Домакини 39/ в очакване на лятото

  • 35 823
  • 737
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 169
Люска, понякога непланирано се случват най - хубавите преживявания  Wink
Ма ко, добре сме като цяло. В града има наводнени улици, вчера имаше закъсали коли на много места, има прелели язовири по селата....Красота. Ето снимка от един мост, който се намира малко преди града:



Иначе ние от днес нямаме вода, не се знае до кога и не знам дали е така в целия град. Абе...красота  Twisted Evil

# 721
  • при късмета
  • Мнения: 24 008
Люска  Hug
Леле Вио  newsm43

# 722
  • Мнения: 11 623
Здравейте!!! Завърнахме се. Купихме си по едни патъци - на кой каквото му трябва - на малкия маратонки и ръкавици без пръсти за колело, на мен спортни обувки, на мм мокасини, пихме кафе на теферич и отпразнувахме утрешния ден на детето  Joy
Вио наистина е сериозно дереджето при вас  Praynig
Лус харесвам го този сладолед - цапни един йогурт с ягоди и за мен  hahaha
Джейми с телефоните е така - децата се забавляват и забравят. Тук е забранено да ходят с телефон и не се притеснявам.
Ма ко супер е скарата! Със здраве да си я ползваш!!!

# 723
  • Мнения: 3 841
Добро утро! Блаженно си пием кафето, като че ли няма да имаме гости. Направих тиквеника, на вкус е трепач, но няма търговски вид. Явно тиквата е била по-водниста и сега е като баклава, със сироп в тавата. Ама това е положението. После направих Кодрит Кадир, той стана, ама нямам подходяща чиния за неговия размер. Едвам го побрах в една обикновена да не му изтече карамела. Това са десертите за двата дни. За втората вечер станахме 6 човека и ще ми е по-спокойно. По някое време пак ще пиша.

Ма ко - честита ти скаричка. Сега вече ми стана ясно за сандвичите. Peace

Поздрави и на всички останали!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 724
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Здравейте, народе! Simple Smile
Бррр... какъв студ като за края на май, ааа...  Close

Добре, че е на детски РД Гушкан утре, та да го отбележим някак 1ви юни. Не си падам по тези всенародни организирани тържества, че като са безплатни се юрва всичко живо и нас ни няма там Naughty ..., освен че е и неприятно хладно сега за Южния парк или друго на открито. Та след това ще идем и на едно кино (тъкмо резервирах билети за Омагьосаната къща) и те така.

Омагьосаната къща  Grinning



Мина РС снощи.
Скрит текст:
В понеделник се очаква класирането и разпределението по паралелки. Ще трябва да вземем бланки за ЗИП и СИП, да изберем.
В стаите имат шкафчета децата и няма да се носят всички предмети. Минава ми през акъла да купя БЕЛ и математика, та и тях да си ги спестим (за носене).  Thinking
Сутрин започват в 8.00ч. с 35 минутни часове.
Започнало е облагородяване на двора, ще правят тревна площ с алеи (отделно е игрището).

Вио, кофти е положението при вас, дано се подобрява вече.  Praynig


# 725
  • Мнения: 11 623
Смърфи значи тиквеника ти е станал по мой вкус!!! Изпий си блаженно кафето - другото ще се нареди!
Морена супер е това с училището! Малкия в първи клас в бг също не е носил почти нищо - имаха си две тетрадки по математика и две по писане - в едната пишат единия ден и я носи у дома, а в другата другия ден и общо-взето само тези тетрадки носеше към къщи. Явно е въпрос на организация и материална база. Омагьосаната къща не сме го гледали - ще трябва да го потърся.

# 726
  • Sofia
  • Мнения: 21 636
Да, Калинуш, хубаво е това, нали е ОУ и е едносменно, та е възможно. Децата от 1ви до 4ти клас включително ще си ползват една стая. Пък за 1ви клас и самостоятелно ще ползват второто стълбище, няма да се срещат с останалите ученици.
Само се адявам се и да продължи проектът Успех и за нашия набор.  Praynig
   А премиерата на Омагьосаната къща у нас е била на 16.05.
Гушкан сега гледа "Бенджи, Закс и звездният принц" и много му се диви... на Закс де.  Laughing
За твоя младеж това може би ще е интересно също

Господарката на злото - премиера в БГ - 30.05.

