ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО-Тема№16

  • 85 350
  • 876
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 2 860
А да ви кажа в Сицилия какви плажове има, направо лагуни, добре че отидох като бях добре.

Сега вече като се поосъфирясах да ви кажа за моята болест, това което предполагат разбира се, не е сигурно. Та става въпрос за хроничен менингит, но такъв който е причинен не от бактерия а от собствената ми имунна система, автоимунно е. Протича хронично с периоди на обостряния и ремисии. Тези възпаления пораждат сраствания по пътя на ликвора и той не може да се отича нормално. В зависимост къде е възпалението се появява мозъчна симпоматика /като при инсулт/, но за разлика от инсулта това продължава с месеци. Появяват се и кризи в следствие на лошото отичане на ликвора, като световъртеж, загуба на равновесие .... Има лечение с кортикостероиди в острия стадий. Та това е. Лошо е заболяването, но аз се надявам все пак да е това, защото има логика, отговаря на моето състояние и най-вече защото има поне някакво лечение поне в острите периоди. Представяте ли си, да съм карала менингити без лечение, не случайно не ях съвсем сред живите.

# 811
  • Мнения: 889
Гала, радвам се че си по-добре, преди няколко дни като писа, че си много зле и имаш чувството, че краят ти наближава ми стана много мъчно и тежко.....ужасно е да страда така човек. Дано да са установили вече проблема ти, не че автоимунен менингит е хубава диагноза, но поне да знаеш с какво се бориш. Неизвестността  е много по-лоша.

Хора, как се чувствате през август? На мен винаги ми е проблемен, много ми тежи този месец, нямам тонус, депресивно ми е, чувствам една самота и празнина... и ми писва това слънце да виси в небето и да пече. Така съм всяко лято последните години.

И още нещо да питам - някой да е пил бял имел? Изписа ми го един билкар заедно с още 3 билки за черния дроб. Гугъл казва че е токсичен ако се пие продължително време, а аз трябва 3 месеца да го пия...

А да - и още нещо ще питам  Simple Smile - някой да е пил един и същ АД повече от 7-8 години и да е имал проблеми с дроба? Възможно е при мен проблемите с черния дроб да са от това, вече 8г пия ксетанор. Хич не ми се иска да ми го сменят, не знам как бих се чувствала с нов АД  Shocked

# 812
  • Мнения: 376
Гала, купи си качествено рибено масло и вземай в големи дози, яж и много чесън и лук и зелени неща и мисля, че значително ще се подобриш.

# 813
  • Мнения: 376
пила съм бял имел и няма никакъв проблем.
токсични са плодчетата му доколкото знам, не билката, дето продават в аптеките.
добра билка е, пробвай я.

и да, разбира се, че е напълно възможно проблемите с дроба да са ти от дългата употреба на АД, независимо дали е един и същ или са различни, все тая, важно е времето, в което организмът е натоварен преко сили.

# 814
  • Мнения: 2 860
Искренче, благодаря за съвета, обаче рибеното масло увеличава кървенето, от него получих огромни синини. А както се оказа при мен тия синини и кръвоизливи са друго автоимунно заболяване, което атакува кръвоносните съдове и ги прави чупливи, синдром на някой си. Въобще и това че имам Хашимото, вече ме навежда на мисълта, че аз просто правя автоимунни заболявания, собствената ми имунна система ме убива.

# 815
  • Мнения: 1 383
Аз пия Оропрам от  няколко дни, но не знам кога ще започне да действа. С това прилошаване сутрин какво ще се прави ? Ставам първо кашлям малко и започва да ми се гади. Лошо ми е все едно съм от грип болна. Заведа детето на градина, взема си едно кафе, изпия го и чак тогава някакво подобрение имам.  Тези дни се хванах да чистя след ремонта, който правихме уж да не мисля, но не. Все страхове за кашлици и температури са ми в главата.  Пак започвам да се самонавивам, че имам СПИН,но бързия тест не го е хванал. А да отида на кръвен тест ме е страх. Или пък решавам,
е щом сутрин съм толкова зле може да е рак. Ходих на интервю за работа. В трамвая една възрастна жена се закашля, а после и едно момиче. Е познайте кой слезе и вървя 3-4 спирки в жегата. На връщане минах през една аптека за която знам, че продават термометър с галий. Веднага още на улицата си премерих Т-то - 37.3 Е не знам вече сега пак съм в някакъв ужас. Какво ми има, що ми има. Срам ме е вече при личната да ходя аз съм станала по зле от възрастните, а 30 години нямам още. С малко дете съм, което трябва да го гледам, чеси няма той друг. Искам да бъда пак стария нормален човек. 

# 816
  • Мнения: 5 459
alinnna , миличка, ти си много чувствителна  Hug Трябва да го даваш по-спокойно и да не взимаш навътре нещата. Все си го повтарям това и на мен и до някаква степен успявам. Проблемът ни е, че сме много емоционални и това ни скапва както психически, така и физически. Аз тази зима се разболях два пъти от грип през месец с температури, гърла и каквото се сетиш. Имунитетът много пада при подобни състояния.
Не можем да живеем в страх, че ще се случи нещо и да изживяваме всяко нещо драматично.

