ПАНИЧЕСКО РАЗСТРОЙСТВО-Тема№16

  • 85 545
  • 876
  •   1
Отговори
# 795
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И защо се е стигнало до там? Защо е развила депресия? Може би защото сама е задълбочила състоянието си или просто защото не е изкоренила източника на това депресивно състояние. Естествено, че всичко е много индивидуално, но често ние сами се затриваме.
Моя приятелка беше оперирана от киста на яйчника. От операцията разви пост травматичен стрес. Постоянно си мислеше, че има проблем с бъбреците, защото "ходила често по малка нужда". А тя ходеше често по малка нужда винаги преди да излезе навън и това я караше да ходи до тоалетна /като студентка винаги преди изпит се пуквах да ходя до тоалетна от стрес/. Демек - разви агорафобия, а т.нар. проблем с бъбреците беше само в главата й, защото като си стоеше в къщи с часове не ходеше до тоалетна. Прекара 7 скапани години, затворена у дома си, като си втълпяваше, че е болна, че не може да учи, да работи и да има връзка. Да споменавам ли, че пиеше Ривотрил от дете /епилептичка е/. Накрая се стегна, започна да учи, хвана си гадже, но въпреки това загуби 7 г. от живота си в СТРАХ.

# 796
  • Мнения: 376

След месец заминавам за Мармарис пък каквото-такова.

посети Фетие, правят еднодневни екскурзии - много е красиво и водата е топла, а морето прекрасно синьо.
иначе морето на Кушадъсъ и Мармарис е пълна отврат - водата си е студена като на нашето море и изобщо не е така лазурно синьо както морето на Фетие.

# 797
  • Бургас
  • Мнения: 10 827

След месец заминавам за Мармарис пък каквото-такова.

посети Фетие, правят еднодневни екскурзии - много е красиво и водата е топла, а морето прекрасно синьо.
иначе морето на Кушадъсъ и Мармарис е пълна отврат - водата си е студена като на нашето море и изобщо не е така лазурно синьо както морето на Фетие.

Фетие съм го запланувала за другата година евентуално  Simple Smile
За пръв път чувам, че морето на Мармарис е кофти  Rolling Eyes По принцип казват, че плажът на Мармарис не е много хубав, но ние ще сме в Ичмелер, където плажа си е ок.

# 798
  • София
  • Мнения: 5 047
Много зле ми действат жегите, много!
От събота съм с някаква хранителна алергия и при всеки нов обрив направо се паникьосвам.
Еньо, ти беше писал, че си се борил а алергии. Дай съвети и насоки, моля.

# 799
  • Мнения: 5 459
Аз ще се въздържа от мнение, защото нямам право на подобен коментар-просто приятелски съвет.
Напротив, не се въздържай, държа да чуя мнението ти  Heart Eyes
Не е етично-колега е. По-добре питай хора, които са били при него,макар че  newsm78.

# 800
  • Мнения: 5 459

След месец заминавам за Мармарис пък каквото-такова.

посети Фетие, правят еднодневни екскурзии - много е красиво и водата е топла, а морето прекрасно синьо.
иначе морето на Кушадъсъ и Мармарис е пълна отврат - водата си е студена като на нашето море и изобщо не е така лазурно синьо както морето на Фетие.

Фетие съм го запланувала за другата година евентуално  Simple Smile
За пръв път чувам, че морето на Мармарис е кофти  Rolling Eyes По принцип казват, че плажът на Мармарис не е много хубав, но ние ще сме в Ичмелер, където плажа си е ок.

Споко, тя Искрена влиза по темите за да се заяжда и да всява смут. Доста хора и казахме, че не е желана тук да ни дразни, но тя няма чувство за мярка.  Вече много хора ти казахме, че Мармарис е приказка, а водата на 20 юни, беше топла, а какво остава сега, когато вие отидете, смело напред и се забавлявай, ще останеш очарована........а ривотрилът да-силно лекарство е, но аз го нося като плацебо в чантата си, за да съм спокойна, понеже много бързо тушира всякакви панически пристъпи, което не означава, че го пия.....нали ти казах -при онази грандиозна атака ,вероятно, от жегата и от това, че синът ми получи топлинен удар и цялата ни екскурзия в Далян беше в страх , че може да се повиши температурата му, пък и вечерта му сложиха система в болницата и аз се уплаших.....та на другия ден я получх де......и си реших проблема с чаша студено бяло вино. В грийна бялото вино беше невероятно  Wink.
Аз, обаче се филмирах заради любимеца си Робин Уилямс. Как при тези възможности и средства, които има ще се остави депресия да го победи  Cry Толкова ли е безнадеждна пък тази болест.....

