Математически турнири - 28

  • 89 277
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Може да са попълнили всичко децата, защото са се борили за/със всяка задача и да имат грешки.
Това състезание е такова. Може да не ти е стигнало времето за една-две задачи и да имаш повече точки от дете, което имало време за тях, но ги е сгрешило.

А софиянчетата не са се борили по същия начин, защото са от София. Що за чудо е това, да се неглижира трудът им по този начин? Нека не забравяме, че не всички имат достъп до топ-учителите от СМГ и ПЧМГ, има доста деца от нормални училища, които не са МГ.

Първо смесваш две неща - обяснявам ти че не са с нито една решена задача! Понеже това твърдиш  -давали им награди за 63 точки или празни бланки. Не че софиянци не се борят. Ама пък няма лошо да са малко по смирени някои софиански майки. И другите деца душа носят и те се стараят, но по-малко им се дава. Понеже образователната система е такава.

Второ като смесваш двете само показваш желание да изкривиш темата.

Трето, мнението ти много прилича на една крилата реплика, която няма начин да забрави човек, ако я е видял. Много груб цитат по спомен "много лесни задачи дадоха и детето ми не можа да покаже нивото си. Цяла година дели нещо си с още 30 деца". От подобна тема в този форум е. Напълно сигурна майка че детето е звезда ама ниската летва, не му е дала да блесне няколко пъти по-силно от масата...

Смешно е! Направи си труда да разгледаш къде отиват първите места по градове. Не винаги и не само при най-добрите учители. Това значи, че и талант и труд имат значени. Сега извади учителите от резултатите на повечето не софийски деца и не МГ възпитаници. Те са виновни, че нямат добри учители и трудът им да не се възнагради! Нелепо.

Не знам защо ти и едно горно мнение, смятате, че е местните първенци не трябва да бъдат награждавани. Не съм видяла софийските резултати от последното сътезание, но ако се окаже, че в Бургас, Русе, Варна, някъде в "долната" провинция, има максимален резултат а в София няма, какво правим, не дават първо място на никой в София... Или тук вече не си съгласна? Simple Smile

За това има регионални класирания. Който иска може да се мери с другите, ако ще да са на Марс - резултатите са видими. Има какво да гониш, ак оси първи на село, но предпоследен в града.

Но не забравяйте, най-успелите наемни работници в САЩ не са горната половина на випуските в топ университите - горните 2-3 процента от всякакви университети са. Психологически трик може да е, но е факт. Човек се мери с равните му.

# 736
  • Мнения: 21 455
Секция " Изток" са качили информация за записване за " Иван Салабашев" И КМС.
Само дето за повече информация за " Иван Салабашев" са дали линк към страницата на " Черноризец Храбър"
  Mr. Green

# 737
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Трудно е, повярвай, защото става въпрос за цифри - постигнат резултат- съответно получен (или не) медал...  и най-вече става въпрос за деца, които се радват много на наградите и медалите. Тук някой беше споменал за побърканите майки по медалите и резултатите.
Само ще спомена, винаги съм обяснявала, че медалите и грамотите са без значение, важни са усилията и самооценката, но въпреки това съм установила, че дете на 11/12г. няма как да разбере това. В крайна сметка то се явява на състезание, а не на контролно по математика.  Децата непрекъснато общуват помежду си и сравняват точки и резултати и това няма общо с амбициите или с липсата на такива у родителите.  Peace

Смея да твърдя, че още 2-3 години по-рано го умеят това. Само че тези качества не се възпитават на 10. По-рано се почва. Като е толкова неспасяемо - явявайте се на други сътезания или в в областите с най-ниски резултати. Какво ще помогне обаче?!?

ПП Видях, че детето учи в СМГ. Не искам да напиша как окачествявам подобно мрънкане. Съчениците му са хората, с които да се мери. Колкото по-рано толкова по-добре. Децата имат почти половината му часове, най-малкото заради това могат за почти половината точки да имат същият медал.

# 738
  • Мнения: 2 298
Забелязахте ли как всички четвъртокласници са разпределени в СМГ, а от 2ри, 5ти и нагоре има в 125 СОУ!
Тамън по нашата дискусия в последните страници та да има равен старт на кандидатстващите!  Peace

# 739
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Нормално е да е на тяхна територия всяко състезание, влизащо в приема.
Досега не е ли било така?