И моят имунитет се е сринал.....тая зима и аз се належах от вируси разни......половинът от повече от година не подминава и ден без чия и ленено семе......не, че преди е боледувал, ама сега взе и да младее още повече.....пък мен ме мързи да се  грижа за себе си  Sad
 Преди ми вареше страшниче всеки ден и месеци наред , докато го пиех бях доста по-добре.....ама сега вече ме мързи и да го пия  Joy нали не е на хапчета...... Wink а що да пия чай от маточина, макар, че действа великолепно, като си купувам дормиплант /маточина +валериан на хапчета/.......що пък да е екологично брано от вилата като мога да се натъпча с химически обработени билки ,че и с добавка на нишесте  Crossing Arms направо ме е яд на себе си....
Някой питаше за имела.......преди години го пиех за нормализиране на кръвното,понеже беше много ниско, но ми помагаше и за нервната система.......но е мнооооооооооооого сложно.....ама как ще го чакам цяла нощ да се извлече, че и на сутринта пък и да го изпия /имелът е по-полезен, когато се кисне 12 часа в студена вода като студен извлек/. Покойният ми съпруг, освен ботаник, се занимаваше и с фитотерапия, та на теорияме научи доста добре, но да имаше и койна практика да изпълнява всичко товааааа  Naughty

# 817
  • Мнения: 889
Алина, колко време пи бял имел?
Питам защото почти навсякъде пише , че в големи дози е токсичен и не бива да се пие дълго време.

Искрена, колко време го приема и ти?

# 818
  • Мнения: 2 860
Кими, направи си тест за хламидия и ревматологични, това ако поддържаш такава температура, но се консултирай с ревматолог.

# 819
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз пия Оропрам от  няколко дни, но не знам кога ще започне да действа. С това прилошаване сутрин какво ще се прави ? Ставам първо кашлям малко и започва да ми се гади. Лошо ми е все едно съм от грип болна. Заведа детето на градина, взема си едно кафе, изпия го и чак тогава някакво подобрение имам.  Тези дни се хванах да чистя след ремонта, който правихме уж да не мисля, но не. Все страхове за кашлици и температури са ми в главата.  Пак започвам да се самонавивам, че имам СПИН,но бързия тест не го е хванал. А да отида на кръвен тест ме е страх. Или пък решавам,
е щом сутрин съм толкова зле може да е рак. Ходих на интервю за работа. В трамвая една възрастна жена се закашля, а после и едно момиче. Е познайте кой слезе и вървя 3-4 спирки в жегата. На връщане минах през една аптека за която знам, че продават термометър с галий. Веднага още на улицата си премерих Т-то - 37.3 Е не знам вече сега пак съм в някакъв ужас. Какво ми има, що ми има. Срам ме е вече при личната да ходя аз съм станала по зле от възрастните, а 30 години нямам още. С малко дете съм, което трябва да го гледам, чеси няма той друг. Искам да бъда пак стария нормален човек. 

Кими, моя приятелка беше като теб. Пукнаха я от изследвания. Лежа сума ти време в болница. Накрая й откриха йерсиния - бактерия, която се хваща от недобре измита храна.
Пусни си едни кръвни изследвания и направи микробиология при АГ.

# 820
  • Мнения: 5 459
Алина, колко време пи бял имел?
Питам защото почти навсякъде пише , че в големи дози е токсичен и не бива да се пие дълго време.

Искрена, колко време го приема и ти?
половин година, но тогава бях по-сериозна към себе си.....това, което продават в аптеките не е токсично, там няма зрънца.....

# 821
  • Мнения: 376

Искрена, колко време го приема и ти?

някъде месец, може би и щях още да го пия, ако не ме бе домързяло.
а то даже няма нищо сложно - само се накисва от вечерта в студена вода и на сутринта се изпива.
някои дават разни други схеми, де, но аз така го приготвях.
нормализира кръвното и успокоява и нервната система.

# 822
  • Мнения: 376
Кими, направи си тест за хламидия и ревматологични, това ако поддържаш такава температура, но се консултирай с ревматолог.

аз навремето поддържах в течение на повече от половин година сигурно всеки следобед към 37,6 - 37, 7  и се оправих единствено когато спрях да я меря тази температура   Mr. Green
по- чувствителните хора повишават съвсем физиологично температурата си и без да има някакви физически причинители.

# 823
  • Мнения: 376
Искренче, благодаря за съвета, обаче рибеното масло увеличава кървенето, от него получих огромни синини. А както се оказа при мен тия синини и кръвоизливи са друго автоимунно заболяване, което атакува кръвоносните съдове и ги прави чупливи, синдром на някой си. Въобще и това че имам Хашимото, вече ме навежда на мисълта, че аз просто правя автоимунни заболявания, собствената ми имунна система ме убива.

странно, рибеното масло го дават полезно и при Хашимото...
приемаш ли селен от естествени източници като бразилски орех?
вит."Д" и вит."Е" от естествени източници  - също!

прекарвай колкото се може по - често и повече на открито, по възможност да се докосваш до земята - трева, пясък и т.н. с боси крака!

# 824
  • Мнения: 2 860
Между другото, Искрена, на моменти се изказваш доста подготвена. Благодаря за съветите.

Общи условия

Активация на акаунт