Силни болки в гърба

  • 2 289
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте!Имам голям проблем от доста време и силно се надявам някой да успее да ми помогне...Аз съм на 15 години и от 2 години тренирам волейбол.Краят на февруари 2014 започнаха проблемите ми.По  време тренировка отработвахме забивка и не знам как но при  скачане извих тялото си прекалено назад и като че ли след това се приземих на пети.Почувствах напрежение,което мина през целия ми гръб,от което последваха болките.В началото си мислех,че е временно и ще отмине с движение,но уви не.Мазах се с различни затоплящи мазила,които временно потискаха болката.При спорт досега имам силни болки в гърба,което ограничава движенията ми и активността ми.Колкото повече спортувах,толкова повече усещах болките силни.Рещих да отида на невролог.Направиха ми рентгенова снимка на долната част на гърба и установиха,че имам леко стеснение между два прешлена.Лекарката ми даваше хиляди витамини и хапчета,които пих,но без резултат.Спрях физическото и болките спряха,но при всякаква физическа активност чувствам болка-дори от каране на колело или обикновена гимнастика.Тръгнах да ходя на масажи.Това е единственото нещо,което със сигурност ми успокоява болката,но за 4,5 дни.След това при физическа активност всичко се връща наново.Това трае няколко месеца и наистина искам да се оправя,тъй като мисля,че съм малка да имам диагноза Ранен Стадий на Дископатия.Наистина готова съм на всякакви видове лечения само да е възможно да мога да спортувам и да се движа пълноценно без болка,тъй като аз за мен това е единствения начин за почивка и отмора.Надявам се някой да ме посъветва относно въпроса наистина!Благодаря предварително! Cry

# 1
  • Мнения: 504
Здравей, vesituu!

Не се безпокой прекалено, но със сигурност провери какво се случва.
Много вероятно е да е свързано с възрастта и растежа ти, да е нещо временно.
Ако са снимали само долната част на гърба, то може би трябва да се снима целия, но все пак лекарите ще преценят.
Препоръчвам клиниката по ортопедия в Горна баня, Трета Ортопедична Клиника в нея, занимаваща се с гръбнака. Можеш да ползваш направление за там.

От друга страна, ако са леко възпалени нерви, то процесът на оздравяването им е бавен, имай го предвид. Няма да стане за ден - два, но ще се успокоят.

И накрая - не забравяй, че тук само обменяме мнения и задължително потърси компетентно медицинско мнение, ако трябва на повече от един лекар. Много по - лесно се оправят нещата, "хванати" навреме.

Сигурна съм, че скоро всичко ще е наред и ще можеш да спортуваш активно. Много успех ти желая!

# 2
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Смени спорта, волейболът категорично не щади гърба. Дъщеря ми е на твоята възраст и тренира 6 години. На моменти сериозно се оплакваше от болки в гърба и по-специално долната част, към кръста. Водих ме я на ортопед и снимката показа частична спида бифида в един от прешлените най-долу. Т.е. не се е затворил изцяло и при по-голямо натоварване се възбужда нерва и боли. Това не се лекува, просто когато я заболи трябва да намали темпото.Така, че ако не тренираш с някакви цели ти препоръчвам плуване, поне докато успокоиш нещата.

# 3
  • Мнения: 46
От простата логика следва, че приземяването след всеки подскок натоварва междупрешленните дискове. Вече избягвам да вдигам и нося, и да подскачам. Най-много леко бягане.
 

# 4
  • Мнения: 15
hi hi.ZFRAVEITE NA VSICHKI:idi pri nqkoi lekar poiskai da ti napravqt MRT NEZNAQ NA BALGARSKI KAK SE KAZVA:I AZ STRADAM OT BOLKI V GARBA KRASTA I HODILATA:PRAVIHA MI MRT I SE VIDQ CHE IMAM PROBLEM S EDIN OT PRESHLENITE S1 ISPISAHA MI HAPCHETA V KOITO IM ASHE KORTIZON NE MI POMOGNAHA I NE GI PIH:PRATIHA ME NA GIMNASTIKA ZA HORA KATO MEN,NE USPQH DA OTIDA PONEJE RABOTQ I NAISTINA NQMAM VREME ZA TOVA:NO TI IDI ZADALJITELNO NA PREGLED TOVA NE E SHEGA

Общи условия

Активация на акаунт