Как да емигрирам в Канада?

  • 26 080
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 815
Мен само ме озадачава гнева към китайчетата,негърчета и др.етноси и раси.Емигрирайки в такива държави по презумция се знае,че ще бъде така.Още от тук трябва  да имаш нагласата да го приемеш.
И да,неприятно е,че трябва винаги да се съобразяваш как ще погледнеш,реагираш,какво ще кажеш,когато срещу теб има черен.Дори да не е прав ще те обвини в расизъм. Mr. GreenИ пак по презумция,винаги се ''вярва'' на черните.Наглостта им лицемерно се нарича ''културни различия''... Joy
Ако темата беше за Сащ вече щяха да са опищяли нашенци,че много добре се живее в мултикултурна среда и бля,бля.И уж всички са широкоскроени и т.н.,ама като търсят жилища и особено училища гледат да са мноооого далече от ''мулти културните''.

# 31
  • Мнения: 1 265
ivo_i... в много отношения си прав. И никой не може да си мисли ..ЧЕ ТВОЕТО МНЕНИЕ Е ИЗКРИВЕНО.
Но имаше в първия ти пост доста неща, които поне за мен бяха НЕразбираеми - ( примера с болничните, отпуската ...)
За социалните служби....ДА, и тук в Норвегия са мнооого бързи когато се отнася за децата. Дори има много добре организирана институция, която отнема детето и го дава на приемно семейство - норвежци - отглеждат го и им се заплаща заплата.
Расизма го има навсякъде, но наистина в Канада може би преувеличават. Това е държавна политика - страната е огромна и много рядко населена. Ще има още по-голям поток от имигранти - въпреки всички квоти и условия по приемането им.
Но наистина ЧОВЕК РЕШИЛ ДА ИМИГРИРА ТРЯБВА ДА "ИМА С НЕГО" две неща - знания и мнооого търпение. Не говоря за упоритост, възгледи, възпитание, парични средства, разбирателство и взаимопомощ в семейството.
Казваш - много семейства се разведоха - разводи има навсякъде.
Бюрокрация - не съм сигурна ?!?!; имах допир с Канадски институции - бързо, лесно и много учтиви.

НО в едно си много прав - не всички имигранти...са успели имигранти.
Още повече УСПЕЛИТЕ БЪЛГАРИ ЗАД ГРАНИЦА избягват да се срещат с други българи.
Във връзка с моята работа съм живяла много или малко в доста страни по света. В много малко от тях ИМА БЪЛГАРСКА ОБЩНОСТ !!!! Или ако я има, то се самоизяждат по между си.

Благодаря за поканата за ракийката, но ние не употребяваме алкохол; не пушиме...но мисля че можем да изпиеме по едно кафенце...стига да си още в Монреал ?????

Говориш за .."старата имиграция от 1991 год..." - горчивите им откровения  newsm78 #Crazy - знаеш ли това са повече от ДВАДЕСЕТ ГОДИНИ. Не мога да повярвам, че има хора от толкова години ТАМ и работят все още на черно???????? Пък дори и след пет години !!!! Не мога  и не искам да се съглася - винаги има изход, стига да искаш да го намериш.
Обучение, квалификация. Абсолютно сигурна съм, че ако искаш да учиш и работиш е по-добре - ок колкото да седиш на соц. помощи.

Но има и нещо друго - МНОГО БЪЛГАРИ ЗАМИНАХА ЗА САЩ И КАНАДА, ПОДМАМЕНИ ОТ ПРИКАЗКИТЕ ЗА ХУБАВ И ЛЕСЕН ЖИВОТ НА...СОЦИАЛНИ ПОМОЩИ В ТЕЗИ СТРАНИ !!!!
ОНЕЗИ, КОИТО НЕ РАЗЧИТАХА НА ТОВА....УСПЯХА И ЩЕ ИСПЯВАТ...

На теб специално...пожелавам да можеш да успееш; погледни нещата и от друг ъгъл...винаги има още два изхода

# 32
  • Мнения: 111
Markit, ако имах и най-малко съмнение, че ме лъжат, нямаше да го напиша тук. Аз отивам там за да се реализирам, да живея в нормална държава. Ако нещо не ми харесва, няма да се оплаквам, като Иво, че видиш ли за хубава работа "ви въртят и изпитват близо 2 и повече години". За да получиш нещо, трябва и да дадеш. Пристигаме в Канада без проф. опит и образование, без езици. Аз, например ще уча наново бакалавър, но мисля, че ще си струва.

# 33
  • Мнения: 14 815
Как без езици?На какъв език ще учиш там?Нищо не разбрах.
Канада е социална страна,но в Сащ няма такова нещо.Има за определени групи и етноси,но е мн.сложно .Който се е подлъгал си е негов проблем. Mr. GreenИ пак опираме до манталитета ни.Повечето сънародници в чужбина се хвалят колко са спокойни и задоволени там.Понякога имам чувството,че се опитват сами себе си да се убедят в това.И нещо друго съм забелязала-успелите и спокойни хора нямат   нуждата и не си губят времето да висят,и да се хвалят по форумите.Те си живеят пълноценно в реала.

# 34
  • Мнения: 111
Silverstone, имам предвид, че колкото и да учим френски в България, когато пристигнем и местните ни заговорят със специфичния си акцент, ще се чувстваме сякаш нищо не знаем.

# 35
  • Мнения: 1 265
Как без езици?На какъв език ще учиш там?Нищо не разбрах.
Канада е социална страна,но в Сащ няма такова нещо.Има за определени групи и етноси,но е мн.сложно .Който се е подлъгал си е негов проблем. Mr. GreenИ пак опираме до манталитета ни.Повечето сънародници в чужбина се хвалят колко са спокойни и задоволени там.Понякога имам чувството,че се опитват сами себе си да се убедят в това.И нещо друго съм забелязала-успелите и спокойни хора нямат   нуждата и не си губят времето да висят,и да се хвалят по форумите.Те си живеят пълноценно в реала.

 smile3501 smile3501 smile3501 smile3525

# 36
  • Мнения: 2 093
ivo_i не сьм в Монреал, но сьм запозната с масовото мислене на доста българи, които се установяват там. Пьрвото нещо, което новодошлите биват посъветвани от другите "услужливи" българи е как да минат на социална помощ и как да започнат работа на сиво. Като оставим на страна че това си е абсолютна измама, хората които се хващат на това хоро живеят в затворен крьг. Колкото повече години минават, толкова по-трудно става да си намериш добра работа без опит в областта и език. Другият проблем е че в Кебек нещата не са толкова добре икономически и е по-трудно за работа, но при това положение си тьрсиш работа в другите провиниции-Алберта, Онтарио.
Едно от положителните неща тук е че човек може да се хване да учи, на възраст, която в България се смята че си прелакено стар да започнеш от начало. Хората се врьщат на училище и си сменят професията.
На мен лично, нещата които не ми харесват в Канада е липсата на красива градска архитектура така както е в Европа, стила на обличане на хората, зависимостта от коли;  хората са доста по резервирани и е трудно да създаваш близки контакти....Обаче сьс сигурност не е мрачната картина, която ти описа в първия си пост.

# 37
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ако човек не се опитва сам да се интегрира, никой не може да отиде зорлян да го интегрира.

Как пък може някои хора да не са получавали социални помощи дори и 1 ден, а други с години да си ги получават, че и да мрънкат колко са недоволни на всичкото отгоре.

Според мен Иво се бъзика с вас, честно казано не виждам как човек вижда само 100% негативи от живота си тук и продължава това, че и с години... Имиграцията не е за всеки, ама да седи и да се измъчва така, вместо да се прибира в България  newsm78

На това се смях с глас:
4 ) Ако работите седнал ...уволнение . Във всички предприятия се работи само прав дори да няма нужда !!!!

Последна редакция: пн, 28 юли 2014, 05:05 от Тарилилей

# 38
  • Мнения: 9 266
 Peace

за авторката на темата
http://www.bgcanada.com/phpBB2/

# 39
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947
Имам роднини от 9 години в Монреал. От началото си работят като счетоводители, каквито бяха и тука. Доколкото знам са изкарали по един курс за приравняване на дипломите от България.

ivo_i, като не ти харесва защо още си там, а не се върнеш? В Бг и фабрики няма вече  Laughing
За да работиш като счетоводител в Канада се изисква много повече от един курс.

А в Алберта вече не е чак толкова розово, както беше преди 2009

# 40
  • Мнения: 1 265
Имам роднини от 9 години в Монреал. От началото си работят като счетоводители, каквито бяха и тука. Доколкото знам са изкарали по един курс за приравняване на дипломите от България.

ivo_i, като не ти харесва защо още си там, а не се върнеш? В Бг и фабрики няма вече  Laughing
За да работиш като счетоводител в Канада се изисква много повече от един курс.

А в Алберта вече не е чак толкова розово, както беше преди 2009

ЗА ДА РАБОТИШ КАТО СЧЕТОВОДИТЕЛ...........в някои случаи наистина се ИЗИСКВА САМО ЕДИН КУРС В КАНАДА.

Къде, как и какво.......... ТОВА СА ПОНЯТИЯ КОИТО СЕ ОПРЕДЕЛЯТ ОТ СЪОТВЕТНАТА ИНСТИТУЦИЯ.
Ако имаш ПЕТ годишно  икономическо висше образование......... можеш само един бърз курс за "въвеждане" в работата  на съответната позиция.
НО...АКО СИ ИЗКАРАЛ ЕДНО "БЪРЗО КУРСЧЕ" по счетоводство...КАКВИТО ГИ ИМА В БЪЛГАРИЯ.... никнещи като гъби след дъжд.....естествено е че няяяяма да те вземат никъде.

