ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО-Тема№16

  • 85 784
  • 876
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 4 500
Май се събрахме фенките на Турция тука  Crazy
П.П. Тоя Валидол как ви помага бе мацки  Shocked newsm78 Той ми е като лукче  Mr. Green

# 781
  • Мнения: 900
Цитат
П.П. Тоя Валидол как ви помага бе мацки  Shocked newsm78 Той ми е като лукче  Mr. Green

Вярно е като лукче, аз когато съм с екстрасистоли или тахикардия взимам или валидол или лукче. За друго не помага. 

# 782
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Цяло хапче Валидол ли взимате или по половин?

# 783
  • Мнения: 900
Цяло под езика. Гледам да не е повече от 2 пъти на ден, защото пише, че падало кръвното от него. Аз не съм имала проблеми, но ей така за всеки случай внимавам. Но последните няколко месеца установих, че лукчето има почти същия ефект и затова взимам лукче, а валидол само в краен случай.

# 784
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Цяло под езика. Гледам да не е повече от 2 пъти на ден, защото пише, че падало кръвното от него. Аз не съм имала проблеми, но ей така за всеки случай внимавам. Но последните няколко месеца установих, че лукчето има почти същия ефект и затова взимам лукче, а валидол само в краен случай.

Добре де, как ще има същия ефект, като лукчето е само глюкозен сироп, захар и аромати, т.е. в съставките му няма нищо успокоително  newsm78

# 785
  • Мнения: 5 459
Здравейте, от една година насам и аз съм в редиците на панически разстроените  Grinning
Отдавам го на пост травматичен стрес след едно преживяване покрай свекърва ми /едва не умря, мъкнахме се по болници цял месец и се нагледах на тежко болни деца. Страхът, че трябва сами с мъжа ми да се справим с болестта на майка му, огромният риск тя да умре или да остане инвалид за цял живот и гледката на деца с онкологични заболявания, едно от които делеше една стая със свекърва ми и плачеше от болки  Cry, явно си каза думата/.
Първият пристъп ме връхлетя навръх първия ден от почивката ни в прекрасния Бодрум. Точно един час, след като си легнах, се събуждам. Лошо ми е все едно ми е паднало много кръвното, цялата се треса и треперя и не мога да си поема въздух. Помислих си, че получавам удар и умирам (най-странното тогава е, че супер се паникьосах, но не защото умирам, а заради това как ще кажат на майка ми, че съм се гътнала и заради сестра ми, която тогава беше бременна). В болницата ми биха диазепам, мериха ми кръвното и кръвната захар, правиха ми електрокардиограма. Всичко беше в норма.
Следващия пристъп беше пак на почивка. Пак точно час, след като си легна, се събуждам - прилошало ми е, вие ми се свят, дишам тежко. Тогава, ставайки да си взема шишето с вода, дори загубих съзнание за малко. Паднах и разлях 1,5л. вода в леглото  Blush
Получавам пристъпите през месец-два и винаги точно час, след като съм заспала. Лекар-хомеопат ми каза, че получавам сривове във вегетативната нервна система. Нивата на адреналин са ми високи, а серотонина - нисък. Започнах да пия 5-htp /прекурсор на серотонина/ + Невропан /мента, глог и валериан/. Мисля да си взема и Невролаксин на д-р Тошков. Четох, че е хубав продукт. Опитвам се да овладявам пристъпите като дишам дълбоко и се самоуспокоявам, но като трябва да ходим някъде на почивка, се ужасявам да не получа пак някой тежък пристъп, като онзи в Бодрум. Сега септември сме на почивка в Мармарис, а на мен ми се изправя косата от ужас.

Ако ще си вземаш невролаксин, по-добре си го вземи от Турция-на Томил херб.Тошков направи "клон" и в Истанбул. Докато бях там през 2006 г. 3 месеца-пих от него. Явно за лекарствата си, които са за износ се старае. Когато продължих да го пия и тук-нямаше никакъв ефект.  А за Мармарис.....и аз направих една криза там, но беше от немарливост......аз вече писах по-горе, че на 46 градуса излязох без шапка и без очила и се изпльосках да се пека......но пък чаша бяло вино реши проблема  Wink А иначе и аз пия твоите добавки, само, че под форма на неолексан и дормиплант.

# 786
  • Мнения: 5
Дааа, ефектът на лукчето при ПА. Или хипогликемия и ПА :http://www.evropea.com/medicina/panichesko-razstroistvo/307-hipoglikemiya.html



# 787
  • Мнения: 5 459
Джули, не е от Турция, ами прекалена чувствителност и изострено чувство за сраведливост  Wink. За всеки случай си вземи нещо по-силно за Бодрум. Аз си носех ривотрил. Не се наложи да го използвам, но чувството,че стои в чантата ми ме успокояваше. В момента в който тръгнахме на плаж и аз си оставих чантата и по пътя се сетих,че го няма се паникьосах......може би акочантата беше с мен, въпреки жегата щях да съм добре  ooooh! ......иначе съм голям психолог-само дето все по-често срещам колеги със същото страдание. Confused
Нефертари 34, преди да си дадеш парите при Орлин-се посъветвай с хора, които евентуално са получили помощ от него и са вече в добро психично състояние .......а и бъди готова да се научиш да обичаш страха си......Wink.Аз ще се въздържа от мнение, защото нямам право на подобен коментар-просто приятелски съвет.