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 19:49 от Morena

# 727
  • Мнения: X
Добро утро и от мен ,


леле Вио ужасни наводнения .Какви са тези дъждове ,какво е това нещо?  Cry
Дея е много нежно дете, а батко й е руса картинка. Много обичам руси и светлооки деца /хора  Flutter

Ма ко , честита ви скара !Много хубави сандвичи ще стават така  bouquet

Креми, другарко къде я пусна тази Алисия във Фейса , цяла сутрин слушам чалга. ММ заминавайки на работа само цъкаше с езика подхвърляйки намеци за чалгаджийската ми жилка.  Joy Обичам всякаква музика ,но когато слушам класическа е досадна, джазът е приспивна и омръзва бързо , рап , хаус и Р§Б и кънтри е Ок също, рокът е супер , но пусна ли нещо такова и почват подсмихванията. Изшътках ,че ми е весело и захилен до ушите замина на работа.Ти си виновна ,от 7 месеца не бях слушала  bowuu

Лусска, радвам се,че пишеш, липсваш. Каква работа започна и ти?

Марче ,и ти работна ? Браво на вас   bouquet

Хортензия, дано като те отпусне упойката да можеш да си пийнеш фрешче  Hug

Моренка, казах ли ти какви прекрасни деца имате? Миа е невероятна и всички приличат на теб !
А Гушкан е прекрасна на завършването ;така свенливо поглежда и какви очичики като звездички   bouquet

Смърфи, какво е това меню? Браво ,браво,ще останат възхитени и със сигурност нахранени с всички сетива. Знам ,че в презентацията си факир ,та не се съмнявам .Успех с тиквеника! Hug
Пусни снимки ,моля те на трапезата  Praynig

Джейми, децата се забавляват и не мислят за майките си ,че са притеснени  Sad
Представям си какво ти е било.  Hug

Лейди с цигулката и рома ме разсмя, ама ти винаги успяваш с Луска да ме усмихнеш   bouquet

Славе Hug Hug Hug

Ста-ди голямо чистене и местене при вас .  Hug

При нас много слънце и жеги. Тук са 6 месеца люта зима и 5-6 месеца топло лято.
Изгорях на сандали ,на очила , на потник ,на всичко . Средна температура последният месец  +8 до +35 през деня и хладни вечери с много комари ,кърлежи и комари..Много ме обичат гадините .Ще тръся репелент спрей.
В сряда си взех свободен ден и тръгнахме да търсим спирката за научния център пеша и след 2 и половина км се оказахме в центъра до royal музея и отидохме там .Разгледахме експозициите , динозаврите , галериите с животните , после покрай задният вход на музея  в задните градини , стигнахме до езерото с парламента, разходихме се покрай езерото с патиците , мм работи там та минахме през него да си поговорим , след това през единия парк с водни забави и пързалки се за-прибирахме ,но стигнахме до парка до нас и минахме и през атр галерията и разгледахме изложбата на маслени платна и керамика там. Поигра във втория парк и след 8-9 км и 4 часа вървене се прибрахме уморени, духа свещички ,яде торта и ме закараха на Ministry staff meeting ,който беше 3 часа и ме взеха капнала .На сутринта на никой не му се ставаше за работа и у-ще ..
Миналата седмица пък бяхме на концерт на един колега на мъжа ми свирещ рок в местен клуб в съседен град ,съседката ни беше бейбиситър  а ,в неделята РД на съученичка и така .
Утре е нашето парти и от 10 деца 8 ще дойдат ,защото другите са на дълъг уикенд извън града. Сега сме в треска за партито . Sunglasses
Снощи бяхме на girls night в един шикозен клуб . Имаше коктейли и хапване след работа ,а мм взел колегите си у нас и пили бира и барбекю, и тъй като от 3 часа до 5 пийнали 3-4 бири и не искал да шофира и отишли пеша и взели детето от занималнята , върнали се и продължлили; хапнали , детето играло с 3 съседчета ,които са все навън ,а бащите им от дековете /верандите пред къщите ги супервайзвът .Не знаех ,че ще се събират ,но добре ,че  бях изпържила много патладжани , чушки и тиквички предната вечер във фритюрника и към наденичките и пържолите са хапнали гарнитура .Не , че мм не е направил и марули салата .Пекох в сряда и фокача хляб с маслини и са го одобрили също Simple Smile Тортата си седи от сряда ,защото е детето искаше шоколадова ,а ние не се фенове и се зарадвах ,че мм се е сетил да предложи и са хапнали по голшмата част. Канадците харесват много сладкото ,това донъти , шоколадови барове , сладолед ,бонбони са им слабост Всяка седмица директорката ни прави почерпка в петъка и са все сладки неща с кафе или пица с донъти задължително. Във втроник беве невроятна жега 35 градусаи тъй като климатиците не са инсталирани още донесоха огромни туби със сладолед за всияки учители с различчни гар нитури; сушени плодове, стафиди, шок. пръчици, карамел, шок. маршмелоус, мини Орео бисквитки, шоколадпв сос , сладка и т.н. Сладоледът беше само шоколадов .Туби и туби и само шоколад гарниран с шоколад и шоколадов сос .  Naughty
 Било е много забавно , детето е карало колело с баща си, играли на криеница ,пили ледена лимонада с малини ,бащите си говорели и в 8 изкъпана си легнала ,а те до 9 си говорели ,а аз..... се прибрах с колежка в 12 . Laughing
Посмяхме се много ,кикот и брътвежи ,ама беше fun .И ние като с съберем ще е същото ,нали? Чакам  Party
Смърфи ,ти обещаваш като вземат ЗК да идвали до вас, ама и с тебе въпреки, че сме по наблизо не сме се виждали  също .Време зимата има .Ще го поправим .Какво ще кажеш? bowuu
Планираме януари /февруари да сме още по наблизо до вас. Живот и здраве да е само
Другата седмица ще сме на water spray park и на плаж на голямо езеро на 30 минути извън града .
Харесва ми лятото тук  Crazy

