Kонсултации с адвокат

  • 207 947
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 2 214
Здравейте! Имам въпрос. Издръжката ,която БНД плаща е 120лв . Детето е на 4 години, почти 5.
Мога ли да искам увеличение на издръжката,тъй като разходите за детето растат. И  достатъчни ли ще са квитанции от посещения при ортодонт, логопед, както и квитанциите за  извънучилищни дейности/в детската градина/- такса за футбол и английски. Доходът на бащата е 700лв, има още едно непълнолетно дете.

Последна редакция: чт, 26 окт 2017, 13:16 от камъчка

# 826
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
и аз има въпрос как се определя издръжката, кой доказва какви са доходите на бащата - майката, която иска по-висока издръжка или той

# 827
  • Враца
  • Мнения: 2 226
Камъчка, при този доход на бащата и още едно дете, за което се грижи /макар че сигурно той живее с него, а не плаща издръжка, както на Вас/, едва ли съдът ще присъди по-висока издръжка.

bur02,
Доходите на бащата се доказват по различни начини, може всеки един от двамата да е инициатор и да докаже доходите на бащата.
Ако бащата твърди, че доходът му не е достатъчен за исканата издръжка- вероятно той сам ще приложи удостоверение за доход пред съда. Но иначе обикновено майката иска от съда да изиска справка от НАП за трудови договори и доходи на бащата. Това е и по-достоверният вариант, защото бащата може да има повече от един трудов договор, или пък нито един.

Последна редакция: пт, 27 окт 2017, 14:25 от Трън в Очите

# 828
  • Бургас
  • Мнения: 4 068
ами бащата е в чужбина,  майката си мисли, че там заплатите са космически, а  той всъщност има нискоквалифицирана работа  и  малка заплата и също големи разходи за квартира, той  ще трябва ли да вади документи да доказва това или просто може да твърди, че няма възможност за по-голяма издръжка

# 829
  • Враца
  • Мнения: 2 226
Бащата явно няма трудови доходи в БГ, а не мисля, че съдът може да изиска по служебен ред удостоверение от друга държава, поне не зная как това може да се случи. Бащата вероятно няма да представи сам удостоверение какви са доходите му, защото след като няма такива в БГ, ще се смята, че няма такива изобщо...

Ако някой колега, който чете тук, се сеща какво може да се направи, да пише.

# 830
  • Мнения: 814
Здравейте,искам да Ви попитам,ако родител има  две деца от два разлй4ни брака и бъде лишен от родителски права за детето си от първият брак,а живее с другото дете и майка му,ще бъде ли автомати4но лишен и за второто дете от права или се лишава само за това дете за което е заведено дело от майка му.

# 831
  • Пловдив
  • Мнения: 14 427
Цитат
след като няма такива в БГ, ще се смята, че няма такива изобщо
Не е задължително. Ако се съберат някакви доказателства - дори само свидетели, - че бащата живее в другата държава, и то живее там, за да работи там, дори и да няма данни за постоянна работа, най-вероятно ще се приеме и че има някакъв доход - иначе по всяка вероятност няма да стои. Естествено, точни данни за дохода няма как да се съберат, нито да се приеме, че доходите са "космически", но ако държавата е от типа на Белгия или Германия, дори нисък доход като за там е достатъчен да се отделят стотина евра издръжка за тук.

По принцип доказва този, който има интерес да докаже това, което твърди. Тоест - твърдението за ниски доходи е в интерес на бащата да го докаже, за високи - в интерес на майката. Wink Или както е писала Трън в очите, всеки от двамата може да доказва размера на дохода на другия или собствения си.

Последна редакция: сб, 28 окт 2017, 09:08 от Магдена

# 832
  • Мнения: 2 214
Благодаря Трън в очите Hug и аз знаех,че нямам шанс, ама мислех да се пробвам Grinning

# 833
  • Враца
  • Мнения: 2 226
Магдена, мерси за удареното рамо.  bouquet

В София имах дело само преди месец, по което бащата-ответник работеше в Украина.
Съдията в прав текст ми каза, че няма какво да се направи и ще присъди минималната издръжка, след като беше направена справка в НАП  и не излязоха доходи.
Не ми беше хрумвало да се пробвам със свидетелски показания. Следващият път ще опитам, макар че не съм оптимистично настроена.

Светли 2013, сигурен ли сте, че става въпрос за отнемане на родителски права?
Да не би да става въпрос за присъждане на родителски права на майката на едното дете?

# 834
  • Мнения: 814
Да,сестра ми иска да заведе дело за лишаване от родителски права,тъй като бащата от пет години не се е интересувал от детето и не му е давал никакви пари за издръжка.Той само е признал детето,а си има ново семейство за което се грижи много добре и си гледа другото дете,та се 4удим дали ще бъде лишен от права и за другото дете което си го гледа,или само за това дете за което е заведено делото.

# 835
  • Мнения: 82
Да,сестра ми иска да заведе дело за лишаване от родителски права,тъй като бащата от пет години не се е интересувал от детето и не му е давал никакви пари за издръжка.Той само е признал детето,а си има ново семейство за което се грижи много добре и си гледа другото дете,та се 4удим дали ще бъде лишен от права и за другото дете което си го гледа,или само за това дете за което е заведено делото.
Определено не!Но това ще бъде повод за социално подпомагане да бъде извършена проверка.

# 836
  • Мнения: 2
Здравейте може би въпроса ми не е за тук,  но някой може ли да ми каже как да открия Пела. Страх ме е да споделя казуса си т. к съпругът ми също чете бг мама, а е доста специфичен и ще разбере, че разпитам за развод. Гледах в другите теми подобни на тази само тази е активна в последните дни,  другите са от стари години.

# 837
  • Мнения: 82
Здравейте може би въпроса ми не е за тук,  но някой може ли да ми каже как да открия Пела. Страх ме е да споделя казуса си т. к съпругът ми също чете бг мама, а е доста специфичен и ще разбере, че разпитам за развод. Гледах в другите теми подобни на тази само тази е активна в последните дни,  другите са от стари години.
Пишете на лични щом се притеснявате.

# 838
  • Мнения: 82
Здравейте,искам да Ви попитам,ако родител има  две деца от два разлй4ни брака и бъде лишен от родителски права за детето си от първият брак,а живее с другото дете и майка му,ще бъде ли автомати4но лишен и за второто дете от права или се лишава само за това дете за което е заведено дело от майка му.
Няма как да стане автомотично.Предпоставките за лишаване от родителските права могат да са налице само по отношение на едно от децата.

# 839
  • Мнения: 82
Бащата явно няма трудови доходи в БГ, а не мисля, че съдът може да изиска по служебен ред удостоверение от друга държава, поне не зная как това може да се случи. Бащата вероятно няма да представи сам удостоверение какви са доходите му, защото след като няма такива в БГ, ще се смята, че няма такива изобщо...

Ако някой колега, който чете тук, се сеща какво може да се направи, да пише.
По силата на Регламент от 2001 г. на Съвета на ЕС относно сътрудничеството между съдилища на държавите членки при събирането на доказателства по граждански дела, може да се поиска събиране на данни за доходите на съпруга в чужбина. Ако не става дума за държава от ЕС, доказателствата се търсят със съдебни поръчки.

Общи условия

Активация на акаунт