# 740
  • София
  • Мнения: 1 154
Нормално е да е на тяхна територия всяко състезание, влизащо в приема.
Досега не е ли било така?
Това е валидно само за записалите се за явяване в СМГ. Който иска може да се яви в своето си училище.
Не ми харесва това, че са изпратили собствените си ученици в 125 СОУ! #2gunfire

# 741
  • Мнения: 335
Трудно е, повярвай, защото става въпрос за цифри - постигнат резултат- съответно получен (или не) медал...  и най-вече става въпрос за деца, които се радват много на наградите и медалите. Тук някой беше споменал за побърканите майки по медалите и резултатите.
Само ще спомена, винаги съм обяснявала, че медалите и грамотите са без значение, важни са усилията и самооценката, но въпреки това съм установила, че дете на 11/12г. няма как да разбере това. В крайна сметка то се явява на състезание, а не на контролно по математика.  Децата непрекъснато общуват помежду си и сравняват точки и резултати и това няма общо с амбициите или с липсата на такива у родителите.  Peace

Смея да твърдя, че още 2-3 години по-рано го умеят това. Само че тези качества не се възпитават на 10. По-рано се почва. Като е толкова неспасяемо - явявайте се на други сътезания или в в областите с най-ниски резултати. Какво ще помогне обаче?!?

ПП Видях, че детето учи в СМГ. Не искам да напиша как окачествявам подобно мрънкане. Съчениците му са хората, с които да се мери. Колкото по-рано толкова по-добре. Децата имат почти половината му часове, най-малкото заради това могат за почти половината точки да имат същият медал.

Ом, не разбирам какво умеят децата" 2-3 години по-рано". Не разбирам кои качества не се възпитават на 10, а по-рано. Никъде не съм казала, че положението е "неспасяемо'. Не разбирам и за какво мрънкане говориш. Прости ми, ама оставам с впечатление, че не говорим за едно и също нещо.
Отдавам го на рисковете при виртуалното общуване. Peace

Споделих моето мнение относно сбъркания според мен регламент на национално състезание, но с регионално класиране и какви въпроси поражда това в главите на малките дечковци. Защо едно просто споделяне води до "ами винаги можете да напуснете това училище" или до "Като е толкова неспасяемо - явявайте се на други сътезания" и да се окачествява като мрънкане. Shocked
Уверявам те, че децата ми и без твоя съвет се равняват с резултатите на съучениците си в СМГ, но това не им пречи да смятат, че медал за 63 точки е несправедливост спрямо техните усилия. И обяснение от рода "е, ама те са от Враца, Смолян .. и т.н. на мен лично не са ми по вкуса(нещо повече смятам ги за обидни по отношение на децата от провинцията), както не ми беше по вкуса и речта на директора, но това не означава, че ще напускам училището - просто споделям гледната си точка и не искам, нито давам съвети на другите.

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 18:32 от unna

# 742
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета! Имам питане за една задача от турнир "Черноризец Храбър" 2012г. Задачата е следната:
"Колко са четирицифрените числа, които могат да се представят като сума от 11 различни двуцифрени числа?"
Сигурно има някакъв елементарен начин да се реши тази задача или формула някаква, но не можем да се справим... Дали някой ще може да помогне?
Предполагам най-лесният възможен начин да се реши тази задача е като се сумират 11-те най-големи различни двуцифрени числа, а именно числата от 89 до 99. Сборът им е 1034. Т.е. можем да имаме 4- цифрен сбор на различни двуцифрени числа от 1000 до 1034, т.е. отговорът на Вашата задача трябва да е 35.

Много ти благодаря за решението на задачата! Точно 35 е. Късно отговарям на поста...съжалявам! Ние със сина ми така и не можахне да я решим задачата, но сега ще му я обясня, да си знае за друг път Simple Smile Желая приятен уикенд и отново благодаря!   bouquet

# 743
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Дъщеря ми я няма в списъка...как да процедирам утре ...да отида ро-рано с квитанцията

# 744
  • Мнения: 6 031
...
Не ми харесва това, че са изпратили собствените си ученици в 125 СОУ! #2gunfire

И аз идвах да мрънкам за същото.  Mr. Green
Писна ми... Винаги ги местят нанякъде, но сега...
Едно е да се явят в 1-во училище, а друго в 125-то...
Другия път ще го запиша в училището до нас. Embarassed

# 745
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Скрит текст:
Само ще спомена, винаги съм обяснявала, че медалите и грамотите са без значение, важни са усилията и самооценката, но въпреки това съм установила, че дете на 11/12г. няма как да разбере това. В крайна сметка то се явява на състезание, а не на контролно по математика.  Децата непрекъснато общуват помежду си и сравняват точки и резултати и това няма общо с амбициите или с липсата на такива у родителите.  Peace

Смея да твърдя, че още 2-3 години по-рано го умеят това. Само че тези качества не се възпитават на 10. По-рано се почва. Като е толкова неспасяемо - явявайте се на други сътезания или в в областите с най-ниски резултати. Какво ще помогне обаче?!?

ПП Видях, че детето учи в СМГ. Не искам да напиша как окачествявам подобно мрънкане. Съчениците му са хората, с които да се мери. Колкото по-рано толкова по-добре. Децата имат почти половината му часове, най-малкото заради това могат за почти половината точки да имат същият медал.

Ом, не разбирам какво умеят децата" 2-3 години по-рано". Не разбирам кои качества не се възпитават на 10, а по-рано. Никъде не съм казала, че положението е "неспасяемо'. Не разбирам и за какво мрънкане говориш. Прости ми, ама оставам с впечатление, че не говорим за едно и също нещо.
Отдавам го на рисковете при виртуалното общуване. Peace

Споделих моето мнение относно сбъркания според мен регламент на национално състезание, но с регионално класиране и какви въпроси поражда това в главите на малките дечковци. Защо едно просто споделяне води до "ами винаги можете да напуснете това училище" или до "Като е толкова неспасяемо - явявайте се на други сътезания" и да се окачествява като мрънкане. Shocked
Уверявам те, че децата ми и без твоя съвет се равняват с резултатите на съучениците си в СМГ, но това не им пречи да смятат, че медал за 63 точки е несправедливост спрямо техните усилия. И обяснение от рода "е, ама те са от Враца, Смолян .. и т.н. на мен лично не са ми по вкуса(нещо повече смятам ги за обидни по отношение на децата от провинцията), както не ми беше по вкуса и речта на директора, но това не означава, че ще напускам училището - просто споделям гледната си точка и не искам, нито давам съвети на другите.

Слагам в скрит текст цитата, отговорила съм на конкретно твърдение /червено/, с конкретно мнение - пак червено. Тези качества - да се сравняваш, да имаш умерени очаквания и още по-умеревни щения за медали. Примерно. Но това е много грубо общение на качествата, които помагат децата от едно елитно училище да не се сраваняват с тези, при други условия - много по-лошо образование.

И да, мрънкане е. Има условия, има резултати. Ако някой без условия те е надминал, а ти се оплакваш, вместо да се стегнеш... мрънкаш.

Аз не съм в София. Тук нивото е високо. Доста. Не съм чула някой да се сравнява с друг град. Думите за Смолян и провинцията, дойдоха от конкретен пост - за 63те точки с нула решения. Поне аз там го видях.

ПП Повечето състезания са така, и все повече стават така - Салабашев, Коледно, Великденско, Хитър Петър, Кенгуру - все се класират регионално.

ППП Много е трудно "малък дечко" да е състезател по матеатика. Иска се определена степен на зрялост и устойчивост на психиката. А и на 11-12 и без да се състезават или решават отдавна на са такива.

# 746
  • Мнения: X
Ом, мен нито ме интересува кой какво е казал в тези теми преди 150 състезания, нито ме засяга.
Моята седмокласничка не е в МГ и започна да ходи на тези турнири едва миналата година, с цел да се готви за изпита в АК в 7 клас. Затова не съм наясно с регламентите и няма и да стана, защото при нас математическата офанзива приключва тази година, с приема там.
Така че гледам почти като страничен наблюдател на тази тема тук и не разбирам целия тоя патос за обяснения. Но покрай цялата патаклама научих 2 важни неща - първо за сертификатите и второ за записването в майсторския клас, защото моята на шега се е класирала и за двете с 127-те точки, които изкара.

# 747
  • Мнения: 21 455
Предлагам да прекратим този спор и да се пренесем в новата тема.
Утре има състезание. А след него, и други. Нека да се концентрираме върху тях.  Simple Smile

НОВА ТЕМА

# 748
  • Мнения: 335


И да, мрънкане е. Има условия, има резултати. Ако някой без условия те е надминал, а ти се оплакваш, вместо да се стегнеш... мрънкаш.

Мда, явно нещо не се разбираме. Никой  "без условия" не ме е надминал (напротив и двете ми деца очакват достатъчно висок резултат и най вероятно ще са сред наградените) подчертавам ти, че не се оплаквам,нито мрънкам, споделяйки мнение във форум . Оплакванията са от другите, които, нямали школи, нямали условия, резултатите им обаче били много скъпи и защото видите ли и те душа носели, та дайте да ги наградим на състезание, на което само със стратегия и с решаване на най-лесните задачи може да си докараш 90т.



# 749
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Но покрай цялата патаклама научих 2 важни неща - първо за сертификатите и второ за записването в майсторския клас, защото моята на шега се е класирала и за двете с 127-те точки, които изкара.

Питам тук за да не спамим новата тема - какви сертификати? За майстрския клас чух, че е почти пълен работен ден, но за сертификато не знам нищо.
Може ли малко инфо или насочване къде да чета?

Общи условия

Активация на акаунт