Математически турнири - 28

  • 89 292
  • 749
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 33
Има резултати от Математическия турнир "Цвятко Самарджиев" в Габрово, който се проведе въпреки лошото време ! Вижте тук [...]
Поздравления за победителите!

# 436
  • Мнения: 3 181
Благодаря ти.
Отговорът на 1зад. от СМГ 2012 , 1клас, никъде не го откривам?

# 437
  • Мнения: 6 952
Може ли да Ви трябват отговори за задачи от първия месец на първи клас?!? Едва ли някъде ги публикуват.
Отговорът е 6. (Ако говорим за 14 СМТ (не СМГ), проведено 2012)
0, 2, 4, 6
3, 4, 5, 6

# 438
  • Мнения: 3 181
Може ли да Ви трябват отговори за задачи от първия месец на първи клас?!? Едва ли някъде ги публикуват.
Отговорът е 6. (Ако говорим за 14 СМТ (не СМГ), проведено 2012)
0, 2, 4, 6
3, 4, 5, 6
За 2013г. имаше отговори и бяха публикувани, дори как се оценява всяка задача, което беше различно от стандартно приетото, и публикувано от Onna-bugeisha, по-горе:
http://smbsofiagrad.files.wordpress.com/2013/09/1_klas_2013_otg.pdf

Благодаря ти, и аз така мисля. Синът ми каза, че в училище учителката не била сигурна, т.е. не знаела отговора. Аз също не го намерих, публикуван

# 439
  • Мнения: 5
Здравейте, момичета! Имам питане за една задача от турнир "Черноризец Храбър" 2012г. Задачата е следната:
"Колко са четирицифрените числа, които могат да се представят като сума от 11 различни двуцифрени числа?"
Сигурно има някакъв елементарен начин да се реши тази задача или формула някаква, но не можем да се справим... Дали някой ще може да помогне?

# 440
  • Мнения: 6 952
Здравейте, момичета! Имам питане за една задача от турнир "Черноризец Храбър" 2012г. Задачата е следната:
"Колко са четирицифрените числа, които могат да се представят като сума от 11 различни двуцифрени числа?"
Сигурно има някакъв елементарен начин да се реши тази задача или формула някаква, но не можем да се справим... Дали някой ще може да помогне?
Предполагам най-лесният възможен начин да се реши тази задача е като се сумират 11-те най-големи различни двуцифрени числа, а именно числата от 89 до 99. Сборът им е 1034. Т.е. можем да имаме 4- цифрен сбор на различни двуцифрени числа от 1000 до 1034, т.е. отговорът на Вашата задача трябва да е 35.

# 441
  • София
  • Мнения: 3 390
Някой да има вече задачите от Математика без граници за 2-ри клас? Вече го проведоха навсякъде, нали? Rolling Eyes

# 442
  • Мнения: 15
Здравейте, и аз се интересувам кога най-рано ще има задачи и отговори от състезанието "Математика без граници".

# 443
  • София
  • Мнения: 10 825
Щом навсякъде се е провело състезанието, значи до 2-3 дни ще качат задачите и отговорите на сайта.

# 444
  • Мнения: 1 448
A точкуването някъде има ли го, на "Математика без граници", търсих им на сайта, но не го намерих   Flutter

# 445
  • Мнения: 62
.
A точкуването някъде има ли го, на "Математика без граници", търсих им на сайта, но не го намерих   Flutter
Всяка вярно решена задача се оценява с 1 точка. Класирането се извършва по брой решени задачи (точки).
При равен брой решени задачи на по-предно място се класира участникът, който е решил повече от задачите със свободен отговор.

# 446
  • Мнения: 1 448
RST, благодаря!! Нашият синковец едната не я е решил, дано другите поне са верни!  Mr. Green

# 447
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Все още не са приключили навсякъде с "Математика без граници" - със сигурност знам от майката на едно дете (4-класник), че синът й днес ще се явява. Peace

Последна редакция: пн, 27 окт 2014, 09:15 от chockolina

# 448
  • Пловдив
  • Мнения: 1 220
Интересно, задачите дали са същите навсякъде. При нас се проведе още на 19.10.2014 г. и на същия ден имаше изнесени отговори на задачите на всички класове. Децата нищо не са изнесли от стаите.

# 449
  • Мнения: X
Интересно, задачите дали са същите навсякъде. При нас се проведе още на 19.10.2014 г. и на същия ден имаше изнесени отговори на задачите на всички класове. Децата нищо не са изнесли от стаите.
Би трябвало да са едни и същи.
Не е единственото състезание, което се провежда на различни дати  по различните градове, училища, школи ( или там, който го организира).

Общи условия

Активация на акаунт