ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО-Тема№16

  • 84 959
  • 876
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 749
Обади се на лекаря да му кажеш, тия лекари никога не знаят кое с кое не може.

Я да ви попитам, ей така както си пиеш АД и си що годе добре, изведнъж някоя случка, нещо да стане и да ви засегне по някакъв начин и айде пак всички симптоми на депресията да се завърнат, случвало ли ви се е? Аз от 2 дена направо съм като преди, подтиснато ми е, нищо не ми се прави, нищо не ме радва.

Аз писах и малко по-рано... Както бях решила, че с АД ще си карам до живот, понеже неразположенията ми изчезнаха и пак се почна Sad По-малко от преди, по-лесно ги приемам, но пак взех са се ослушвам кога какво ме мъчи, да се замислям как ей сега нещо ще ми стане, да съобразявам пътуванията си с наличие на лекар...и т.н. - знаете за какво говоря Sad
И всичкият този регрес без никаква конкретна причина. Чудя се дали да не вдигна дозата АД?!

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 680
гала, аз не пия АД..нямам депресия, пия си успокоителни, но когато нещо такова ми се случи, просто ми се завръщат с пълна сила всевъзможните сипмтоми на паниката, на вегетативната дистония, страховете...просто кошмарът, който ме поваля.

# 47
  • Мнения: 880
Гала, аз изрично попитах лекаря преди да ми изпише лекарството, комбинира ли се с АД и тя каза "да, разбира се", а в листовката пише "с повишено внимание". Мисля да ги пробвам, ако се чувствам зле няма да ги пия, ще искам друг вариант  ooooh!
На мен от конкретни събития не ми е ставало зле, поне сега не си спомням. Аз получавам кризи или депресия ей така без причина. Последния път преди да се срина се чувствах много добре и един ден просто потънах. Както си вървях по улицата на път за в къщи и започнах да се сдухвам  Sad

# 48
  • Мнения: 45
Последния път преди да се срина се чувствах много добре и един ден просто потънах. Както си вървях по улицата на път за в къщи и започнах да се сдухвам  Sad

Дори пиейки АД в този момент? Мен това ме плаши..искам всичко да изчезне до нулата.. Sad възможно ли е? Започвам да губя надежда хора Sad

# 49
  • Мнения: 880
Stany, аз съм на ниска дозировка (1/4 хапче) и предполагам, че това е причината. Преди години когато бях на по-висока дозировка(3/4 до 1 цяло) не съм имала такива моменти. Но откакто ги намалих имам и лоши дни. Въпроса е да ти се уцели правилното хапче и правилната дозировка, с която да се чувстваш добре. Аз го намалих, защото не искам да се тровя и засега удържам фронта. Ако видя, че не става така и постоянно съм зле ще го увелича, нямам избор.

Последна редакция: вт, 20 май 2014, 12:05 от y_em

# 50
  • Мнения: 45
Как сте мацки? Надявам се в това хубаво време всички да сме добре!
Аз днеска се чувствам прекрасно..сутринта пак ми беше трудничка обаче се справих бързо и с много кеф станах и се оправих......Надявам се и стискам триста палци всеки ден да е по-добър за вас и мен!
Пишете как сте?

# 51
  • Мнения: 880
Радвам се Stany, дано да се чувстваш все по-добре  Hug
Аз днес не мога да се похваля, сякаш някой ми беше изцедил енергията до капка. Едва ли е от времето, дано утре да съм по-добре.

# 52
  • Мнения: 2 860
Абе с тия АД човек не може да се разплаче като му потрябва да изкрънка нещо от мъжа си  Joy

# 53
  • Мнения: 109
Абе с тия АД човек не може да се разплаче като му потрябва да изкрънка нещо от мъжа си  Joy

 hahaha Отиваш тайно в кухнята да режеш лук и си готова.
 