# 788
  • Мнения: 376

ха, ако си мислиш, че лукчето е със захар, грешиш, а подсладителите не помагат при хипогликемия, точно обратното!   Mr. Green
иначе, и аз се сетих за подобен ефект, но това би било при положение, че са със захар в състава си.
другото - обикновен плацебо ефект!   Mr. Green

# 789
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ривотрилът не е ли лекарство против епилепсия? Гледам, че масово се пие, а до колко е безобидно...... Rolling Eyes
Мисля да заложа на Невролаксин, Невропан и Валидол. И много вода. Според мен липсата на достатъчен прием на вода  дехидратира и допринася за обостряне на симптомите - прилошаване, отпадналост, умора и пр.
След месец заминавам за Мармарис пък каквото-такова. Психологичната нагласа е много важна. Ако постоянно си мислим, че ще ни се случи нещо лошо, е много вероятно да ни се случи. Миналата година като получих пристъпа в Бодрум, бях като препикано мушкато цялата почивка. Дори на моменти вече исках да се прибираме. Пълна шматка.

# 790
  • Мнения: 4 500
Аз ще се въздържа от мнение, защото нямам право на подобен коментар-просто приятелски съвет.
Напротив, не се въздържай, държа да чуя мнението ти  Heart Eyes

# 791
  • Мнения: 4 500
Цяло хапче Валидол ли взимате или по половин?
х 2 един след друг 3 пъти на ден, как половинка  Shocked само

# 792
  • Мнения: 900
Джулай в лукчето няма само аромати, а и масла от мента, евкалипт, мащерка, пелин, салвия и копър. Така пише на опаковката. Има 3 вида лукчета, тези със изброените масла са ако не греша в зелена опаковка и пише Билкови лукчета.

# 793
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Днес се замислих доста над проблема и стигнах до някои изводи. Т.нар. паническо разстройство е просто реакция на нервната ни система. Ние сами го превръщаме в паническо. Тъпчем се с какви ли не хапчета, които водят до привикване и натоварват организма. И за какво го правим!? ПА не е по различно от главоболието, болките в кръста или менструалните болки, които се появяват понякога, но това не значи, че трябва да пием аналгини или нош-па превантивно. За наше добро си мисля, че е редно да приемем факта, че получаваме ПА. Проблемът е, че когато получаваме ПА освен симпомите, ние допълнително се психясваме, което още повече усложнява положението. Вместо това трябва просто спокойно да изчакаме да премине. Като останалите неразположения.
Една вечер бях сама в апартамента /мъжа ми беше в командировка/. Явно от подсъзнателен страх, посред нощ се събудих. Беше ми лошо, прималяло. Първата ми мисъл беше "Господи, сама съм. Ако ми стане нещо, кой ще извика Бърза помощ". Психясах се. В следващия момент се замислих, че с тези мисли сама си го нач*квам. Затова се съсредоточих в една точка /дръжката на гардероба/, не мислих за нищо, само вдишвах дълбоко през носа и издишвах през устата, намокрих лицето, деколтето и китките си с вода.........и цялата драма премина за 5 мин.
Мисълта ми е, че ние придаваме прекалено голямо значение на ПА. Защо да го лекуваме с хапчета? Защо да се съсредоточаваме върху проблема? Не е ли по-лесно да го приемем като част от нас, да свикнем с него и когато се появи да не се паникьосваме, а кротко да го изчакаме да премине. Като досаден роднина, който ни е дошъл на гости.

# 794
  • Мнения: 2 860
 Защо да го лекуваме с хапчета? Защо да се съсредоточаваме върху проблема? Не е ли по-лесно да го приемем като част от нас, да свикнем с него и когато се появи да не се паникьосваме, а кротко да го изчакаме да премине. Като досаден роднина, който ни е дошъл на гости.
[/quote]

Защото с хапчета може да изчезне и след месец да забравиш какво е. А така може да се задълбочат нещата, но .... всичко е индивидулано. Все казвам за дъщерята на моя познат, дето преди 4 год почнала да получава ПА, после развила депресия, отказвала да се лекува, защото четяла листовките на АД и казвала, че искали да я убият, после пък получавала ужасни странични ефекти /пак като си внушавала/. Та така, момичето е 4 години на легло. Дотам се е докарала, че ходи с проходилка и гледа в една точка. Вече и лечение не й помага. Е, разбира се това е индивидуален случай, но е много показателен. Според мен, ако видиш, ако усетиш, че не може да се справиш без лекарства, а то се усеща, поне аз го усетих, няма нищо лошо да си помогнеш с малко химия. Не си натрапвам мнението.

Общи условия

Активация на акаунт