Математически турнири - 28

  • 89 351
  • 749
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
Здравейте, къде мога да видя задачите и отговорите на "Математика без граници" за 5 клас, което се проведе на  19.10.2014 г ?
Официално най-вероятно никъде, тъй като състезанието още не е проведено навсякъде.

# 421
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте, къде мога да видя задачите и отговорите на "Математика без граници" за 5 клас, което се проведе на  19.10.2014 г ?
Официално най-вероятно никъде, тъй като състезанието още не е проведено навсякъде.
АЗ защо си мислех, че "Математика без граници" ще се провежда на 26-ти? Thinking

# 422
  • Мнения: X
АЗ защо си мислех, че "Математика без граници" ще се провежда на 26-ти? Thinking
Защото не се провежда в един ден, а в определен времеви интервал.

Eсенен кръг – от 18 - 26 октомври 2014 г.

# 423
  • Sumen, Shumen, Bulgaria
  • Мнения: 834
При нас все още не е проведен

# 424
  • Мнения: 3 181
На 08.11.2014 е Софийски математически турнир, след това има ли други турнири?
Интересува ме за ПУК или първи клас? Още се ориентирам в обстановката/ състезанията?

# 425
  • Мнения: X
На 08.11.2014 е Софийски математически турнир, след това има ли други турнири?
Интересува ме за ПУК или първи клас? Още се ориентирам в обстановката/ състезанията?

Няколко страници по-назад на въпрос за първи клас.

От Националните: коледното, великденското и това на СБНУ
" Европейско кенгуру" също.
В София - и Софийски математически турнир. Миналата година през февруари се проведе и Московска олимпиада за малки ученици. Провежда се и математически турнир за малки таланти (състезание за ученици от 1 клас и от предучилищна група) - първото издание беше през май тази година, а второто - през септември.

Резултати - " Димо Малешков" - Пловдив

Последна редакция: вт, 21 окт 2014, 15:41 от Анонимен

# 426
  • Мнения: 3 181
 Къде мога да открия задачите от турнира за млади таланти от септември?
Благодаря

# 427
# 428
  • Мнения: 2 190
Мога ли да запиша на Черноризеца и СМТ детето някъде с едно ходене. (За ЧХ видях записването, но за СМТ не виждам, моля за помощ)

# 429
  • София
  • Мнения: 777
Здравейте, нова съм във темата, но успях набързо да я прегледам. Моето дете е ПУГ в детска градина. Интересува ме предстоящият Софийски математически турнир, има ли задачи за ПУГ или са от 1 клас. И другото по-важно, децата в 1 клас сами ли си четат условията на задачите или някой им ги чете. Благодаря за отговорите!

# 430
  • Мнения: X
Интересува ме предстоящият Софийски математически турнир, има ли задачи за ПУГ или са от 1 клас. И другото по-важно, децата в 1 клас сами ли си четат условията на задачите или някой им ги чете. Благодаря за отговорите!
Турнирът е за ученици от първи до осми клас.
Скрит текст:
През тази учебна година на 8 ноември 2014 г. (събота) ще се проведе Шестнадесетият Софийски математически турнир за ученици от І до VІІІ клас.

Времетраенето на състезанието за учениците от І клас е 40 минути ( от 11:00 часа до 11:40 часа), а за учениците от ІІ до VІІІ клас е 90 минути (от 11:00 часа до 12:30 часа).

Състезанието се провежда във всяко училище, в което е създадена необходимата организация и в което има повече от 20 ученици, изявили желание за участие.
http://smbsofiagrad.wordpress.com/

В задачите за първи клас няма текст, така че няма и четене.

Тема за 1 клас 2013

# 431
  • Мнения: 3 181
Дидева, благодаря  bouquet
От къде мога да намеря задачите от същото състезание, от минали години/ изключвам 2013/?
Благодаря

# 432
# 433
  • Мнения: 3 181
Резултатите от 14 СМТ? По-скоро точкуването ме интересува?
Благодаря

# 434
  • София
  • Мнения: 10 825
Регламентът на оценяване е следния:
за верен отговор от първа до десета задача се дават по 5 точки;
за непопълнен отговор – по 2 точки;
за грешен отговор – 0 точки.
За верен отговор на 11 и 12 задачи се дават по 7 точки, а за грешен или непопълнен отговор се дават 0 точки.
Тринадесета задача при вярно решение се оценява с 10 точки.
Времетраенето на турнира е 90 мин. Не се разрешава употребата на калкулатори и таблици.

От тук

Общи условия

Активация на акаунт