Летните ни местенца за релакс - да си покажем терасите :) - тема 3

  • 180 284
  • 786
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 588
Тази седмица в Кауфланд има дървена http://www.kaufland.bg/webdatenupload/Pdf/BG/HZ_2_KW14_Garten_BG … ndex.html?#page_2

А миналата година (лятото) имаше в Лидъл.Тази година може пак да пуснат.

# 661
  • Мнения: 7 392
Мои близки си купиха от Казанлък различни масички и столове, включително такива полукръг за балкон от ковано желязо. Купиха ги от някакво магазинче за цветя. Някаква жена ги изработвала.Не съм питала подробно, но са доста скъпички. Освен това са много тежки.  Красиви са, но изобщо не са практични. Сега за масите ще търсят да слагат стъкло, защото са неравни и малко трудно сервираш чаши на тях.Боядисани са в бяло.

# 662
  • Мнения: 5 471
Красиви са, но изобщо не са практични.

И мъжът ми ме сряза с този аргумент. Освен това масичката щяла да изтърка цинковото и антикорозионното покритие от решетките. Така че май търся вариант, който е изцяло дървен.

В този ред на мисли, dt, благодаря за идеята, ако ме изчака до събота тази кауфландска масичка, ще я погледна, но май е много голяма. Искаше ми се нещо мъничко, колкото за една книжка, телефон и чаша.

# 663
  • София
  • Мнения: 427
Супер, значи става. Това е и наистина бюджетен вариант, а и няма отстояние между пердето и тавана. Така няма да се притеснявам и за комари, страхотно. Нещо ме влече тюркоазеното и синьо-зеленото, ама май няма да е то, понеже есента си развъдих сумати мушкато предимно в червената гама.... нищо де Laughing

Апропо, на пазара Димитър Петков са пуснали разсад с теменужки 5бр. за лев. Утре мисля да мина. Има и маргаритки и петунии (но не ми се късат повече нервите с петунии да ги поливам нон стоп през лятото, а и те са доста по-скъпи.)

Дайте някакъв съвет как да скрия безумно грозната панелна ограда на терасата. Направо не мога да я понасям.  Sick

# 664
  • Мнения: 1 483
А Икейското комплектче не ти ли харесва? Може даже да се върже с кованите елементи:
http://www.ikea.bg/garden/Garden-tables-and-chairs/Dining-sets/t … o-49166/69898415/
То е наистина малко, 2 чаши, пепелник и това е Laughing

# 665
  • Мнения: 28
Имаме един въпрос, дано да е на правилното място (ако не ще съм благодарна да ме насочите към правилната тема)
На път сме да си вземе апартамент с голяма тераса на първи етаж. Терасата е изнесена и над нея няма други тераса, тоест открита е отгоре. Дайте съвет каква ограда или решетки или заграждения да се направят, за да се минимизира шанса от взлом.

# 666
  • Мнения: 5 471
А Икейското комплектче не ти ли харесва? Може даже да се върже с кованите елементи:
http://www.ikea.bg/garden/Garden-tables-and-chairs/Dining-sets/t … o-49166/69898415/
То е наистина малко, 2 чаши, пепелник и това е Laughing

Това бистро комплектът на другата тераса, много ми харесва даже. Heart Eyes В интерес на истината, масичката е достатъчно голяма за вечеря на двама човека, ако използваме и перваза на прозореца за своеобразна помощна масичка.

За тераса номер две, т.е. тази, за която търсех падаща масичка и на която имам хамак, измислих да обърна една дървена щайга. Ще се връзва с морските мотиви на хамака. Ще турна на стената и един фенер с мидички и съм готова, при това съвсем бюджетно и без да търся масички. При мен всяка идея е предпоследна, де, но най-вероятно така ще остане.

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 892
  https://www.vidaxl.bg/e/8718475874492/masichka-za-zakacha … content=Furniture
Тази би паснала на морските мотиви  Simple Smile

Иначе тази е евтина -
http://www.praktiker.bg/bg/Tables/БАЛКОНСКА-МАСА-СГЪВАЕМА-HD-HDWF-BFT/p/476659
Тази не се увесва, но е симпатична - може да не си я забелязала  Simple Smile
http://www.ikea.bg/garden/Garden-tables-and-chairs/Garden-tables … 4/80321021/ 

# 668
  • Мнения: 3 609
А Икейското комплектче не ти ли харесва? Може даже да се върже с кованите елементи:
http://www.ikea.bg/garden/Garden-tables-and-chairs/Dining-sets/t … o-49166/69898415/
То е наистина малко, 2 чаши, пепелник и това е Laughing

Имам същото на терасата. Купих го втора употреба, вече няколко години е на балкона, пек, студ...не е мръднало. Само го лакирахме преди това. Много си го харесвам!!!

Аз вчера градинарствах. Решила съм тази година само мушката да садя, защото обикновено взимам различни цветя, аз не съм особено разбираща, терасата е западна, пече по цял ден и не.. искам нещо лесничко за гледане и красивичко. Затова се спрях на мушката. Взех в прекрасно, ярко червено. Ще имам и една градинка подправки, засега имам мента, вчера посадих босилек, мащерка и розмаринче.