Дами и господа, мисля си че въпроси от рода на.....ще ме вземат ли ??? #Crazy newsm78 Shocked .... МНОГО НЕ ОРИЕНТИРАНИ И СПОРЕД МЕН ГЛУПАВИ.
Много се надявам и вярвам че е крайно време хората, които искат да имигрират да зададат тези въпроси НАЙ-НАПРЕД  във съответната администрация, занимаваща се със ПРИРАВНЯВАНЕТО И ПРИЗНАВАНЕТО НА ДИПЛОМИТЕ в тази страна.

В много случаи нашите отговори не са компетентни. А са от рода на чул, видял, слушал, прочел, случило се с мен и т. н.
Сами разбирате, че всеки кандидат имигрант е СЛУЧАЙ САМ ПО СЕБЕ СИ !!!!

В много случаи при кандидатстване за дадена позиция не е важна само дипломата.
Трудовия стаж;  трудовата ти характеристика и препоръките от всяка месторабота; следдипломната квалификация; знанието на езика; допълнителни езици; това дали често си сменял предприятия или си бил повишаван в едно и също предприятие; та дори. ..?!?! в някои случаи дали имаш и шофьорска книжка - ВСИЧКО ТОВА ВЛИЯЕ НА ОЦЕНКАТА ТИ ПРИ КАНДИДАТСТВАНЕ НА РАБОТА.

Това не значи, че ние не можеме да си обменяме информация.
Аз смятам, че и двата цитирани от мен поста са много правилни. В единия случай...ДА, работят; и в другия ....НЕ, ако не стават за тази работа.

НЕКА ЗАПОМНИМ - ВСИЧКО ЗАВИСИ ОТ НАС - ЗНАНИЯ, УСЪРДНОСТ И ХЪС ЗА УСПЕШНА ИМИГРАЦИЯ
И  мъъъничко късмет   bouquet

Успешна седмица на всички, и надявам се скоро и аз да се присъединя към Вас в Канада.  
п.п. само да допълня.....лекар клинична психология съм.


# 41
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947

ЗА ДА РАБОТИШ КАТО СЧЕТОВОДИТЕЛ...........в някои случаи наистина се ИЗИСКВА САМО ЕДИН КУРС В КАНАДА.

Къде, как и какво.......... ТОВА СА ПОНЯТИЯ КОИТО СЕ ОПРЕДЕЛЯТ ОТ СЪОТВЕТНАТА ИНСТИТУЦИЯ.
Ако имаш ПЕТ годишно  икономическо висше образование......... можеш само един бърз курс за "въвеждане" в работата  на съответната позиция.


Сериозно ли, като гледам хал хабер си нямаш, но преди да си толкова убеден/а и да ми крещиш, вземи прочети изискванията зa CPA.

# 42
  • Мнения: 1 265

ЗА ДА РАБОТИШ КАТО СЧЕТОВОДИТЕЛ...........в някои случаи наистина се ИЗИСКВА САМО ЕДИН КУРС В КАНАДА.

Къде, как и какво.......... ТОВА СА ПОНЯТИЯ КОИТО СЕ ОПРЕДЕЛЯТ ОТ СЪОТВЕТНАТА ИНСТИТУЦИЯ.
Ако имаш ПЕТ годишно  икономическо висше образование......... можеш само един бърз курс за "въвеждане" в работата  на съответната позиция.


Сериозно ли, като гледам хал хабер си нямаш, но преди да си толкова убеден/а и да ми крещиш, вземи прочети изискванията зa CPA.



ЗНАЧИ..... въобще не виждам никакво крещене в поста ми; а го написах с най-добри чувства и въобще нямам намерение да влизам в спор. Смятам, че някои неща трябва да се казват в прав текст.

ИМАМ мнооого хал-хабер (както се изразявате) и МНОГО добре съм запозната с имиграционните изисквания и по-точно с изискванията за признаване на дипломи, стаж и т.н. в Канада, а и не само там. От три години живееме в Норвегия, а преди това десет в Гърция.
Самите ние се подготвяме и проучваме нещата за Канада повече от година. Аз имам 20 години работа в "Лекари без граница"; работила съм в почти всички краища на света  ИИИИ нямате и представа колко съм вътре в нещата.

Но...ако ВИЕ сте настроени за кавга или спор...то оставям това във Вашите ръце.
Испех в всичко, което правите

Последна редакция: вт, 02 сеп 2014, 20:18 от sem22

# 43
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947
Писането с главни букви в интернет пространството озн. крещене, ако не сте го разбрали....проблемът си е ваш.
Опитът Ви както разбирам не е от Канада ( Канада както знаем е различна от Норвегия или Гърция). Признаването на дипла за лекари ( от поста ви се подразбира, че работите в тази сфера), е различно от признаването в др области ИИИИИ нямате представа колко сте далеч от действителността.

# 44
  • Мнения: 1 446
Записвам се в темата, защото и ние имаме интерес. Не сме решили окончателно къде искаме, но се оглеждаме за няколко дестинации.

Общи условия

Активация на акаунт