Последния път преди да се срина се чувствах много добре и един ден просто потънах. Както си вървях по улицата на път за в къщи и започнах да се сдухвам  Sad

Дори пиейки АД в този момент? Мен това ме плаши..искам всичко да изчезне до нулата.. Sad възможно ли е? Започвам да губя надежда хора Sad
чак до нулата едва ли ще изчезне..Винаги при по-силен стрес и пс. и физ. натоварване ще се обадят я световъртеж, я сърце, я нещо друго,което е като типичен симптом..Важното обаче е да може да се живее нормално без лишения и без постоянни страхове.

# 54
  • Мнения: 12
Как сте мацки? Надявам се в това хубаво време всички да сме добре!
Аз днеска се чувствам прекрасно..сутринта пак ми беше трудничка обаче се справих бързо и с много кеф станах и се оправих......Надявам се и стискам триста палци всеки ден да е по-добър за вас и мен!
Пишете как сте?
радвам се за теб явно антидепресанта вече е започнал да ти деиства докато при мен нещата са още зле замаяна съм и много изморена сутрин едвам ставам

# 55
  • Мнения: 5 459
Да споделя нещо, което може да ви бъде от полза в борбата с гадостта. Онзи ден ми изпратиха един сайт, в него има много лечебни картинки, за които казват,че  много помагат, аз бях скептично настроена, но след гледане на три картинки, два дена подред се събуждам изключително спокойна, без тревожност, без гадене,без мисли. Това от една година бях забравила какво е. Не знам дали се дължи на тези картинки, но е факт. Това е линкаhttp://nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_content&view … amp;Itemid=100014 трябва обаче регистрация за да може да се гледат. Като цяло сайта е страхотен има много полезни неща, за хора, като нас-гледам,че има и коментари на хора с ПР и различни страхове.Прегледайте го може да има и нещо за вас. Относно картинките - аз гледах картинката за изчистване на страхове,картинката за неврози и картинкатаза депресии.  На всяка картинка има указание за какво време да се наблюдава и колко пъти на ден или седмично да се прави това упражнение. Дано поне мъничко да съм била от полза за някои от вас. Hug

 Относно алтернативните начини за справяне с ПР- Аз ще направя вече 3м без деанксита, който желае може да опита Бланд на Ботаник- маточина,лавандула и пшеничен зародиш, за кратко се опитах да го сменя с Алора, но пак се върнах на Бланд, добре действа, пия Омега-3 и Магне Б6,в началото, като спрях деанксита вечер пиех и по едно валерианче,но вече не го пия, спя си много добре. Тичам 3 пъти седмично, ходя на йога, сутрин пред огледалото си повтарям някои утвърждения,пиша благодарности през ден за който се сетя. Това е от мен, което установих,че ми действа добре, дано и на някой друг,който не иска АД да му е от полза.

Мари, аз бях забравила за картинките. Днес се сетих да ги гледам. Сега след като си ги гледала повече време, има ли положителен ефект......а, иначе аз също постоянно повтарям утвърждения и пиша и слушам позитивни дискове и т.н. само и само да избегна АД. .....

# 56
  • Мнения: 45

[/quote]радвам се за теб явно антидепресанта вече е започнал да ти деиства докато при мен нещата са още зле замаяна съм и много изморена сутрин едвам ставам
[/quote]

Вани, кураж..и аз ходя още малко заспала и замаена ама все едно не ми пука особено..опитвам..пукам тоя врат..разтягам максимално на йогата...абе нека бъдем позитивни, че всичко ще изчезне...

# 57
  • Мнения: X
Алина не смея да се похваля, но откакто го спрях деанксита /3 месеца  минаха вече:/правя цели 6 дена без каквито и да е  физически симптоми, лошо настроение, мисли и т.н- гледам картинките точно 6 дена не знам дали е от тях, но е факт.Намалих си и маточината, вече само по 2 хапченца на дена Sunglasses.Гаденето изчезна някак си от само себе си.  Спя си, кат пич, дойде ми апетита, нищо не може да ме изкара от равновесие/освен мъжът ми Mr. Green/, самото спокойствие съм. Знам,че пак ще има и лоши моменти, но искам времето между тях да се удължава постепенно и така до пълното елиминиране.  След работа се прибирам пеша вървя по 3 км до вкъщи, само и само да има движение.

АЗ пък вярвам, че всичко това може да изчезне напълно, вярвайте и вие.Много е важна вярата, много и то във самите вас. И търсете и алтернативи, винаги има изход, винаги.
Един положителен пример ще ви дам имам приятелка с тумор в главата, млада жена е на 35г химиотерапии,, операции, не могат да и помогнат, отказват да я оперират втори път и тук и в Турция, защото тумора е огромен и риска за нея е огромен- за 3 години обиколиха къде що има лечители по холистична медицина, билкари, хора занимаващи се с камъни, водолечители, наистина много неща изпробваха и да ви кажа тумора и е намалял с 6 см за 3год-лекарите казват,че това е чудо. Изхвърли всички лекарства, които не и помагаха, а само я раздуваха, изцяло е заложила на алтернативи- знаете ли какъв слънчев човек е, нито веднъж не я чух да се оплаква и знаете ли какво ми каза- то това твоето е по-гадно и коварно от мойто. Laughing

Опитайте се да приемете страха,като нещо, което ще ви помогне да опознаете по-добре себе си.  bouquet

# 58
  • Мнения: 5 459
Алина не смея да се похваля, но откакто го спрях деанксита /3 месеца  минаха вече:/правя цели 6 дена без каквито и да е  физически симптоми, лошо настроение, мисли и т.н- гледам картинките точно 6 дена не знам дали е от тях, но е факт.Намалих си и маточината, вече само по 2 хапченца на дена Sunglasses.Гаденето изчезна някак си от само себе си.  Спя си, кат пич, дойде ми апетита, нищо не може да ме изкара от равновесие/освен мъжът ми Mr. Green/, самото спокойствие съм. Знам,че пак ще има и лоши моменти, но искам времето между тях да се удължава постепенно и така до пълното елиминиране.  След работа се прибирам пеша вървя по 3 км до вкъщи, само и само да има движение.

АЗ пък вярвам, че всичко това може да изчезне напълно, вярвайте и вие.Много е важна вярата, много и то във самите вас. И търсете и алтернативи, винаги има изход, винаги.
Един положителен пример ще ви дам имам приятелка с тумор в главата, млада жена е на 35г химиотерапии,, операции, не могат да и помогнат, отказват да я оперират втори път и тук и в Турция, защото тумора е огромен и риска за нея е огромен- за 3 години обиколиха къде що има лечители по холистична медицина, билкари, хора занимаващи се с камъни, водолечители, наистина много неща изпробваха и да ви кажа тумора и е намалял с 6 см за 3год-лекарите казват,че това е чудо. Изхвърли всички лекарства, които не и помагаха, а само я раздуваха, изцяло е заложила на алтернативи- знаете ли какъв слънчев човек е, нито веднъж не я чух да се оплаква и знаете ли какво ми каза- то това твоето е по-гадно и коварно от мойто. Laughing

Опитайте се да приемете страха,като нещо, което ще ви помогне да опознаете по-добре себе си.  bouquet

Много се радвам за теб, миличка. Ами и аз ще гледам картинките. Те са приятни, нищо не ми пречи да отделя 15 минути.......доста повече отделям за слушане на дискове.......направо ме е яд на себе си. Цялото ми време извън работното го посвещавам на такива борби със собственото ми депресирано АЗ. Добре, че ме търпят любимите ми хора......

# 59
  • Мнения: 12
Здравеите!Как сте днес?Аз нощес бях  доста зле събудих се с високо кръвно и пулс 150 в бърза помощ ми биха успокоително и това беше.Чудя се докога ще продължава този ад.

Общи условия

Активация на акаунт