Това е стара снимка, но горе долу така изглежда:

Скрит текст:

# 669
  • София
  • Мнения: 1 390
Имаме един въпрос, дано да е на правилното място (ако не ще съм благодарна да ме насочите към правилната тема)
На път сме да си вземе апартамент с голяма тераса на първи етаж. Терасата е изнесена и над нея няма други тераса, тоест открита е отгоре. Дайте съвет каква ограда или решетки или заграждения да се направят, за да се минимизира шанса от взлом.

Ние сме точно с такава тераса, на първи етаж. Само че над над нас има стандартна тераса, т.е. половината от нашата е под тази на втория етаж. С цел допълнително предпазване сме сложили сгъваема система от стъкло от " пода " на терасата над нас до долу, като половината от нашата остава открита. Във частта, останала зад остъклението имаме допълнителен датчик за външно ползване, който не позволява да се стигне до балконската врата. Ако обаче над вашата няма поне част от другата тераса няма да е възможна такава система. Ако позволиш съвет - не купувайте апартамент на първи етаж, не само с оглед по-лесен достъп на нежелани гости  Simple Smile
В началните страници на темата съм постнала и снимки.

# 670
  • София
  • Мнения: 427
Захир, много ти е хубаво на терасата и някак свободно, защото е с хубави размери. Комплектът наистина изглежда като нов, изовщо не му личи че е втора ръка, страхотна покупка, макар и преди години си направила  Hug
И аз съм на мушкато тази година, но трябва да видя тези дни кога ще ми остане време да градинарствам.

В тази Кауфландска брошура има страхотни предложения. Не само масичката, която е за 35лв.
Намерих си и решение за терасата, май ще е тази преграда за вятър и прах. Стига като размер, че даже ше остане, а и цената е супер. Май няма голям смисъл да инвестирам, като мога да дам 15лв и пак да ми върши работа. Има и страхотна пейка-сандък, който става за детски играчки, абе, направо прекрасна брошура, дано само да ги има налични до утре-други ден, че няма кога да отида преди това.

Макарон, за фенерите, има в Джъмбо (за по 10-15 лв) по принцип, но не знам дали са ги пуснали вече. Иначе са на страхотни цени.  Купих си един петромакс миналата година за 5 лв, ако не се лъжа. Има какво ли не.
Аз сама си измайсторих фенер от една стара дамаджана с голям отвор и сложих вътре голяма свещ и пясък с малко мидички. Стана много приятно, а и може да се сменя "пълнежа" според настроението.

# 671
  • Пловдив
  • Мнения: 1 005
Довечера ше ви снимам и нашата тераска. Да ви питам....... удачно ли е на балкода да постеля изкуствена трева. Предстои ни саниране на кооперацията, и не си заслужава да го ремонтираме в момента точно балкона, но ме дразни музайката на пода,

# 672
  • Мнения: 483
Четейки тази тема се вдъхновявам да оправя моята тераска. Давате ми прекрасни идеи! Hug

# 673
  • Мнения: 5 471
Прелестна е, наистина. Но е с метални куки, което не е удачен вариант. След цяла вечер разглеждане в Пинтерест, окончателно се спрях на вариант дървени щайги, закачени за стената. Вече ги имам, остава да реша в какъв цвят да бъдат - бели, байцвани в цвета на гранитогреса на терасата, който имитира дърво, или сини (Santorini blue). Оттук се вдъхнових:

Ще бъдат три щайгите, ще измисля как някак асиместрично да ги закова и готово - хем място за фенер, чаша и книга, хем с морска тематика.

Ще ходя до Джъмбо за фенер уикенда, тъкмо и сандъчета за цветя да си взема. Имам вече 12, трябва да купя още 12 броя плюс субстрат.  Crazy

Довечера ше ви снимам и нашата тераска. Да ви питам....... удачно ли е на балкода да постеля изкуствена трева. Предстои ни саниране на кооперацията, и не си заслужава да го ремонтираме в момента точно балкона, но ме дразни музайката на пода,
Можете да сложите от икейския декинг, така ще си го имате и след санирането на блока.

# 674
  • Мнения: 3 819
Вкъщи сме с изкуствена трева по настояване на мъжа ми. Аз категорично отказвах, защото трудно се чисти. Обеща той да си я чисти, но ...   #Cussing out
Нашата сега е такава
http://www.home-max.bg/izkustvena-treva-arena-2-m/ и се чисти доста по-лесно от този тип
http://www.home-max.bg/izkustvena-treva-preston-zelena/ , но на мен просто не ми харесва.
Исках да вземем едни килимчета за външна употреба от Икеа, но не взехме.
Тази година господинът вече и узрял за идеята и онзи ден ми каза, че видял много хубави килимчета за терасата от Икеа.
Ами видял той, ама аз още миналата година ги видях   #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт