Как да емигрирам в Канада?

  • 26 084
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 111
Титина, нямах предвид CPA. Attestation of College Studies или Attestation d’études collégiales е програмата.

Ние сме подали документи за Квебекската програма преди година и половина и се надявам до 2 год. да сме там.

От 2015 год. въвеждат нова програма, която ще замества сега съществуващата. Кандидатурите ще могат да се разглеждат от работодатели:
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/express/express-entry.asp

# 46
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947
От опитът ми в Канада, българското икономическо образование....поне за моята сфера си трябва канадски лиценз. В нормалните случай коства около 10 години (по резюметата им и по разговори по конференции им отнема толкова)

# 47
  • Мнения: 111
Аз, понеже съм с нагласата да ставам СПА, ще уча 4-5 години (3 за Бакалавър и още 1.5 по програмата на ордера).  Peace

# 48
  • Мнения: 373
Darina,  Здравей! Аз живея в Канада повече от 5 години. Дойдох тук по френската процедура заедно с моя съпруг. Докато работех в България учех френски. Документи и всичко необходимо ни беше подготвяно от фирма във Варна на която изпращам линк.http://immigrationcanada-bg.com
 Искам само да ти кажа, че човека е изпратил много хора в Канада, прави подготовка на хората за интервю като организира срещи с учители по френски език, които да правят примерни интервюта и така докато придобиеш малко увереност, а и  той лично смяташе че по този начин хората ще се опознаят и сприяделят преди всеки да поеме към Канада. Въпреки,че дойдохме по френската процедура, така и не се установихме в Монреал, полета ни беше директно за Калгари.Искам да ти кажа че въпреки че  живеем тук повече от 5, 5 години немога да кажа че съм много възхитена. Хората са студени, работа се намира чрез препоръки, квартира също,а и ние българите сме всеки сам за себе си. Нагледах се на мноого дискриминация изживях и изживявам много унижение. Здравеопазването е безплатно но е под всякаква критика. Въпроса за социалността на държавата за английската част не важи. Има много българи, които кандидатстват по френската процедура и действително отиват във френската част, тъй като могат да разчитат на социални помощи след третия месец от пребиваването си и да работят на черно и така изкарват с години.Искам само да допълня да се опиташ сама за себ си да се подготвиш психически независимо къде ще избереш да се установиш че ще срещнеш хора от различни етноси сред който много китайци, много индийци и много филипинци. Хора които идват на талази(особенно китайците), които си помагат и които работят в доста сфери като банки, счетоводство и т.н, сфери, които понякога ще ти се струва че никога няма да си намериш работа, защото те са МНОГО..Друго, което искам също да ти дам като насока е да си търсиш още докато си в България университет в който да се запишеш да изкараш 2 годишна канадска диплома за специалност, която считаш че ти е интересна и ще бъде търсена на пазара, защото ако според тяхната точкова система покриваш образователните критерии за да дойдеш, тук когато пристигнеш образованието ти отива директно в коша за боклук( извини ме за израза).Надявам се да съм ти дала някаква насока и ти пожелавам успех.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2014, 02:36 от TanyaAlex

# 49
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Само ще ви подам темата за Канада ако не сте попадали на нея http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=796579.0;topicrefid=19

# 50
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
И аз да се изкажа, като живееща е Канада от 11 години.

Истината е, че не е розово, не е както преди 20 години, бая народ се завърна по родните места, но авторката на темата е на 25 години, с образование, език, ще има време да дойде тук и да си доучи, защото за всяка квалифицирана, добре платена работа се учене. Рядко са изКлюченията.

# 51
  • Мнения: 625
Простете за невежеството,но ако не от първо лице , от кой да получа инфо.Интересно ми е главно как стоят нещата със здравеопазването в Канада.Гледала съм филми по темата много отдавна, в които упорито се твърдеше,че е напълно безплатно абсолютно всичко и за всички,дори имам спомен , че американци,които са онкоболни се обвързват с канадци ,сключват брак,за да се лекуват безплатно..та ще ми бъде интересно да споделите как е наистина newsm78.От тогава ми се върти в главата,че това е най-сигурното и добро здравеопазване в света newsm78

# 52
  • Мнения: 373
Извинявайте че , може малко да оспамя темата , но какво ви накара да изберете Канада ?
Незнам дали мен питате, но имам бърз отговор..искам да работя по специалността си и да взимам добри пари , чух че социалната им политика е добра.. а и има достатъчно информация..мислила съм и за Австралия, но за там няма никаква информация и да стреляш сляпо , давайки 15-20  хиляди, е доста стряскащо мисля?...защо? предложения?

Трудно е да си намериш работа по професията,да не кажа невъзможно.Ще трябва да минеш през доста позиции и учене.Образованието от Бг не се признава тук.

# 53
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947
Прецени си сама коло е добро, диагностициран с рак чака 9 месеца, за да отиде на специалист....за Калгари става въпрос. Аз там специалист не видях, но пък бях с лека ръка диагностицирана с асма ( въобще нямам такава), и разбрах, че всички европейки имат тези симптоми....за мийома иде реч.


За образованието не е вярно. Признават го. Аз работих с икономическото си образование, а съпруга ми с инженерното си.

# 54
  • Мнения: 373
Прецени си сама коло е добро, диагностициран с рак чака 9 месеца, за да отиде на специалист....за Калгари става въпрос. Аз там специалист не видях, но пък бях с лека ръка диагностицирана с асма ( въобще нямам такава), и разбрах, че всички европейки имат тези симптоми....за мийома иде реч.


За образованието не е вярно. Признават го. Аз работих с икономическото си образование, а съпруга ми с инженерното си.
Да ако си емигрирала преди 2008 година, когато нямаше къде да си паркираш колата от табели за работа. Иначе работа трудно си се намира. Много е важно кого познаваш.

# 55
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947

Да ако си емигрирала преди 2008 година, когато нямаше къде да си паркираш колата от табели за работа.
Да бе, и с червен килим ни чакаха....дават по две, който не взема бият. Не знам кой ти ги е разказвал тези неща с паркирането и работата, но те е излъгъл

# 56
  • Мнения: 373

Да ако си емигрирала преди 2008 година, когато нямаше къде да си паркираш колата от табели за работа.
Да бе, и с червен килим ни чакаха....дават по две, който не взема бият. Не знам кой ти ги е разказвал тези неща с паркирането и работата, но те е излъгъл
Titina  не се заяждам аз живея тук и нещата са ми много ясни. И на мен преди да дойда тук ми се разказваха приказки от хиляда и една нощ. Аз дойдох точно, когато рецсията започваше и работа дори за мияч на чинии неможеше да се намери. Добре е да се уточни, че при имиграция е важно кой ще те посрещне,какви насоки ще ти даде, какви са ти познанията по езика, за да можеш да започнеш работа.Аз дойдох със завършена английска гимназия и завършена магистратура в Англия. Не съм имала големи очаквания, но и тези които имах не се покриха. Що се отнася до здавеопазването, съм на 100 процента съгласна с теб. Нещата не са никак уредени. Докторите  имат техниката, но нямат познанията тук.

# 57
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 947
Е аз започнах харабота по време на рецесията, със средно ниво на английски и магистратура от България + много опит професионален. Започнах работа по специалността си, но е истина, че не ми се е налагало да работя.

# 58
  • Мнения: 40
И в крайна сметка образованието признава ли се в Канада?

# 59
  • В друго измерение
  • Мнения: 140
Не. В 90% от случаите. Такива като Титина са изключение.  Изключения няма за доктори, зъболекари и фармацевти.

ТаняАлекс, с теб съм на 100%.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт