Отговори
# 660
  • Мнения: 13 632
В друг сайт има тема за детските надбавки. Там потребители от Пловдив също пишат, че не са получили преводи този месец.

# 661
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
.

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 17:03 от *Бенджи*

# 662
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Защо питаш тук, а не там, където трябва? Намираш телефона в Интернет и звъниш.

# 663
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
.

Последна редакция: чт, 27 ное 2014, 17:03 от *Бенджи*

# 664
  • Мнения: 1 192
Какво гласи наредбата за неизвинените отсъствия в предучилищна възраст и спирането на детските надбавки?

# 665
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Какво гласи наредбата за неизвинените отсъствия в предучилищна възраст и спирането на детските надбавки?
При пет и повече неизвинени в месеца - спират детските за месец.

# 666
  • Бургас
  • Мнения: 2 104
А на нас ни казаха не повече от 10 дена за цялата учебна година Rolling Eyes

# 667
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А на нас ни казаха не повече от 10 дена за цялата учебна година Rolling Eyes
Може да има нещо различно за предучилищните, но не ми се вярва.

# 668
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
А на нас ни казаха не повече от 10 дена за цялата учебна година Rolling Eyes


Това е за децата на 5 и 6 години. При тях при 3 и повече дни в месеца се спират детските за съответния месец. Иначе имат право на 10 дни през учебната година по семейни причини да отсъстват от детската градина.

# 669
  • Мнения: 1 192
А в случай, че отсъстват повече от 10 дена за учебната година какво става?

# 670
  • Sliven, Bulgaria
  • Мнения: 463
А в случай, че отсъстват повече от 10 дена за учебната година какво става?

Само трябва да се внимава неизвинените отсъствия да не са повече от 3 дни в месеца-защото от детските градини подават информация в социалните и те спират детските на детето за съответния месец.

# 671
  • Мнения: 155
Интеграционни някои получил ли е

# 672
  • София
  • Мнения: 93
Какво гласи наредбата за неизвинените отсъствия в предучилищна възраст и спирането на детските надбавки?
При пет и повече неизвинени в месеца - спират детските за месец.
А ако взимам детски за две деца, а само едното има отсъствия тогава и за двете ли ги спират? Питам, защото каката ни е натрупала вече 4 от закъснения....  Close

# 673
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Само за едното дете спират.
Тези 4 от закъснения за един месец ли са?

# 674
  • Бургас
  • Мнения: 2 104
Аз пък, живот и здраве другата седмица ще раждам второ дете и ще се класирам за детски. Взех си бележка за доходите от работа от 12.2013 до 11.2014, като мислех, че до края на декември ще подам документи. Днес обаче бях при личния лекар по друг повод и реших да го питам какви бележки искат социалните за детски, да взема поне за баткото, а той ми каза, че няма смисъл,  защото за бебето мога да взема чак след първата консултация /на 1мес./, т.е през януари. Така ли е наистина или той не е запознат? Или през декември мога да подам само за големия? Много объркано ми стана. Някой запознат ли е или да ходя в ДСП.

Общи условия

Активация на акаунт