Хм.....малко ме е срам, обаче вчера бях направо комична. Прибирам се от работа и вървя към гарата.....виждам някакви турци в едно заведение се бият жестоко.....ама няма да ви описвам, защото беше страшно. Събрали се сеирджии и гледат и никой не вика полиция....а там ситуацията вече с кървища. Аз ,обаче гоня влак и не мога да звънна на 112, защото ще изпусна влака.....че като ревнах отбезпомощност и вървя към гарата. В това време звъни половинът и като ме чу че рева като магарица се уплаши........аз ,обаче през сълзи му обяснявам каква е ситуацията и той прихва да се смее.....и аз съответно обяснявам, че се бият лошо.......в отговор получавам-ми ти що не отиде да им покажеш как да се бият по-добре Joy Факт е, че се наревах едно хубаво и днес се ядосвам на себе си, защо подобни неща ме изкарват от равновесие.

# 801
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
alinnna , миличка, ти си много чувствителна  Hug Трябва да го даваш по-спокойно и да не взимаш навътре нещата. Все си го повтарям това и на мен и до някаква степен успявам. Проблемът ни е, че сме много емоционални и това ни скапва както психически, така и физически. Аз тази зима се разболях два пъти от грип през месец с температури, гърла и каквото се сетиш. Имунитетът много пада при подобни състояния.
Не можем да живеем в страх, че ще се случи нещо и да изживяваме всяко нещо драматично.

Последна редакция: чт, 14 авг 2014, 10:10 от miss july

# 802
  • Мнения: 2 860
Призма, на моя приятелка детето се отърва от алергия многомесечна с вит.С. Вземаш от аптеката ампули от 500 и пиеш по 1 на ден за 10 дена, лекар им го каза.

# 803
  • София
  • Мнения: 5 047
Призма, на моя приятелка детето се отърва от алергия многомесечна с вит.С. Вземаш от аптеката ампули от 500 и пиеш по 1 на ден за 10 дена, лекар им го каза.

Гала, ще опитам!

# 804
  • Мнения: 895
Цитат
Аз, обаче се филмирах заради любимеца си Робин Уилямс. Как при тези възможности и средства, които има ще се остави депресия да го победи  Crying or Very sad Толкова ли е безнадеждна пък тази болест.....


Парите не лекуват депресията, нито ходене по клиники или доктори. Даже си мисля,че многото пари (милиони) са бреме. Славата също, особено когато си с проблеми. Жалко за човека и на мен ми беше симпатичен, жалко че не е успял да се справи  Sad
Аз имах някакви депресивни епизоди, които траеха от няколко часа до няколко дни и повярвайте ми предпочитам ПР. Депресията е нещо ужасно, а моята дори не беше толкова тежка.

# 805
  • София
  • Мнения: 480
Много зле ми действат жегите, много!
От събота съм с някаква хранителна алергия и при всеки нов обрив направо се паникьосвам.
Еньо, ти беше писал, че си се борил а алергии. Дай съвети и насоки, моля.


