега съм с 1 дарак стар от ММ. Не напирам за нов. Събираме парички за морето, което чакам с нетърпение. Подадох жалба в полицията, но никой не ми обърна голямо внимание и не възлагам големи надежди да го намерят  Confused

И такива работи. Като имам повечко време ще се върна назад да чета.
Хубав ден на всички  Hug


# 56
  • Мнения: 165
Здравейте Simple Smile

Нашата кака се разболя Sad.Вчера не и беше добре и вечерта вдигна 39 градуса температура.Като парцал е милата.Бяхме на лекар, даже два и най-вероятно и е от гърлото.Дано малчо да не прихване.

За "ние", аз го използвам доста често и то е свързано с това,че навсякъде където съм аз и бебо е с мен.Използвам например "днес не сме излизали на разходка", защото ако излизам, то съм с него.Като цяло гледам да го употребявам за нещо, които са свързани с двама ни и съответно гледам да избягвам "ние" за неща, които са свързани само с него Simple Smile

Аз имам питане  newsm78. Защо може да се дават намачкани плодове преди годинката, а изцеден плодов сок не е хубаво?Та нали в плодовете се съдържа сок.

# 57
  • Мнения: 107
mandarinkata  Не ..няма темература..Но и пък снощи почти не спа..яде на 4 пъти..това не се е случвало дори като новородена....И в 5 се изака ,не беше твърдо,,по скоро меко..но не беше акала 24 ч..това също не се е случвало до сега...

Панди..а Лизи обръща ли се ??? Моита не ще..но пък седнала и на е на крака права ежа си нема...
И да попитам по случая..Може ли да се пропусне обръщането?? И дирекно на сядане и на крака??? Има ли такива случай ????

# 58
  • Мнения: 4
sevi_to , какво количество изцеждаш за ден/денонощие?

# 59
  • София
  • Мнения: 5 284
Май върви към понеделник срещата:
Понеделник 12.05.2014 Краткотраен дъжд 10° / 22°
Вторник 13.05.2014 Дъжд с гръмотевична буря 12° / 20°
Сряда 14.05.2014 Дъжд с гръмотевична буря 11° / 16°


Зелено човече, в Стара Загора съм.

Мисля, че в момента няма събития на Ла Лече Лига в Стара Загора. Но имай едно на ум за първата седмица на август, когато с еотбелязва Световната седмица на кърменето. Тогава се правят много извънредни неща и нищо чудно да има и при вас нещо.


Така ми се иска да се запозная с вас на някоя следваща среща. Живея близо до София и се надявам да се класирам за другия път, когато решите да си спретнете виждане. Мамите с по-големи дечица: вземате ли ги със себе си? Моето няма кой да го гледа, затова сме винаги в комплект тримата - навсякъде! Simple Smile

На бременните срещи имаше повечко каки и батковци, но май след раждането аз лично не съм засичала. Здраво ли е детето, не виждам причина да е проблем да си с него  Peace


И се чудя активна гимнастика ли да взема или направо една голяма гумена постелка и да се вихри..но пък дали ще се развихри, като няма да виси нищо над главата й?

Аз гумения пъзел го ползвам за изолация  Peace Отгоре мяткам активната гимнастика. Ако имаш от кого да вземеш назаем за проба, може да е добра идея, или направо назаем. Или пък от Продавалника. Някои дечица хич не ги отразяват активните гимнастики.

Аз имам питане  newsm78. Защо може да се дават намачкани плодове преди годинката, а изцеден плодов сок не е хубаво?Та нали в плодовете се съдържа сок.


Защо нашите майки са ни давали сок (и защо няма нужда ние да дав … ите деца от рано)

Становище на Американската академия по педиатрия относно соковете

Общи условия

Активация на акаунт