Аз ще почиствам днес, перални и чудесии и отиваме на библиотеката да си взема книжки и ще идем до парка до нас да се разходим на слънце и да кара новото си колело с Розовата каска -голям мерак  Wink
Купих и билети за цирк за 7 юни и дадох предизвестие за ваканция юли за да отидем до съседната провинция /щат на езеро и планина за 4-5 дни и до града ,който проучваме за заселване там отстоящ само на 760-800 km с кола от нас.
Олях се пак , лек ден на всички  Hug Hug




Последна редакция: сб, 31 май 2014, 20:19 от Анонимен

# 728
  • Мнения: 3 841
Контеска - ММ иска зимата до ходим до Ванкувър!  Wink

# 729
  • Мнения: X
Контеска - ММ иска зимата до ходим до Ванкувър!  Wink
Ойлала, супер. По близо ще сте ни от Торонто ,хайде  Hug

# 730
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
 Контес, Прати му поздрави на градския от мен. Mr. Green

# 731
  • Мнения: X
Контес, Прати му поздрави на градския от мен. Mr. Green
Пратих му , и пословично ми се отговори 'Това е да си от Джимитоун ;съмишленици си имаш от цяла България  ' само където майна не каза Simple Smile)

Поздрав за теб и съмишлениците ми   Joy hahaha Joy:

https://www.youtube.com/watch?v=lSAcLeBMyHU

# 732
  • Мнения: 11 623
Морена за Бенджи го имаме, но Господарката си записах да казвам и нея на племенника да дебне кога ще може дасе тегли. Благодаря   bouquet Мм ще е доволен, че е фен на Анджелина Джоли  Joy
Контеса май при вас е най-топло  Joy Виждам ритъма на уседналия живот ви е грабнал  Joy Супер бързо се адаптирахте. Браво   bouquet Партито също ще мине перфектно - ти ги умееш тези неща!
Днес правих реване и не е истина колко парчета изядох  #2gunfire

# 733
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ти реване, а аз пък колко бира изпих днес. Blush Blush
От обяд ми е тръгнало. Blush Blush
Успокоява ме факта , че тренираМ.МОЖЕ И ДА не слабея, но поне държа на едно място.
Вкъщи, докато пържих картофи и кюфтаци осмуках 2. BlushПосле дружките искаха да почерпят и няма как да им откажа. Mr. Green

# 734
  • Мнения: 11 623
Креми бирата бързо се елиминира, ама аз с това сладко спирка нямам  hahaha Докарах формите на танцьорката, ма нещо движенията хич не ми се отдават - само като я гледам и се изморявам  Joy И аз им пържих кюфтя на моите  hahaha
Наздраве за тонус и да привикаме лятото!!!

Общи условия

Активация на акаунт