Милано - 4

  • 75 158
  • 740
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 550
Бих желала малко насоки за 3 дневен престой  с хотел в Бергамо. Ще пристигнем в неделя сутринта и ще бъде рано за чекиране в хотела, та си представям едно посещение в Ориоцентъра. Може ли да отидем до него пеша или има някаква връзка от летището в Бергамо? Не можах хубаво да се ориентирам в многото информация, но доколкото разбрах, работи в неделя от 8 часа?
2 ден ще отидем до Милано, а третия до Комо.

# 661
  • Milano
  • Мнения: 3 660
Орио Сентер е точно срещу летището, има пешеходен подлез, за да стигнеш до него.

Но отваря в 9.00ч. в неделя.

http://www.oriocenter.it/_it_/cont_orari/orari

# 662
  • Мнения: 550
regina di cuori / благодаря ти най-сърдечно за помощта.    bouquet

Нещо много трудно се ориентирам в обстановката, но това ще ми е първо пътуване до Италия - ориентировъчно. Следващите ни пътувания ще са с цел - Венеция и Рим.

Сегашното е опознавателно, шопинг и ако е възможно искам да видя "Тайната вечеря".

А Орио Сентер голям ли е, в смисъл бързо ли ще го обиколим  или не?

# 663
  • sofia
  • Мнения: 4 296
аз не мисля, че трябва да си губите времето там. Отивате в хотела и си оставяте багажа в стаята за багаж, когато се приберете вечерта ще се настаните и вземете багажа, ние винаги така правим.
Ако искате шопинг горещо препоръчвам Занивиаджи шатъл от Милано до Серавале, дават ти карта с 10% отстъпка и шатъла се избива 20евро на човек е.
Ние преди дни се връщаме от едно голямо пътешествие и както обикновено крайна точка Милано, за да хванем Уиз до Сф.
Улиците са прекрасно украсени с лампички и клонки, отвсякъде пее Джингъл белс и ти и едно такова хубаво, та си пазаруваш на воля из центъра без да се усетиш, занулихме картите, но сме много доволни Simple Smile
Пред Тифани имаше опашка, за да влезнеш, а знаете там не е никак евтино
Ето мъжлето доволен, че пазарува под светлините

# 664
  • Milano
  • Мнения: 3 660
Sternenstaub, зависи кои магазини ви интересуват.

Според мен 2 етажа бързо се обикалят (последният е за фитнес).

На линка, който дадох (има и на англ.ез.) като кликнеш върху маппа (карта) излизат имената на магазините там.


За Тайната вечеря колкото по-рано резервираш, толкова по-добре.

# 665
  • Мнения: 743
Бих желала малко насоки за 3 дневен престой  с хотел в Бергамо. Ще пристигнем в неделя сутринта и ще бъде рано за чекиране в хотела, та си представям едно посещение в Ориоцентъра. Може ли да отидем до него пеша или има някаква връзка от летището в Бергамо? Не можах хубаво да се ориентирам в многото информация, но доколкото разбрах, работи в неделя от 8 часа?
2 ден ще отидем до Милано, а третия до Комо.

както ти е казала Реджина, в неделя orio center отваря в 9 и се стига пеш за около 5-10 мин.,има автобус който спира до мола и отива в центъра на Бергамо.
Относно мола,все същите магазини като навсякъде ,нищо по-различно,дрехи,обувки,парфюми и т.н..Има и маркови дрехи,събрани са в един магазин до този на Манго.

Ако човек не може да си позволи Тифани,със сигурност ще намери нещо в orio  Sunglasses

# 666
  • Milano
  • Мнения: 3 660
Азиа, би ли препоръчала някой паркинг в Бергамо.

Намерих това:

http://www.comune.bergamo.it/servizi/Menu/dinamica.aspx?idSezion … lemento=categoria

Нищо не ми говорят улиците.
Вчера евентуално можеше да ми се наложи да отида до Бергамо за няколко часа и бих искала да знам къде мога да си оставя колата - да не е зона ЗТЛ, по възможност не далеч от центъра.


Като споменахте шопинг - намаленията в Ломбардия започват от 03.01.15.

# 667
  • Мнения: 550
Може ли малко обяснение относно този магазин Тифани? Какво точно представлява?

Аз понеже ходя често на шопинг в Германия си го представям от рода на Карстадт, Галерия Кауфхоф или нещо подобно на КаДеВе?





Последна редакция: пт, 19 дек 2014, 19:08 от Sternenstaub

# 668
  • Мнения: 743
Азиа, би ли препоръчала някой паркинг в Бергамо.

Намерих това:

http://www.comune.bergamo.it/servizi/Menu/dinamica.aspx?idSezion … lemento=categoria

Нищо не ми говорят улиците.
Вчера евентуално можеше да ми се наложи да отида до Бергамо за няколко часа и бих искала да знам къде мога да си оставя колата - да не е зона ЗТЛ, по възможност не далеч от центъра.


Като споменахте шопинг - намаленията в Ломбардия започват от 03.01.15.

подземния гараж до хотел Сан Марко е най-удобен,намира се на via Zelasco  Giovanni  e Rodolfo.
в стария град по-добре не опитвай с кола че може само в определни часове,а глобите са солени.

# 669
  • Мнения: 743
Може ли малко обяснение относно този магазин Тифани? Какво точно представлява?

Аз понеже ходя често на шопинг в Германия си го представям от рода на Карстадт, Галерия Кауфхоф или нещо подобно на КаДеВе?





ще го напиша така Tiffany - не може да не си чувала за диамантите им.

# 670
  • Мнения: 550
Аз си го представях повече като Карстадт  - вътре има бижута и дрехи с много високо качество.

# 671
  • Мнения: 743
Аз си го представях повече като Карстадт  - вътре има бижута и дрехи с много високо качество.

Няма нищо общо,два различни свята.

# 672
  • Milano
  • Мнения: 3 660
Мерси, Азия, ще си го запиша.


Sternenstaub
, Люба спомена един аутлет Серравалле Скривия, в който е и въпросният магазин Тифани.

Иначе в La Rinascente е събрано по малко от всичко - марково, спортно, парфюми и т.н.


https://www.google.it/search?q=la+rinascente+milano&biw=1024 … &ved=0CDoQsAQ

# 673
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз на улица Spiga я видях тази опашка в Тифани, но не мислете, че има кой знае какво в този магазин( аз само очилата им харесвам), просто дадох пример, че е адски скъп магазин и обстановката така те предразполага да пазаруваш, че дори там бе претъпкано

# 674
  • София
  • Мнения: 3 771
regina di cuori, lyuba84
Имах цели два дни за Предколеден шопинг  като кацнахме от Дубай, беше страхотно. Да не изброявам вече казаното от вас и другите.
Колата ни беше останала във Венеция, мъжете отидоха да я вземат и ние бяхме в царството на жените и децата. Вече имахме нови приятели от този круиз, с които споделихме част от времето.
regina поработих и по списъка, но друг път ще ти кажа, че сега пак се стягам за път.
Честно казано има много за писане.....

Общи условия

Активация на акаунт