Здравей, мога само от собствен опит да говоря. При мен бяха на чисто нервно-психична основа. Аз си го обяснявям така - тези изприщвания специално - стават, защото храносмилателната система става прекалено чувствителна заради стреса и като попадне храна в нея, нервите в стомаха се превъзбуждат от дразнението и това избива по повърхностните нерви под формата на такива пъпки, зачервявания и т.н.
Тоест лечението на това нещо е успокояване на нервите. Не знам дали взимаш някакви успокоителни, но може да пробваш да взимаш редовно няколко дни и да видиш дали и тези реакции на кожата ще отшумят.
При мен много добре е действала следната хомеопатична комбинация (тя действа в посока цялостно успокояване и успокояване на храносмилателния тракт) - Ignatia amara 15ch и Nux vomica 15ch - по пет гранулки на ден, единият ден взимаш от едното, на другия ден взимаш от другото.
Относно храненето - само недразнеща храна, такава, която не е твърда/груба, със семки, шлюпки, високо съдържание на фибри - всичко това само усложнява обстановката. Примерно - пълнозърнестият хляб, този дето го правят с цели семки по повърхността (слънчоглед, сусам, мюсли) - не е желателен. Грах, царевица, леща - също (заради твърдата обвивка). Моркови, сурово зеле, целини и подобни - заради високото съдържание на несмилаеми фибри (които по принцип са полезни, но не и в този случай). Иначе сокове от такива можеш да си правиш, защото там се отделят фибрите и остава само сока, той е ок.
Изобщо - критерият ти трябва да е този - мека, нежна храна, която не дразни стомаха. Хляб (какъвто искаш - бял, типов, само да е от брашно, а не от цели частици), ориз, картофи, месо, млечни продукти са ок.

Излишно е да споменавам - никакви невростимулатори от типа на кафе, енергийни напитки...

Другото, което се сещам - може от някаква специфична храна да ти се случва. Ако си яла нещо тежко и временно ти е раздразнило червата, след това каквото и да ядеш, се получават обриви, докато организма не се изчисти от дразнещата храна и не се успокои.

# 806
  • София
  • Мнения: 480
"и аз съответно обяснявам, че се бият лошо.......в отговор получавам-ми ти що не отиде да им покажеш как да се бият по-добре"

Хаха, алина, пак успя да ме разсмееш Simple Smile Сетих за вица дето някаква мацка видяла един пиян как се блъска в уличен стълб и казала 'Оле, колко лошо се ударихте!'. А пияният й казал: 'Ето ти стълба, удари се по-добре, щом можеш!'  hahaha

# 807
  • София
  • Мнения: 5 047
При мен алегрията сякаш се провокира от някаква неподходяща храна, в съчетание с жегите и с това, че имам Хашимото. Явно трябва да мина на диета за известно време.
Миналата година при жегите пак ми се получи така.
Лошото е, че това ужасно провокира тревожността ми. Зачвам да си представям какви ли не страшни сценарии Sad При нужда пия по половинка Ривотрил, като има периоди, в които не се налага, но сега с тази алергия се ошашках много Sad
Благодаря ти!

# 808
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
При мен алегрията сякаш се провокира от някаква неподходяща храна, в съчетание с жегите и с това, че имам Хашимото. Явно трябва да мина на диета за известно време.
Миналата година при жегите пак ми се получи така.
Лошото е, че това ужасно провокира тревожността ми. Зачвам да си представям какви ли не страшни сценарии Sad При нужда пия по половинка Ривотрил, като има периоди, в които не се налага, но сега с тази алергия се ошашках много Sad
Благодаря ти!

Следи какво ядеш и кое обостря състоянието ти. Може да не е храна, а просто да имаш слънчева алергия. За твое успокоение отиди на лекар /но читав такъв/ и недей да се мажеш с кортикостероидни кремове /лекарите много обичат да ги изписват, а в повечето случаи няма нужда от тях/. Ограничи за известно време морските дарове, цитрусите, горските плодове, меда, кафето.
За здрава храносмилателна система, а и за добро здраве, препоръчвам редовно да се пият пробиотици. Аз пия целогодишно.

# 809
  • Мнения: 376


Фетие съм го запланувала за другата година евентуално  Simple Smile
За пръв път чувам, че морето на Мармарис е кофти  Rolling Eyes По принцип казват, че плажът на Мармарис не е много хубав, но ние ще сме в Ичмелер, където плажа си е ок.

морето е кофти, да, не е много топло, беше мръсно, да не казвам какво видяхме да плува в него още преди 12 години когато ходихме...  не е така синьо, както е самото Средиземно море, а си е баш като нашто си море.

същата работа е и прехвалената Кушадъсъ.
явно това са някакви подморета към Средиземно, не знам, не съм проучвала въпроса.
само знам, че разликата е огромна.

на Фетие има и лагуна.

можете поне на една еднодневна екскурзия да идете.

на Ичмелер е по- чисто, но пак не е топло морето твърде, твърде.

Общи условия

Активация на акаунт