Математически турнири - 28

  • 89 294
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 41 565
Мен лично не ме интересува, камоли да завиждам. Просто няма как да го обясня на детето ми, като ми задава въпроси относно резултатите и награждаването.  Според теб би трябвало да му кажа: "Виж, маме, ти си от друга порода, защото учиш в СМГ и не се интересувай от тези дето са в провинцията,  защото те са "под нас", а  ние се "целим" високо Mr. Green

И къде е проблемът да му кажеш "Ти си в СМГ и трябва да се опитваш да си пръв сред СМГ-ейци, да се класираш за международно състезание и да спечелиш наистина ценен медал там"?
Нима нашите лекоатлети, които на световно и европейско първенство не могат да влязат на финал, не получават медали на турнири и състезания в България? Да си чула на Юсеин Болт да му е криво, че някой в България взел златен медал с 2 секунди по-слаб резултат от неговия?

Не е нужно да говориш с презрение за децата от провинцията за да му обясниш, че веднъж влязло в СМГ се състезава в друга лига и трябва да се мери с други хора. И че медалът е ценен само когато е спечелен в конкуренция.

# 721
  • Мнения: 335

.  И какво е трудното да се обясни на едно дете за конкуренцията, преподавателите, средата и т.н., и то да разбере защо не е наградено, а други са.

Трудно е, повярвай, защото става въпрос за цифри - постигнат резултат- съответно получен (или не) медал...  и най-вече става въпрос за деца, които се радват много на наградите и медалите. Тук някой беше споменал за побърканите майки по медалите и резултатите.
Само ще спомена, винаги съм обяснявала, че медалите и грамотите са без значение, важни са усилията и самооценката, но въпреки това съм установила, че дете на 11/12г. няма как да разбере това. В крайна сметка то се явява на състезание, а не на контролно по математика.  Децата непрекъснато общуват помежду си и сравняват точки и резултати и това няма общо с амбициите или с липсата на такива у родителите.  Peace

# 722
  • Мнения: 24 467
Цитат
Това гадна шега ли е???
Без да обиждам никой, те резултатите сами по себе си са обидни..., според мен е редно в регламента да има поставена долна граница, равна на точките при предаден празен лист, резултати под която не се зачитат и се анулират...... Аууу! Това е подигравка най-вече с всички онези, които ще извоюват заслужено призовите места! ..... Това е престъпление и спрямо децата, които имат над 100 точки, но не са наградени "само защото са от София".

Независимо, дали цитатът е от този или друг сайт, но такъв е регламентът на това състезание- човек, нерешил нищо, може да има повече точки от този, дето е решил, но е и сгрешил. На сайта на състезанието си има зададено от години класирането по обл. градове. На който не му харесва това състезание- да не ходи.

Не разбирам и отношението към медали и награди- когато се прави класация по области, градове, училища- това си е право на съответния регион, да си реши ще има ли и каква класация. Няма да пише, че детето е първо за страната. Първо си е за областта. Че то в даден клас, дори, ако щат могат да си организират награждаване и наградите да ги даде класният, след като родителите решат какви ще са. На останалите какво им пречи? Rolling Eyes Чак пък такива полемики...

Цитат
Просто няма как да го обясня на детето ми, като ми задава въпроси относно резултатите и награждаването.
Ами ще му обясниш така, както си е. Има си регионални класирания и толкоз. Какъв е проблемът? Наистина не ви разбирам претенциите. В крайна сметка ако има национално класиране, на него ще се видят резултатите за страната. Като не го правят за определено състезание- винаги пък може да се види и изчисли къде стои детето. Ако има регионални класирания- те са си за регионите и децата си се класират в тях.

Необясними заболявания има вече на тема състезания и амбиции, наистина. 

Последна редакция: пт, 07 ное 2014, 13:56 от Judy

# 723
  • Мнения: 335
Мен лично не ме интересува, камоли да завиждам. Просто няма как да го обясня на детето ми, като ми задава въпроси относно резултатите и награждаването.  Според теб би трябвало да му кажа: "Виж, маме, ти си от друга порода, защото учиш в СМГ и не се интересувай от тези дето са в провинцията,  защото те са "под нас", а  ние се "целим" високо Mr. Green

И къде е проблемът да му кажеш "Ти си в СМГ и трябва да се опитваш да си пръв сред СМГ-ейци, да се класираш за международно състезание и да спечелиш наистина ценен медал там"?
Нима нашите лекоатлети, които на световно и европейско първенство не могат да влязат на финал, не получават медали на турнири и състезания в България? Да си чула на Юсеин Болт да му е криво, че някой в България взел златен медал с 2 секунди по-слаб резултат от неговия?

Не е нужно да говориш с презрение за децата от провинцията за да му обясниш, че веднъж влязло в СМГ се състезава в друга лига и трябва да се мери с други хора. И че медалът е ценен само когато е спечелен в конкуренция.

И без да говоря с презрение детето само ще развие това усещане, когато му обясня горното. Винаги съм се пазела от такива обяснения и насаждането на чувство за елитарност  Против съм и надъхващата реч на директора на 15-ти септември в стил горди СМГ-ци. В крайна сметка ти самата, защитавайки медалите за "смешни" резултати на децата от малките градове ги поставяш в друга категория и създаваш елитарност за останалите.
Сравнението с Юсеин Болт не го разбирам, защото това е национално състезание. И по скоро награждаването на деца без резултат прилича на олимпиада, в която освен Юсеин медал ще получат и всички останали само защото са се явили и са пробягали определеното разстояние . Peace

# 724
  • Мнения: 335
Независимо, дали цитатът е от този или друг сайт, но такъв е регламентът на това състезание- човек, нерешил нищо, може да има повече точки от този, дето е решил, но е и сгрешил. На сайта на състезанието си има зададено от години класирането по обл. градове. На който не му харесва това състезание- да не ходи.

 Laughing Judy, много си права тук. Чешем си езиците напразно.

Пожелавам на всички успешен ден и Peace

# 725
  • София
  • Мнения: 1 557
Малко встрани от последните вълнения тук, да споделя, че от днес по обед (към 12 се обади детето) има разлепени резултати в 107мо.

# 726
  • Мнения: 41 565
И без да говоря с презрение детето само ще развие това усещане, когато му обясня горното. Винаги съм се пазела от такива обяснения и насаждането на чувство за елитарност  Против съм и надъхващата реч на директора на 15-ти септември в стил горди СМГ-ци. В крайна сметка ти самата, защитавайки медалите за "смешни" резултати на децата от малките градове ги поставяш в друга категория и създаваш елитарност за останалите.

Ами те СА в различни категории, няма нужда да лицемерничим. СМГ и децата в Каспичан не са в една категория, що се отнася до състезателната математика. И това не е насаждане на елитарност, а факт.
Но децата в другата категория също имат право да се състезават, нали? И те се състезават и си получават награда в своята си "дивизия". Нали във футбола има А група, Б група, В група и знам ли какви още чак до селските мачове. И навсякъде има първенец и шампион. Без това няма състезание.
И точно защото има различни категории децата от СМГ трябва да бъдат учени накъде да гледат - не в канчето на долната дивизия, а към международните състезания или поне към тези от "големия шлем" в националните.

# 727
  • Мнения: 3 181
Класирането за утрешният турнир, как се прави?
Извинявам се, синът ми ще е за първи път участник, не съм насяно още с всички състезания и т.н.

# 728
  • Мнения: X
Освен това централният организатор дава възможност всички деца с определен брой точки да получат грамоти ( само дето трябва да си ги платят.  Grinning).
http://www.math.bas.bg/ch/certificates.php

Благодаря за информацията! Аз лично ще се възползвам, това все пак е някаква награда за ежедневния труд на детето.
Колкото до регионалното награждаване, наистина е без значение за хората от другите градове, ако регионалните първенци не формират после националното класиране и майсторския клас на ЧХ. Но ако не е така, не виждам никакъв проблем.

# 729
  • София
  • Мнения: 10 825
Някой има ли представа дали във 125-то има разлепени списъци с резултатите от ЧХ?

Класирането за утрешният турнир, как се прави?
Извинявам се, синът ми ще е за първи път участник, не съм насяно още с всички състезания и т.н.
Общо за цяла София е класирането. Ако питаш за оценяването - ето

# 730
  • Мнения: 3 181
Някой има ли представа дали във 125-то има разлепени списъци с резултатите от ЧХ?

Класирането за утрешният турнир, как се прави?
Извинявам се, синът ми ще е за първи път участник, не съм насяно още с всички състезания и т.н.
Общо за цяла София е класирането. Ако питаш за оценяването - ето
Ти ми го даде веднъж, благодаря. Питам как ще е класирането, защото за това спорите сега във връзка с ЧХ.
Имах предвид за всяко училище или за цяла София, отговорила си ми.
Над определени точки ли се дават медали?
 Вълнувам се, сякаш аз ще ходя на състезание Mr. Green


# 731
  • Мнения: 33
Освен това централният организатор дава възможност всички деца с определен брой точки да получат грамоти ( само дето трябва да си ги платят.  Grinning).
http://www.math.bas.bg/ch/certificates.php

Благодаря за информацията! Аз лично ще се възползвам, това все пак е някаква награда за ежедневния труд на детето.
Колкото до регионалното награждаване, наистина е без значение за хората от другите градове, ако регионалните първенци не формират после националното класиране и майсторския клас на ЧХ. Но ако не е така, не виждам никакъв проблем.

Запознайте се с регламента за участие в Майсторския клас на Черноризец Храбър и няма да имате основания за притеснения  Peace

# 732
  • София
  • Мнения: 195
Ако има деца, които да са ходили на "Математика без граници" в Детската академия, ще има награждаване на 15.11 от 17 часа

https://www.facebook.com/MatematikaZaTalanti

# 733
  • София
  • Мнения: 1 326
Разпределение на учениците записани в СМГ:

http://www.smg.bg/news.php?id=149


Някой да знае какво е това терминал в СМГ?

# 734
  • Мнения: 822
"И без да говоря с презрение детето само ще развие това усещане, когато му обясня горното. Винаги съм се пазела от такива обяснения и насаждането на чувство за елитарност  Против съм и надъхващата реч на директора на 15-ти септември в стил горди СМГ-ци."

Винаги можете да се отпишете от това училище Simple Smile))), иначе свиквайте с надъхването, хубавото е че не е само АЗ, а понякога  и  НИЕ Simple Smile. И не се притеснявай за детето си, то само ще открие , че където се яви СМГ, резултатите са различни, разбира се не говоря за масовите състезания.

От друга страна мога отговорно да заявя, тези деца заслужават да бъдат надъхвани и хвалени (можете да видите резултатите им във всяка една област).

Колкото до медалите, всяко дете иска награда за усилията си, но някак да си в СМГ и да се мериш с дете,  което няма достъп до безплатни школи и 10-часа математика на седмица ми се струва нередно.

Общи условия

Активация на акаунт