Предучилищна - набор 2009 г.

  • 70 123
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 352
Много е хубаво децата да свикнат да учат наизуст, това закалява паметта. И не мисля, че специално за целта трябва да е забавно, щуро и не знам си още какво. Трябва да свикват и с по-висок стил текст, как иначе ще си обогатяват речника, преди да започнат да четат.
Аз също съм на мнение (то е и медицинска препоръка), че запаметяването е полезно.
Но.
Много по-важно е децата да заобичат ученето и да не се превръщат в кълвачи на суха и неподходяща за емоцията и летвата им материя. От ученото нещо трябва да им се допее, а не да се реве на цялата рода.
 

# 721
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Много по-важно е децата да заобичат ученето и да не се превръщат в кълвачи на суха и неподходяща за емоцията и летвата им материя. От ученото нещо трябва да им се допее, а не да се реве на цялата рода.
 
Честно да ти кажа, досега не съм видяла дете, на което да му се допява от ученето Laughing. Независимо в коя държава и по коя система. А ако има такова дете, аз лично, бих се притеснила леко Laughing.

# 722
  • Мнения: 2 352
Но са много родителите, на които им се реве, нали?
Скрит текст:
http://chitanka.info/text/12013-velikdenski-pomagachi
Скрит текст:
Чудесно стихче, а има и още много подобни.  Grinning

# 723
  • Мнения: X

Много по-важно е децата да заобичат ученето и да не се превръщат в кълвачи на суха и неподходяща за емоцията и летвата им материя. От ученото нещо трябва да им се допее, а не да се реве на цялата рода.
 
Честно да ти кажа, досега не съм видяла дете, на което да му се допява от ученето Laughing. Независимо в коя държава и по коя система. А ако има такова дете, аз лично, бих се притеснила леко Laughing.

На моето не му се пее, но пък за сега с кеф ходи на училище и учи. И изобщо не се притеснявам.

# 724
  • Мнения: 4 266
много благодаря за стичетата.
П. П Ние пеем в банята

# 725
  • София
  • Мнения: 4 031
Моля, не започвайте спор по темата!  Simple Smile Аз я повдигнах с идеята да обменим опит за тренировки на паметта, различни от това да се запомнят определен брой думи в даден ред, което може да е много ефикасно, но е ужасно скучно.

# 726
  • Мнения: X
Моля, не започвайте спор по темата!  Simple Smile Аз я повдигнах с идеята да обменим опит за тренировки на паметта, различни от това да се запомнят определен брой думи в даден ред, което може да е много ефикасно, но е ужасно скучно.

Абе стихчето е тъпо и точно това е работа на учителките. Да изолират такива недомислици дори и в по-читавите учебници.

Според мен има деца на които не им се отдава помненето, но в замяна на това са на Ти с логиката. Наистина мисля, че трябва да и е поне малко от малко интересно и забавно за да го запомни. Това с нещата на сила не дават особен и дълготраен резултат.

# 727
  • Мнения: 2 352
Ели, въобще не мисля че спорим по темата. Споровете за тъпотиите на образованието са достатъчно, но не са между родителите, дори не между родители и педагози. Страшно е да видиш как дете с късно проговаряне в първи клас вече трябва да научи стихче, пълно  с остарели и непознати за него думички. Но нали трябва да си уважаваме класиците ...
От познатите ми дечица не познавам някое, което на по 3-4 годинки да не знаеше наизуст неща от сорта на Лече Буболече или Работна Мецана. Не са късички. Увлекателни са. Чудесни са!
Навремето бях от децата, които с удоволствие заучаваха стихове. Помнех страхотно. След кърменето доста сериозна част от омета 3 ми беше изтеглена и вече нещата са трагични. Под формата на песничка ги научавам актуалните за детето ми текстове, но без музикален съпровод нищо не остава.  ooooh!

# 728
  • Кърджали
  • Мнения: 10 330
Тази сутрин учителката ми каза, че след около 2 седмици щели да имат открит урок с присъствието на хора от общината, директори на други градини и май родителите. И нали Кати е гордостта на групата, и тази година разчитали на нея да омае народа  Joy Темата щяла да е "Безопасност на движението". Гледам започнали да се подготвят защото следобеда като я взех ми обясняваше за някои пътни значи, регулировчик, 112 и други неща. Ентусиазирана е доста, явно им е интересно...

# 729
  • Мнения: X
EliG, виж какво намерих https://www.fiut.bg/katalog/podgotovka-za-uchilische-i-uchebno-p … i-i-princesi.html

Мисля да я купя. Харесвам им книжките със задачки на Фют. Сега в къщи се занимаваме по 2-3 от тях.

# 730
  • Мнения: 555
EliG, виж какво намерих https://www.fiut.bg/katalog/podgotovka-za-uchilische-i-uchebno-p … i-i-princesi.html

Мисля да я купя. Харесвам им книжките със задачки на Фют. Сега в къщи се занимаваме по 2-3 от тях.


Имаме я,  много е забавна. Само дето след няколко пъти запомня  и  я прибираме за известно време.
Но е страхотно забавление да изпитва бабите си и да им пише оценки на знанията..

# 731
  • София
  • Мнения: 4 031
Bliss, изглежда супер. Ще я купя и нея при първа възможност. Мерси! И ние имаме от книжките на Фют, едно време и на Егмонт харесвах, но последните две години не съм попадала на хубави.
Ами сега  Peace

# 732
  • Мнения: 2 352
Скоро ще трябва да преразгледам къде какви книжки съм подреждала. Рицарите и принцесите ги бях купувала преди 2-3 години.  Crazy

# 733
  • Мнения: 125
Здравейте, от 100 години не съм се включвала в теми на  '' БГ МАМА", но тази понеже и аз имам син,който е набор 2009г., мисля да следя дискусията тук,защото много пряко ме засяга Simple Smile
Естествено, да започна с въпрос, който ме тревожи от няколко дни,а имам само седмица да реагирам- та,  моля за съвет, от хора които са попадали в подобна ситуация или просто са по-наясно с учебния процес от мен..
 На Криси /синът ми/ му предстои преместване в друго ОДЗГ-причини за това бол, но ситуацията е следната:
В това ОДЗ, което е в чисто нова сграда, на 5 мин. от нас е,има басейн и т.н "+", няма 4-та група, т.е има само 6 деца,които са набор 2009г. /съответно преместени от други градини/, които ще бъдат в смесена група с набор 2010г. След разговор с директорката, тя ми предложи да запиша синът ми  в 3-та група, в която ще са и тези 6 деца от неговия набор, т.е Криси ще учи това,което вече е учил миналата година и което според директорката няма да му попречи да бъде приет в първи клас. Една от причините да поискам преместването му от другата градина,е че към момента там са 36 деца, след промени разполагат с една госпожа с опит и новоназначена госпожа /в предпенсионна възраст/, която няма и ден като преподавател...
Наистина не зная какво да правя- да се откажа от преместването и да стискам палци да научи все пак нещо / 36 деца ми се вижда страшно голяма бройка за реално само една госпожа, която има опит /, или да го преместя в новото ОДЗ,  в сборна група, където ще са 26 деца,но ще повтаря 3-та група...
Моля за съвет ...

# 734
  • Мнения: 847
JeenySJ, съвет не мога да ти дам,но мога да ти кажа ние какво направихме. Синът ми е роден в началото на годината. В средата на 3та група решихме,че престоят в детската градина не му носи нищо вече и ще го запишем направо в първи клас. Взех една пълна система на Анубис за подготвителен клас/4та група/и систематично я минахме цялата. Половината деца в сегашния ни клас също не са били в 4та група и нямаме никакъв проблем с адаптацията в първи клас.

Общи условия

Активация на акаунт